Skocz do zawartości
vitoma

Olej przekladniowy - co zamiast Hipol 6?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
vitoma    51

Czesc

Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?

oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.

Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.

Jest tez olej Orlen Agro 80W90.

Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'

dzieki

pozdrawiam

Piotrek

malkolm    23

hipol 6 zawsze miał gęstość 80w90, i był olejem gl-4. myślę że nie będzie problemu po takiej wymianie,

a pójdę jeszcze dalej, myślę że te oleje mógł byś nawet mieszać

Roki212    83

jest jeszcze AGROL-U i to jest olej hydrauliczni-przekładniowy i bedzie napewno lepszy od hipol 6 przekładniowego :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    189

GL 4 jest olejem hydrauliczno-przekładniowym,a GL6 przekładniowym, i jest gęściejszy.U mnie 1224 mocno się grzała to lałem pół na pół GL4 i GL6.Na samym GL6 był problem w zimie.

malkolm    23

jest jeszcze AGROL-U i to jest olej hydrauliczni-przekładniowy i bedzie napewno lepszy od hipol 6 przekładniowego ;[

masz rację tylko że agrol-u ma gęstość 10w30

szczewko    31

Ja mam 3p zalanego Agrolem i jest super. Skrzynia chodzi cicho, pompa nie wyje, szybko wywraca przyczepy i szybko potem opadaja.Szybciej reaguje podnosnik a podnosi tak samo. Czyli te geste GL mozna sobie w buty wsadzic bo ktory zachodni ciagnik jest zalany GL??

malkolm    23

każdy zachodni ciągnik jest zalany olejem gl-4, ja w NH mam ambrę multi g 10w30 gl-4, agrol-u też jest gl-4,

poczytaj co na opakowaniach pisze :D

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

vitoma    51

Zalalem C330 i C360 wszedzie gdzie sie da (poza silnikiem i chłodnica ;-) ) ELF Tranself 80W90. ciekawe czy bedzie jakas roznica w uzytkowaniu tych ciagnikow w porownaniu do 25 letnich hipoli ;-) ?

zenekbizon    6

A jaki olej byście proponowali z hipola jaka gęstość itp do u 912 nalał bym czego innego ale resztę ciągników mam na hipolu i nie chce mieszać bo każdy z przyczepa jeździ i kipruje

kissmy...    57

ja do 335 leję półsyntetyczny hydramot 1040mc, w zeszłym sezonie trochę się zapowietrzała hydraulika, ale już mu minęło

POL1    28

U mnie w C-360 jest jeszcze olej z 1986 roku taki jaki fabryka zalała i jest skrzyń czyściutka.

A w ciapku to z 3 rodzaje oleju jest w skrzyni :rolleyes: podnosi , kipruje aż miło.Napewno jest mieszanka Chipolu , Superolu i chyba Mobil1 10W/40 z osobówki :D śniga aż miło skrzyń.

max696    8

Ja się wypowiem jeszcze w sprawie AGROL-U z lotosu. Przeszukiwałem to forum szukając odpowiedniego oleju do c330 wszyscy polecali hipol lub ten właśnie agrol-u no i niestety wybór padł na agrol i zaczął się horror, podnośnik jak wcześniej opadał z pługiem przez ok 1h na rozgrzanym oleju to z tym olejem opadał przez 10min, zaczęły się wycieki z WOM'u, jednej ze zwolnic (co skutkowało brakiem hamulca) i oczywiście ciągłe gazowanie przy podnoszeniu, pojechałem wiec do kolegi żeby założył mi nowe pierścienie na tłoku, według niego tłok razem z tuleją nadawał się do wymiany ponieważ były porysowane, oczywiście wszystkie oringi również zostały wymienione, lecz nadal opadał, prawdopodobnie winny jest rozdzielacz ale nie mam zamiaru wydawać 500zł. z tego powodu ze ten olej jest po prostu za rzadki do tego traktora. Skończyło się na tym ze wlaliśmy stary olej a po zimie jestem zmuszony kupić hipol lub inny olej o tej gęstości.

Podsumowując wymiana oleju na Agrol-u kosztowała mnie

Olej około 270zł

Tuleja + tłok+pierścienie + oringi ok. 150zł

a wystarczyło kupić hipol ;/

Oczywiście nie mowie ze u innych w 330 lub 360 bedzie to samo, ale jeżeli nie wiecie w jakim stanie jest podnośnik i nie macie zamiaru w najbliższym czasie w nim grzebać nie lejcie do niego agrol-u.

POL1    28

To zwykły Hipol , tylko lany .U mnie taki olej jest po 7 zł za litr.

leszekd    80

A kto jest producentem. Bałbym się po jakimś wynalazku w c360 został dziwny szlam na obudowie nie dający się zmyć. Jest hipol z orlenu poco kombinować,

Thomas2135    1212

Hipol sprzedawany jest w dwóch klasach lepkości. GL4 i GL5, i jak pisaliście na początku ten pierwszy jest rzadszy. Jazda zimą przy - 15 to już koszmar dla ciągnika. Olej jest tak gęsty, że dusi na początku silnik. Co dzień ładuję 60- ką paszowóz i jest kłopot. Podnosić nie chce, doouki się trochę nie rozgrzeje. W zeszłym roku przy -20 podnośnik nie działał przez kilkanaście minut, ładowacz tak samo. W tym roku kupiłem Boxola do wymiany oleju na nowy we wspomaganiu w 904. Na opakowaniu, było napisane, że to nowość i opis, że jest to olej hydrauliczno-przekładniowy. Jak myślicie, jak ciągniki zaregują na ten olej latem w upalny dzień w czasie pracy. Będzie jeszcze rzadszy od hipolu czy taki sam?

leszekd    80

Boksol to bardzo rzadki olej. Do 60 powinien być wlany hipol 6 olej klasy w80 zimą wcale tak mocno nie gęstnieje.  Jak nalejesz 80w90 to inna bajka zimą olej jest gęsty. Hipo 6 w80 jest olejem hydrauliczno przekładniowym.

akmaly    185

A co można myśleć. Hipol i już. Do C330 czy C360 oraz podobnych taki olej jest zalecany. Co do lania Agrolu U jak tu ktoś kiedyś napisał - przed wymianą oleju sprawdza się w instrukcji jaki olej zaleca producent.

wojt    23

A miał ktoś styczność z olejem tractor 6 firmy arge ? Takie same parametry jak hipol 6, tylko czy jest to dobry olej? Taki akurat w sklepie mieli...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez roberto2005
      Witam, jestem posiadaczem C-330 z turem. W moim gospodarstwie ten sprzęt ma trochę do roboty , szczególnie z turem. Zawsze miałem ustawione ciśnienie hydrauliki na około 160 bar ( wtedy bez problemu podnosi 500 kg bigi z nawozem i odpadami piekarniczymi których "trochę" zużywam) Jako że ostatnio trochę ciśnienie spadło postanowiłem je podregulować i tutaj zonk. Gdy podłożyłem pod sprężynę od zaworu podkładkę (dotychczas były 3 sztuki) ciśnienie skoczyło do ponad 250 bar na wolnych obrotach.Ustawiałem to nie raz i dobrze że robiłem to z wielką ostrożnością bo przecież coś mogło nie wytrzymać. Po kilku próbach z regulacją doszedłem do tego że grubość 4 podkładek 5,6 mm blokuje całkowicie zawór i podaje ciśnienie jakie potrafi tylko pompa podać.Natomiast grubość podkładek 4.8 mm daje ciśnienie na max obrotach 150bar. Pompa hydrauliki wymieniana około 6 lat temu wzmacniana ,aluminiowa (niestety nie pamiętam producenta , przykręcana na dwie śruby) Bardzo prosiłbym znawców tematu o jakąś poradę co uległo awarii .
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry