Polecane posty

dar322    15

Witam. Mam pytanie do posiadaczy kombajnów Massey Ferguson 40. Jak wam się sprawują te maszyny? Jaka jest ich wydajność(ha/h)? Czy da się w Polsce zakupić dobry egzemplarz? Czy są awaryjne? Myślę nad zakupem tego modelu na 100ha plus 100ha na zarobku. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Czyżby tak mało tych kombajnów było że nikt nic nie klika? No nic kupiłem tą maszynkę i mam nadzieję że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tak mało tych kombajnów było że nikt nic nie klika? No nic kupiłem tą maszynkę i mam nadzieję że będzie ok.

Witaj ja też rozglądam się za jakimś Fergusonem.Teraz kiedy masz już za sobą żniwa,możesz coś mi powiesz na jego temat.Z jakim hedrem kupiłeś,jaki silnik i spalanie.Jaka wydajność i doczyszczanie ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja tez dolanczam sie do tematu bo mysle nad 38 ale wydaje mi sie ze to podobne maszyny tylko moca silnika sie roznia jak cos to mnie pooprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też coś takiego mnie interesuję.40 chyba ma dodatkowy bęben, separator. Jest jakaś różnica jest między nimi i to nie mała. Kolega ma 38 ale z nim nie gadałem o nim. Raz stał nim w polu parę dni.Hydraulika siadła. Nie mogli dojść co jest. Pompy zawory a okazał się że oring pękł na jakimś zaworze. Słyszałem opinie że 38 są mniej awaryjne. Ale to tylko słyszałem od handlarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Witaj ja też rozglądam się za jakimś Fergusonem.Teraz kiedy masz już za sobą żniwa,możesz coś mi powiesz na jego temat.Z jakim hedrem kupiłeś,jaki silnik i spalanie.Jaka wydajność i doczyszczanie ziarna?

 

Heder mam sześcio metrowy,silnik Valmet 300KM,wydajność zależnie od pola ale ok 2,5-3ha,co do czystości ziarna ok,trzeba samodzielnie wyregulować ustawienia wiatru czy otwarcia sit, w komputerze są podane nastawienia wszystkich parametrów ale nie bardzo to działa chodzi mi głównie o nastawienie obrotów wentylatora,musiałem zmniejszyć obroty bo za dużo wyrzucał mi do tyłu.Heder mam typu power flow z taśmami nie miałem żadnych problemów,przed żniwami przejrzałem łożyska w hederze od napędu taśm,łożyska na napinaczach itp.jak to w każdym kombajnie.W żniwa pękł mi wytrząsacz ale udało się go naprawić,a także siłownik elektryczny napędu młocarni ale dostałem od sprzedającego drugi.Kombajn został zakupiony z Czech rok prod.96 cena 80 tyś.plus 6 tyś.transport,pracuje się nim bardzo wygodnie wszystko działa lekko,napęd hydrostatyczny działa bez zarzutów.W razie pytań pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a ile ha robisz nim w sezonie?a mozna wiedziec z jakim przebiegiem go kupiles?na wytrzasaczach sa panewki czy lozyska?spalanie na hektar?to prawda ze z tym hederem co masz wystarczy do rzepaku sama kosa boczna?bo cos mi sie niechce wierzyc z tego powodu ze oprucz slimaka motowidla robia straty a ze stolem motowidla sa nad nim a tak to nad ziemia i leci w straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Coś mi się zdaje że zamiast stołu on ma taśmy które słomę przesuwają do ślimaka.

masz 38 czy 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

nigdy nie widzialem tego hederu tylko w pokosowce ale tam lan spada na ziemie,a te plutna wrazie rozerwania da rady jkos naprawic szyc czy zakup nowej zostaje?interesuje mnie tez czy ma jakas slabo strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

a ile ha robisz nim w sezonie?a mozna wiedziec z jakim przebiegiem go kupiles?na wytrzasaczach sa panewki czy lozyska?spalanie na hektar?to prawda ze z tym hederem co masz wystarczy do rzepaku sama kosa boczna?bo cos mi sie niechce wierzyc z tego powodu ze oprucz slimaka motowidla robia straty a ze stolem motowidla sa nad nim a tak to nad ziemia i leci w straty

 

MF kosi 100ha w sezonie,w komputerze pokazuje że skosił 5500ha,co do spalania szczeże nie sprawdzałem!!na wytrząsaczach są łożyska,do tego typu hedera zakładasz tylko kosę i jazda,dlatego zamiast przystawki do rzepaku masz przedłużony heder za pomocą taśm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A czy tam są jakieś inne łożyska. Tylko do MF. I jaki masz nr 38 czy 40 i czy się różnią.A jak z dostępnością części.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

nigdy nie widzialem tego hederu tylko w pokosowce ale tam lan spada na ziemie,a te plutna wrazie rozerwania da rady jkos naprawic szyc czy zakup nowej zostaje?interesuje mnie tez czy ma jakas slabo strone

 

Miałem jeden nadpęknięty to po prostu nanitowałem na niego plan od snopowiązałki i jest ok,szyć się nie da bo te taśmy są przeplatane płutno z gumą,kiedyś widziałem na Allegro taka taśmę za ok 1000zł.Nowa u Korbanków coś koło 3tyś,ale na pewno nie psuja się często.Co do słabych punktów w kombajnie nie zauważyłem narazie,słyszałem tylko że jeżeli stoi pod chmurka należy zajrzeć do łożyska żmijki podającej zboże do zbiornika bo tam lubi zbierać się woda i korodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

z czesciami niema problemu?mialem u korbanka sie zapytac czy do tych starszych fergusonow mozna u nich kupic leprze to w ostatecznosci niz stac

 

dobrze ze sie dzielisz swoimi doswiadczeniami na forum bedzie to pomocne przed zakupem bo tak mnie ciagnie albo na fergusona albo na john deera 1188 najgorsze jest to ze fergusona ciezko spotkac na pomozu

 

jak jest wysokosc tego kombajnu musze zmierzyc czy pod wiate mi wlezie bo bym nie chcial zeby stal pod chmurka

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

A czy tam są jakieś inne łożyska. Tylko do MF. I jaki masz nr 38 czy 40 i czy się różnią.A jak z dostępnością części.

 

No jak to w kombajnie pewnie że są ale spokojnie pójdziesz do Agromy czy Grene i na pewno dostaniesz łożysko jakie chcesz jak nie mają na miejscu to ściągną,mam MF40,co do różnic nie będę się wypowiadał,na pewno mocą silnika,38 nie posiadają rotora.Na razie nie wymieniałem żadnych części,ale jeśli pojedziesz do korbanków na pewno dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a silnik sie nie grzeje?uszczelnienie chlodnicy jest dobre ze nie trzeba codziennie czyscic chlodnicy?kolega kupil clasa a chodnice mosial czyscic min raz na 3 dni a ja w rekordzie czyszcze raz gora dwa razy na 120 hektarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

a silnik sie nie grzeje?uszczelnienie chlodnicy jest dobre ze nie trzeba codziennie czyscic chlodnicy?kolega kupil clasa a chodnice mosial czyscic min raz na 3 dni a ja w rekordzie czyszcze raz gora dwa razy na 120 hektarow

 

Ja na te 100ha czyściłem tylko raz chłodnice,zero grzania silnika.Tak wogóle to skąd jesteś?Jeśli chcesz możemy umówić się i wpadniesz obejrzec sobie MF i możemy podyskutować o kombajnie,sam przed kupnem obejrzałem 3 sztuki,za każdym razem coś się dostrzega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

No kawalek drogi bym do ciebie mial jestem z Nowego Dworu Gdańskiego serce żuław musze stary kombajn sprzedac i dolozyc i kupic bo na 120 hektarow rekord jest za slaby hektar robie nim w 1h i 15min a w tym roku zniwa byly krotkie zeby zebrac z dobrymi paremetrami,a koszt wynajecia kombajnu u nas wacha sie 350 zl z szarpaczem ale twoje paliwo ale wcale sie nie dziwie kombaj to droga maszyna i najbardziej skomplikowana ze wszystkich

 

a wiesz moze czy w tych kombajnach byly montowane silniki ktore sie do nich nienadawaly?bo kolega kupil case 527 z silnikiem volvo bodajze 250-270 km i mowil ze chcial wziasc z silnikiem mercedesa bo merc to jednak kojazy sie zniezawodnoscia a dowiedzial sie ze nawet niemcy chcieli volvo bo byl specjalnie pod ten kombaj robiony a merc przekladany z ciezarowki i ciezkie podejscie bylo do niego i jeszcze jakos wade bodajze gdzies alej szedl ale nie pamietam dobrze

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dzisiaj do znajomego dzwoniłem. Ma MF 40 w Niemczech z 98 r. bardzo ładny. Za 24 tyś €. W domu ok, 110 tyś. Drugi 38 za 19 € z 96 ale nie tak ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

No kawalek drogi bym do ciebie mial jestem z Nowego Dworu Gdańskiego serce żuław musze stary kombajn sprzedac i dolozyc i kupic bo na 120 hektarow rekord jest za slaby hektar robie nim w 1h i 15min a w tym roku zniwa byly krotkie zeby zebrac z dobrymi paremetrami,a koszt wynajecia kombajnu u nas wacha sie 350 zl z szarpaczem ale twoje paliwo ale wcale sie nie dziwie kombaj to droga maszyna i najbardziej skomplikowana ze wszystkich

 

a wiesz moze czy w tych kombajnach byly montowane silniki ktore sie do nich nienadawaly?bo kolega kupil case 527 z silnikiem volvo bodajze 250-270 km i mowil ze chcial wziasc z silnikiem mercedesa bo merc to jednak kojazy sie zniezawodnoscia a dowiedzial sie ze nawet niemcy chcieli volvo bo byl specjalnie pod ten kombaj robiony a merc przekladany z ciezarowki i ciezkie podejscie bylo do niego i jeszcze jakos wade bodajze gdzies alej szedl ale nie pamietam dobrze

 

pozdro

 

No niestety nie zagłębiałem się co do innych silników w tych kombajnach,poprostu taki był więc go kupiłem z takim silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym kupił32 bo drogi mam wąskie a pola górzyste.Marzy mi się taki górski z autopoziomowaniem,ale w tym to laverda jest bardzo droga w porównaniu choćby do claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

nie wiem jak u ciebie ale u nas strach jezdzic z hederem jeszcze jak ktos ma te 4m to jakos ale ciezko wszyscy sie pchaja uwazaja kombajn za rower a wklacz tylko prawy kierunkowskaz to juz po rowie cie biora a tu zak bo d*pa zachodzi,dlatego juz nie myle w ten sposub ze bede jezdzil z hederem po drodze hodz te podczepianie i odczepianie jest uciazliwe ale co zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

Warto sie rozgladnac za MF 42 przejsciowka rok 98 u korbanka taki poszedl za 150tys brutto po wymianie łozysk na odrzutnikach, warto tez nadmienic ze ten MF 42 w budowie niczym sie nie rozni od FENDTa czy tez MF do roku 2005 albo i dalej ( te duze kwadratowe ) warto sprawdzic czy te 40 i 38 maja sita przeciwbierzne czy wspolbierzne, 42 ma przeciwbierzne, stol power flow dobry na polegle zboża a w rzepaku zas za duze straty juz na tych tasmach, dokladnie przestudiowalem wszystkie za i przeciw bo taki kombajn chcialem kupic. MF 42 to ten z taka ogromna kabina trzeba w kabinie z dwa dobre kroki zrobic by dojsc do siedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Warto sie rozgladnac za MF 42 przejsciowka rok 98 u korbanka taki poszedl za 150tys brutto po wymianie łozysk na odrzutnikach, warto tez nadmienic ze ten MF 42 w budowie niczym sie nie rozni od FENDTa czy tez MF do roku 2005 albo i dalej ( te duze kwadratowe ) warto sprawdzic czy te 40 i 38 maja sita przeciwbierzne czy wspolbierzne, 42 ma przeciwbierzne, stol power flow dobry na polegle zboża a w rzepaku zas za duze straty juz na tych tasmach, dokladnie przestudiowalem wszystkie za i przeciw bo taki kombajn chcialem kupic. MF 42 to ten z taka ogromna kabina trzeba w kabinie z dwa dobre kroki zrobic by dojsc do siedzenia ;)

 

Jak mogłeś stwierdzić że na hederze Power flow gubi rzepak skoro go nie miałeś,ja jako użytkownik takiego zjawiska nie zauważyłem więc twierdzę że twoja teoria wyssana jest z palca!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj