Zaloguj się, aby obserwować  
rafftti

Gotowe obory z conexx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafftti    32

Witam miał ktoś do czynienia z tą firmą fajne budynki stawia. Właśnie chciałem coś postawić pod moje krowy i takie coś było by fajnego co o tym myślicie? Wydaje mi się że z takim budynkiem nie będzie tyle problemów w modernizacji. www.conexx.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

To naprawdę jest dobry pomysł z tą oborą ale tylko mają 3 oferty?? Trochę mało jak obora ma mieć 4 lub 6m szerokości to trochę mało. Ale pomysł nie jest zły :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tam jest wysokosc podana, długość jest 36,4 a szerokość różna od 15,4 do 24,4m (góra tabelki) cena fajna, no ale jeszcze roboty budowlane i beton na fundamenty trzeba doliczyć, i ciekawe jaka ta specjalna blacha jest na dachu i ścianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Dodam że wysokość to 4 metry przy boku a nie na środku był u mnie przedstawiciel i naprawdę fajnie to wygląda koszt montażu to 25% ceny ale wchodzą na goły teren i nic Ci nie obchodzi. Betonu pod konstrukcję to wychodzi na halę 15x36 10 metrów sześciennych no i plus wylewki. Drzwi mają po 6 tyś 4,5x4,5 wasermana roletowe no i odpadają bo przecież zaraz bym ciągnikiem pozaginał a ich się nie wyklepie. Do tego świetlik ja bym brał na połowę budynku bo w drugiej połowie trzymał bym słomę i siano. I coś takiego by mnie kosztowało 122 netto z montażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

540m2 za 122 tys? A ściany są ocieplone czy nie? Jest to ciekawa opcja bo jak będziemy rozbudowywać firmę to taką halę będziemy stawiać ale chciałem wąską a długą. I drugą chyba postawie jako garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Nie no bez przesady to nie jest budynek ocieplany tylko z samej blachy. Ja trzymam limuzyny to im temperatura nie przeszkadza, tylko nie może być przeciągów. Ten przedstawiciel wyliczył kumplowi budynek do przechowywania warzyw 12x18x4 z płyty warstwowej tej lepszej dwie bramy wjazdowe za 106 tyś.

 

Nie no bez przesady to nie jest budynek ocieplany tylko z samej blachy. Ja trzymam limuzyny to im temperatura nie przeszkadza, tylko nie może być przeciągów. Ten przedstawiciel wyliczył kumplowi budynek do przechowywania warzyw 12x18x4 z płyty warstwowej tej lepszej dwie bramy wjazdowe za 106 tyś. Nikt nie miał do czynienia z tą firmą? Ciekawy jestem jak to wygląda naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiesz ona jest segmentowa więc długość sobie można dowolnie dobierać bo się dostawia przęsła itd.

 

Ja bardziej chce zaadoptować ją jako do przemysłu. Więc u mnie też inne standardy niż na oborę. Kiedyś wysłałem zapytanie do kilku firm co typowo przemysłówkę robią to koszt od 0,6 do 1mln zł ale za prawie kompletną pod klucz (bez oświetlenia i placu w koło) a cena za 1000m2 i ocieplaną ze świetlikiem i bramami. Więc tu dla mnie jest różnica. Koszt posadzki to jest ok 100zł/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Wiem że to nie ten temat, ale może ktoś będzie się orientował, jaka powinna być grubość płyty warstwowej na dach w oborze wolnostanowiskowej/ uwiązowej? i z jakim rdzeniem?

 

A grubość płyty ściennej w takiej oborze?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro wiesz ze to zły temat to po co tu pytasz?? Są tematy o oborach wolnostanowiskowych i tam zapytać można.

 

PS: Skróć wpis w "Zainteresowania"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@Andrzej2110 pytam tutaj ponieważ interesuje mnie ten typ budynku. W swoich propozycjach firma Connexx ma jedynie podane z pokryciem zwykła blachą, a nie płytą warstwową. Więc zapytałem, może ktoś wie, jaka powinna być grubość takiej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

Mają dobre cenowo oferty. Tez mnie interesuje taka obora z przeznaczeniem na opasy. Ciekawe właśnie jak z wykonaniem B)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kolego Indiana czytaj dokładnie to co piszą na swojej stronie to nie będziesz musiał pytań zadawać. Nasz asortyment pokryć dachowych składa się z: eurofalii, eurofalii z izolacją, blachy trapezowej, blachy trapezowej z izolacją, płyt warstwowych z izolacją PUR i eco paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@ChuiquitaB czytam DOKŁADNIE, Ty też czytaj dokładnie, to co jest napisane u nich na stronie, i zadane przeze mnie pytanie. Mówię o propozycjach cenowych, tak jest taki cennik, który uwzględnia jedynie pokrycie ZWYKŁĄ BLACHA TRAPEZOWA...a nie płytą warstwową. Dlatego pytam czy ktoś się nie orientuje.

Wysłałem do nich zapytanie w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ceny blach warstwowych masz na allegro. Cena zależy od grubości i wypełnienia są trzy, pianka, wełna i styropian. Weź potem policz m2 ile masz do pokrycia i sobie pomnóż i wyjdzie orientacyjny koszt bo zależy ile blachy kupisz to będzie rabat. Ja do nich wysłałem zapytanie właśnie jaka jest dopłata do blachy warstwowej. A chyba tylko dach przykryje a ściany z pustaków bo tych to mam pełno. Ale u mnie hala to będzie przemysłowa. A zobaczę może 2 też postawie jako garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Patrzyłem na allegro. Ale skoro robią wszystko, to pewnie i cena płyty jest niższa niż normalnie na rynku. W oborze także ściana lepsza z pustaka. Nie wiem jak "sprawuje" się ściana z płyty warstwowej w oborze, jedyny plus jaki widzę to szybkość montażu w porównaniu z budową z pustaka, i może przez to cena niższa robocizny (?)

Zobaczę co odp z Conexx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Jeżeli chodzi o płytę warstwową to jest dużo więcej plusów: Łatwo ścieralna, nie trzeba tynkować, nie trzeba lać podmurówki, cieplejsza( nie przemarza). To tak na szybko Ci napisałem ale pewnie jest więcej plusów i jakieś minusy też :rolleyes: Tą co zamówiłem to ma tam być na wysokość 1,5 m płyta betonowa i dalej sama blacha. Może w rolnictwie takie hale to jeszcze nowość ale zobaczcie że wszystkie magazyny, przechowalnie fabryki, sklepy super markety tłuką na podstawie takich konstrukcji i to zdaje egzamin a cena na połowę tego co tradycyjnie murowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@rafftti jednak zamówiłeś tą hale? Jaki dali Ci czas oczekiwania? I napisz kosztowo jak to wychodzi tu albo na pw. Bo tak liczę i nawet 3 hale bym postawił różnej wielkości 1 nawet wciągu pół roku już ale okaże się za miesiąc co i jak i czy kasa będzie. Bo mają faktycznie bardzo atrakcyjną ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No niby się z nimi dogadałem, ale ja to będę realizował w 2012 roku i biorę ją na MGR. Cenę przecież napisałem. Zadzwoń do nich i się dopytaj co i jak przecież to Cię nie kosztuje tu masz nr. do przedstawiciela on Ci wytłumaczy czarno na białym 697222292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Dostałem juz też ofertę. Mi wyliczył za 15x36x4m, obłożoną płytą warstwową 60mm cenę ok 180 tys. A gdzie posadzka, montaż, świetlik, i bramy dodatkowe, okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No to drogo za taki hangar? A za ile byś taki budynek postawił z pustaka i przykrył a i dodatkowo styropianem ocieplił? Każdy robi jak uważa. Pod MGR te budynki są lepsze bo Ci stawiają idealnie z planem i łatwiej to przez modernizację przeciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Porównując z innymi wychodzi trochę taniej jak się doliczy posadzkę itd. a oni nawet firmy montażowej nie mają swojej. I chcą 100% ceny przed dostawą. Pustaki to mam ich trochę starych jeszcze betonowych 25x25cm, po GS jak to kiedyś na placach układali nimi a ja to teraz rozbierałem i mam. Choć będe po nowym roku wiatę stawiał to trochę ich wykorzystam. Odkopałem starą jakąś ofertę ale na halę 20x55x5,17m(górna krawędź dachu przy ścianie). Czyli 2 razy większa, bez fundamentów i posadzki, pokryta blachami trapezowymi, 2 bramy 4,2x4,2m, 2 drzwi 1x2,125m i świetlik na ścianie 53mb. Cena to ok 390 tys zł + montaż ok 90tys. Trzeba to policzyć dokładnie. i zależy jak to chcesz mieć zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No właśnie jak to będzie zrobione? Szkoda, że się nikt nie odezwał co ma taki budynek było by wszystko jasne :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

http://www.conexx.info/pl_nasze_projekty.php# trzeba by do nich podjechać i zobaczyć. Do ostatniego miejsca mam niedaleko do 100km.

 

Ja osobiście to bym wolał trochę jeszcze dopłacić i otrzymać gotowy budynek, choć z drugiej strony mam ekipę 2 budowlańców, mechaników/ślusarzy więc nie ma problemu z montażem itd. No ale kwestia wszystkich wymagań, kierownika robót. No i wiadomo koszt montażu mniejszy. Patrząc na zdjęcia to budynek jest solidny szkoda że nie można powiększyć.

 

 

Można znaleźć używaną konstrukcję nieraz i ją postawić. Możliwości jest tu dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj