Zaloguj się, aby obserwować  
silva

Piraci

Polecane posty

silva    19

Niedawno w radiu słyszałem że na jakimś morzu pływają piraci. Co o tym myślicie? Bo wg mnie to nie możliwe by w 21 wieku przy tej technologii miało coś takiego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wydaje ci sie,piratow nie brakuje nawet na baltyku niedawno rosyjski statek z "drzewem" ukradli,tylko to drzewo co prawda bylo dlugie i podluzne ale dziwnie w srodku puste i metalowe.

a na oceanie indyjskim piractwo to norma i zawsze jakis milion wpadnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To nie wiecej jak rok temu było głośno w tv bo na morzu czy oceanie piraci zajęli statek na którym byli Polacy. Widać na morzu czują się bezkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

silva - zmieniły się czasy i zmieniły się też okręty piratów - nie są to już jak w XVI-XVII wieku drewniane żaglowce ale czesto w miare nowoczesne statni - uzbrojenie się też zmieniło - działa na czarny proch zamieniono na karabiny maszynowe itd - świat idzie do przodu ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał się szybko wzbogacić bez wysiłku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie - sa gorsze, dzis to lodki 5 osobowe z malolatami wyposazonymi w prozaiczne karabiny.

prawo wodne i prawa malych panstw sa tak skonstruowane (Somalia to tylko jedno z wielu), ze piractwo jest mozliwe i bylo od zawsze od kiedy tylko zaczeli ludzie plywac w celu przewozenia towarow.

 

zlapanych piratow puszcza sie grzecznie do domu, zatapia sie jedynie ich bron, bo procedury, aby dojsc praw przed sadem sa zdecydowanie za dlugie, a nawet jakby doszlo do skazania to nic z tego.

jakis czas temu byl dokument puszczany na discovery o tym zjawisku, a ja mam oprocz tego info od znajomego, ktory plywa do australii i jest pierwszym oficerem, takze jak przyjezdza to zawsze ciekawe opowiesci ze soba przywozi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to jest ogromny problem namierzyc mikro lajbe z banda oprychow wyposazonych tylko w karabiny. poza tym pozostaje kwestia terytorialna, po ktorej statki musza plywac, ale te uzbrojone niekoniecznie.

 

na oceanach sluza jednostki zwiadowczo-interweniujace, ale jak wiesz maja ograniczona predkosc, a odleglosci sa przeogromne.

 

aktualnie od jakiegos czasu w mediach swiatowych nie podaje sie informacji zwiazanych z atakami piratow, co nie swiadczy o tym, ze ich nie ma, tylko o tym, ze czym glosniej o nich bylo, tym wieksze mogli żądać okupy.

 

tak samo przed fala informacji statki byly atakowane przez piratow, to nie jest wielki come back kapitana jacka sparrowa, piractwo bylo jest i bedzie uprawiane, tak samo jak zwykle zlodziejstwo, lichwiarstwo, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak jak brzozak. Prawo międzynarodowe nie pozwala na statkach transportowych posiadać broni więc marynarze nie mają czym się bronić. Chyba że widelcem z kuchni. Wystarczy podpłynąć pod tankowiec małą drewnianą łódką i z dwoma CKM i statek jest twój. Żaden kapitan czy marynarz nie zaryzykuje swojego zdrowia, życia dla nie swojego towaru. Później opłacany jest okup przez właściciela statku i dalej wracają na morze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To już nawet armaty nie można mieć na statku?

A w piratach z karaibów strzelali ze sztućców :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Za dużo telewizji chyba się naoglądałeś. Armatę to może mieć jedynie marynarka wojenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A w piratach z karaibów strzelali ze sztućców :)

heh i z malpy chyba w trzeciej czesci :)

 

niedlugo kolejna, ale zdaje sie Kiera'y juz nie bedzie :) :lol: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj