grzesior90

Pronar 1025A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesior90    23

Witam wszystkich. Jestem od pieciu lat posiadaczem pronara 1025. Mam kilak pytan do uzytkownikow pronarow badz belarusów, a mianowicie.

 

1.Czy ktos z was próbowal w 1025 przerobic podnosnik na dwa pionowe silowniki? Tak jak jest to zrobione w 82SA. W tymroku mialem wiele problemow z wytrzymaloscia niektorych elementow podnosnika stad ten pomysl.

2.Opadanie podnosnika, czy to znaczy ze rozdzielacz jest zuzyty? podnosi dobrze ale gdy juz cofne dzwignie zeby nie pompowal oleju to strasznie szybko opada. Moze jestgdzies przy rozdzielaczu jakas regulacja.

3. Przepala mi sie bezpiecznik odpowiedzialny za swiatla w przyczepie,prawe swiatła pozycyjne ciagnika(patrzac od tylu) i za podswietlenie deski rozdzielczej. Wkladale juz mocniejsze bezpieczniki i tez sie pala. Gdzie szukac przyczyny?

4 Chce zamontowac "koguta" w pronarze. Skad pociagnać prąd?

 

To chyba wszysko. Prosze o rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Pytanie o koguta my pociągnęliśmy z zapalniczki dajac przełącznik a co do pytania prawdopodobnie poszedł ci rozdzielacz my wymieniamy w swoich i wozimy do regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

co do opadania zmień najpierw uszczelnienia koszt to ok 30 zł a rozdzielacz bedzie droższy jak przestanie opadać to wykluczysz rozdzielacz

co do pionowych siłowników widziałem u kogoś w galerii na tym AF musiałbyś poszukać dobrze z bezpiecznikiem nie mam pojęcia trzeba szukać żeby instalacja nie poszła z dymem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icequeen    0

mam taką prośbę kompletnie się na tym nie znam a muszę zrobić projekt na pewien magiczny przedmiot. Musze do ciągnika Pronar 1025a dobrać bronę, glebogryzarkę i agregat uprawowo siewny. Może ktoś by mi pomógł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

agregat to np: bierny 3m z wałem packera i siewnikiem na hydropaku lub 2,5m aktywny ( brona wirnikowa) z siewnikiem na hydropaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

105kM z palcem w nosie da rade z 3m broną aktywną i siewnikiem, czy 4m agregatem biernym , mój brat pronarem 82tsa ciąga 3m bierny agregat uprawowo siewny i daje rade, czy 5 skib po 40cm i to na ciężkich ziemiach.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

haha uśmiałem się czytając posta powyżej na pewno z 4m biernym nie da rady :) no może z 3m aktywnym ale to miał by co robić. ja osobiście do 1025 mam 2,5m Bronę wirnikową z siewnikiem ( ten w galerii)

 

4m bierny ( 130-150KM) w zależności od osprzętu i ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To śmiej się dalej , 105km z 2.5m broną aktywną, :D marnowanie czasu i paliwa, jak piszesz 4m i 150km, u mnie w wiosce new holland tm150 ciąga 4m brone aktywną z wałem i siewmikiem, w dziadoskich mtz każdy ma agregat bierny 3.2m czy 3.6m , nie mam pojęcia co 130 czy 150km ma robić z 4m agregatem, co to ma być zapas mocy? przy dzisiejszej cenie paliwa?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

yhy jasne 105 koni pociagnie ci 4 m w zestawie z siewnikiem ( bajki) a ty myślisz że w bronie aktywnej ma aż tak lekko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

4 m pociągnie ale na pewno bez siewnika. Agregat aktywny 3m również bez siewnika chyba, że bierny z siewnikiem to się zgodze. Jest u mnie kilka pronarów to widzę co ciągną. Poza tym wszystko zależy od tego jaki siewnik i jaki agregat (masa). Na aktywny z siewnikiem 3m trzeba 120-130KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmateusz5    0

Witam, ja potrzebuje głowice do silnika Perkins 4.108, nr silnika ED80297J 630921P prosze o kontakt z uzywana lub namiary na jakis sklep lub hurtownie?? moj telefon to 781146655, lub prosze odpowiedz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

@szmateusz5 kolego nie ten dział.. <_< proszę Cię przejrzyj forum i dopiero pytaj w odpowiednim dziale.. po za tym google nie gryzą. skoro szukasz "na już" to nie czekaj na odp tylko weź się za robotę.. (wyłącz inne strony w przeglądarce i szukaj..) a jak nie net to gazeta, tel w rękę i dzwoń..

 

 

Też jestem rolnikiem i wiem z doświadczenia, że samo nic nie przyjdzie... jak nie wypracujesz to nie masz...

 

ps. nie obrażaj się.. bo takie jest życie..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no wiesz sądzę że 3m aktywny jeszcze mój belarus 105 koni by pociągnął bo w 2,5m nie ma co bardzo robić :) kupiłem 2,5m z powodu wąskiego wjazdu do stodoły :) ale z 4 m biernym to lekka przesada :D No ale z 3m aktywnym miałby już co robić :) z 2,5m jeździ się jak na pusto :)

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A napisałem gdzieś że 105kM uciągnie 4m z siewnikiem???, pisałem o samym biernym agregacie, to co pisałem 4m aktywny z wałem i siewnikiem to tam pisze przyjrzyj sie nh tm150 o mocy 146kM, a 3m aktywny z siewnikiem te twoje 105 kM to bedzie aż za dobrze


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

yhy tylko ja pisałem o zestawie a ty mówisz o samym..... to wkońcu się zdecyduj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

A czy możliwe jest wybranie w opcji podnośnika na monoBloku w tym modelu??


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Wydawało mi się że 1025 ma jeden siłownik pod kabiną (przynajmniej widziałem tylko takie na fotach)

A jak jest z biegami w 1025?? Czy komfort pracy skrzynią i zestopniowanie biegów poprawiły się co do skrzyń 14/4 i 18/4??


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

tak 1025a ma jeden silownik i w zaleznosci od jego wielkosci udzwig 3,5 tony albo 4,5 tony a skrzynia taka sama jak w belarusie 1025 czyli chyba nie za specjalna do transportu co wynika z opini uzytkownikow

mowie oczywiscie o pierwszej serii pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że 1025 ma jeden siłownik pod kabiną (przynajmniej widziałem tylko takie na fotach)

A jak jest z biegami w 1025?? Czy komfort pracy skrzynią i zestopniowanie biegów poprawiły się co do skrzyń 14/4 i 18/4??

Witam

Jak ja kupowałem pronara 1025a w 2005r to nie można było wźiąć monoblocka by tylko w 82SA ;[ (jak dobrze pamiętam :P )Skrzynia biegów to raczej tak jak Uziu92 pisze "skrzynia taka sama jak w belarusie 1025 czyli nie za specjalna do transportu" <_< . Ja mam skrzynie 16/8 ale nie słyszałem o innych skrzyniach w 1025A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

cieli po kosztach zeby ciagnik byl jak najtanszy. mogli dac w opcji jakies inne przekladnie i nawet rewers chociarz mechaniczny i koniecznie w standardzie chlodnice oleju hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj