Zaloguj się, aby obserwować  
dominik1234

co myslicie o tych ciagnikach:)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dominik1234    0

mam zamiar zakupic jakiegos fenda mysle o tych modelach Fendt 311 LSA Turbomatik, FENDT 311,FENDT 307 LSA pewnei bedzie to ktorys z tych lub jakis zetorek mzoe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

To jest fakt fendt jest najdroższym ciągnikiem ale patrz na trwałość, wykonanie i wyposażenie bo w młodszym zetorze tego nie będziesz miał. Młodszy to nie znaczy ze jest lepszy. Na roku produkcji się nie jezdzi tylko na ciągniku. Kolego wiem co mówię bo miałem porównanie. Jeśli chcesz coś tańszego to zobacz case, jest napewno o niebo lepszy od zetora i wcale nie jest droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Bierz fendta 311 ma 6 garów a 307 4 garki. Wiem że te traktory sa stare ale w porównaniu do Fendta to zetor jest 100 lat za murzynami. Fendt ma 3 predkości wałka (540, 750, 1000), czesto wystepuje z EHRem, zaczep przesówny no i niezniszczalny silnik (po 8000 mth wymienił tylko uszczelke pod głowicą bo płyn chłodniczy wyciekał przez nią na zewnątrz) inne awarie swiązane z elektroniką i elektryka traktora spowodowane były tylko i wyłącznie bezmyślnościa operatora (m.in. spalił komputer od EHRu ale udało sie to obejść małymi kombinacjami tylko zewnętrzne przyciski na błotnikach nie działają resztza 100% sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1234    0

dzięki wielkie B) tak mysle z 4 gary to wystarczy na 20 ha zeby sie ciagniczek nie marnowal ze nie bedzie jego moc wykorzystana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Powie mi ktoś ile cylindrów ma fendt 511C ? 4 czy 6. Widziałem filmy z nim i na 6 mi nie wygląda zbyt. Szukamy z wujkiem fendta co 130ps do 20tys euro. minimum 94r. Jakieś inne modele z fendta możecie doradzić co mają do 130ps, tuz, wom ? Szukam od jakiegoś czasu 312 lsa, ale ceny i stan ciągników śmieszne. Wczoraj natknąłem się własnie na 511c i podobny do 312 jest wyglądem, ale ceny widać niższe są i roczniki młodsze. Jakie inne byście poleci do tych moim kryterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

511 ma 6 wolnassących cylindrów 115km, różni się tym od reszty 500, że ma zwolnice od 300(to troche taki smarkaty ten traktor wygląda, 312 jest nawet większa). Do 20 tys. E to troszke mało kaski...od 20 to już lepiej. Jeżeli chcesz mieć mocny, porządny traktor wybierz 500, jeżeli coś prostszego to zdecydowanie 312.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Yyy sorry modele mi się pomyliły (tyle ich jest :D ) Chodziło mi o 514c on wygląda potężniej niż 312 lsa. 20tyś euro to chyba sporo jak na fendta 125ps :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Piszesz o serii LSa do '94 czy na nowej kabinie od '94? Bo te od '94 mają podobne ceny co 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Chodzi mi o takiego na wzór. Tylko do 20 tyś euro i rok 94r z tuzem i womem. Wiem właśnie, że różnią się tymi kabinami i co model to odrobinę inne gabaryty, wujek pozna po umiejscowieniu filtra, ja jak szukam to na maske patrze czy ma też wejścia na powietrze z przodu po boku.

 

www.traktorpool.pl/details/ciągniki/Fendt-514C/1393389

 

Tylko boje się tej elektroniki :/ Do tej pory jeździmy c-360 :lol: a teraz elektronika, jak coś padnie to kupa kasy na naprawe czy serwis. Ten ma od 140 ps, 511c ma do 125 ps i właśnie nie wiemy czy są jeszcze jakieś inne modele procz tych dwóch i 312 lsa z nową kabiną, nie wiem który wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

511- 115km, 512- 125km, 514- 140km, 515- 150km. Co do elektroniki- no cóż czasami może sie zdażyć jakas zabawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ta 512c mi pasuje :lol: Tylko teraz gdzie taką znajde do 20tyś euro :P roczniki widze młode są nie schodzą poniżej 93r...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wuja ma Fendta 311 Lsa turbomatik kupił go tanio jakieś 30 tysięcy w ciemno bo potrzebował mocnego ciągnika i jak na razie mówi ,że nie ma z nim problemów że coś się psuje itd. leje ropę i w pole.Mówi że dobrze jest jak się go dociąży albo pług pod ramę wtedy idzie jak ta lala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

311 jest dużo, jeśli rok 88-91 to za 75tyś sie kupi - to te z starą kabiną i maską, te nowsze kosztują tyle co 312tki 312 to chyba te najlepsze wersje z 300tek ? - ciężko taką znaleźć do 20 i 94r. Ja musze szukać jakiego fendta do 20tyś euro 125-130 ps z womem i tuzem nowa kabina i maska ten nowy typ, bo wujek sie na taki upał na wiosne chce kupić... Dlatego własnie przeszukuje wszystkie modele fendta co mają do 130ps :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Bierz zdecydowanie serię 500, nie ważne czy 512 czy 515, mają one ten sam silnik tylko różnią się dawką paliwa co przekłada się na różnicę koni, a wg mnie zawsze lepiej mieć trochę w zapasie. Seria 500 jest też mniej awaryjna niż 300, dlatego polecam 512. Sam się zastanawiałem nad 515 ale wybór padł na 716.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Yyyy 300 jest raczej mniej awaryjna, bo jest prostsza(na niemienkich forach lepszą opnnie o awaryjności ma 300). Jeżeli chodzi o osiągi to 500 bija ją na głowe. 311 bym nie chciał ze wzglęgu na słabsza skrzynie i podnośnik.

Ps. Do 515 chodzi też więcej oleju(19,4l), a do 512 czy 312 16,4l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Właśnie niby 500 jest mniej awaryjna, jest mniej dopracowana, chodzi o to że skrzynie i sprzęgła padają niby. Tak słyszałem od znajomego który sprowadza Fendty dobrych kilka lat i wycofał się z serii 300 bo nikt jej nie chciał. Większość woli 500. Tak on mi powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

JD1052, ty masz chyba sporo pola nie :P ? Bo polecasz mi dobrze z wyborem, tylko, że dla nas na 25ha 312 lsa jest piekna ;) tylko, że droga. a jakoś 514c, 511c są tańsze pisze po tym jak szukam po ogłoszeniach i te roczniki mlode jakoś. Dla nas małych rozmiarów traktor z 130ps max aż bez łeb ;) dlatego wujek na fendty sie uparł bo takie gabaryty i wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Eee tam razem z usługami co robimy to więcej jak 50ha nie bedzie..A traktorek robi 450h rocznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No to u nas tylko 25ha rocznie na żniwach transport zboża te kilka naście przyczep po 6 ton, potem orka, uprawa i teraz jakbyśmy mieli fendta to gruberowanie bo c-360 sie zesra z gruberem :P Więc mocny, ale nie z duzy chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

Ta marka jest naszpikowana elektroniką. nie wiem jak ten model, o którym mówisz.

A im starsza elektronika tym gorzej do tego kto jest jej właścicielem.

 

np. w MF w końcówce lat 80 montowali komputer, który był odpowiedzialny za prawie wszystko.

Oczywiście ten komputer lubił sie wysypywać ( tracić zawartość pamięci ) i w tedy nic nie działało:

WOM, napęd, blokada, półbiegi, podnośnik itp.

 

Dlatego myślę , że im prostszy tym lepszy.

 

Kieruj się tą regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Dobrze mówisz ;) Tyle, że nie porównywałbym elektroniki MF to Fendta, bo w tych modelach , o których mówisz nie postarali sie z umiejscowieniem tego sterownika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

FFTH no My właśnie chcemy jak najmniej elektroniki... Jak coś siądzie z sterownikiem czy kompem to serwis :/ WOM + TUZ 125ps do 80tyś zł. Nie wiem u nas wszyscy fendty zachwalają, od jakiegoś roku jest o nich u nas głośno. te 500tki i 300 są "małe" z wyglądu, ale moc mają. Ja właściwie to szukam takiego modelu, który kupie do 80tyś i dobrym roczniku :D Nie jestem jakoś konkretnie zdecydowany na jakiś model obojętnie byle spełnia kryteria, który wymieniłem :) Od 312 lsa LSA zacząłem rok temu poszukiwania, bo wujka sąsiad takiego ma i na żywo robi wrażenie z wyglądu jak i pracy dlatego tak się tych "300tek" uczepiłem w postach, ale jeśli macie inne propozycje to słucham :lol: Ja od jakiegoś czasu jak szukam tego fendta to co szukam to znajduje jakiś inny model o którym nie wiedziałem :D 312 jest dość trochę, ale z dobrym wiekiem i wyposażeniem (WOM + TUZ) nie ma co liczyć na mniej niż 20 tyś euro jedynie Niemcy, Francja, włochy to widzę, ale to bez Vatu potem to 20% doliczyć to wychodzi polska cena :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj