Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

czy MTZ 82 TS pociagnie...??

Polecane posty

mirasek    13
3 m tez da rade,ale bedzie mu dosyc ciezko

No właśnie, a pościerniskowy ładnie robi jak ma prędkość, a z 3 m. już tak szybko nie poleci... Choć na lekkich ziemiach może zaryzykowałbym 3 m :) (sam stoje przed podobnym problemem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
to moze jakis posredni miedzy 2.6 a 3 czyli 2.8 :)

Takich chyba nie ma, są 2,1-2,2 (5 łap); 2,5-2,6 (6 łap); 3 (7 łap) i większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Ja mam TS a do niego 4x40 overuma zagonowego i jest ok. Waży około 1t i jak sie olej rozgrzeje to trzeba dać dobrze gazu aby podniósł. Ziemie to 3b pagórki z gliną a dołki torfowe. Pali od 13-15l na ha. Wszystkie pługi do 1t będą dobre. Mam go od roku, zaorał 40ha i nie narzekam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz23    0
a ja mam takie pytanko, jaki agregat scierniskowy mozge zaczepic do mojego MTZ 82TS??

jak nie masz I lub II klasy to potestuj 3metrowego tylko włącz przedni napęd bo może się sam tył ślizgać "ja pożyczyłem od sąsiada trójkę to po 10metrach musiałem się zatrzymać bo trochę za płytko brał i głębiej ustawiałem a sąsiad to C385 ledwo z tym się wlekł ja mam zwykłego z 84 ruku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Zalezy od ziemi,ale nawet na ciezkiej powinien pociagnac. Wuja ciagal podobnym plug 4x45 i agregat 5,7.

Bo ty synek ciężkiej ziemi nie widziałeś...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja nie rozumiem dlaczego ludziska chcą kupować jak największe sprzęty do swoich małych traktorów. Sprzęt musi być dopasowany odpowiednio optymalnie z małym zapasem mocy... co z tego, ze ktoś TSem ciągnie plug obrotowy 4x45 jak faktycznie ma taką wydajność co w zagonówce 4x40 i spali na pewno o wiele więcej.

 

Mój znajomy ciąga agregat ścierniskowy (7łap) 3m UG 150 konnym pronarem, plug do niego to ibis 4+ dokładnie 4x48 ale powiem ze pięknie się prezentuje w polu... swoje robi bo zostaje mu pewien zapas mocy, a prędkości tez ma odpowiednie... (nie zostawia za sobą redlin jak w ziemniakach). na początku uważałem, ze za małe te sprzęty do niego, teraz widzę pewną logikę w takim postępowaniu.

 

fakt faktem ze sprzęt musi być idealnie dobrany. Nie można liczyć, ze 90 koni starczy na 3 metrowego kosa "bo jak coś to najwyżej puści się gruber płycej na 8cm". to jest blednę myślenie... nie wystarczy poprzewracać słomy. a pamiętać trzeba, ze najlepsze efekty uzyskuje się prze prędkości 10-15km/h przy głębokości 10-12cm. hehe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja pronarem na mojej ziemi ibisem obrotowym 3*42cm bez przedniego napędu nawet z miejsca nie rusze z przodkiem pod wzniesienie ma problem z przyczepnością a wcale tak głęboko nie robie bo około na 25cm orka zimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

nie wystarczy normalny 4 skibowy np. grudziacki ja mam taki i jestem zadowolony tez go zapinam do mtz 82

i zgadzam sie z Cihu dobrze mowi jak chcesz duzy plug to kup duzy ciagnik


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronnie1018    0

i to jest logika ja ciagam belarusem 820 plug zagonowy 3 x 35 i sie czepiaja ze nie mam 4 x 40 i ztym duzym bede prykal 6, 5 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A u nas wuja na dosyc ciezkiej ziemi ciaga plug 4x40 ursusem 912. Jedynie jak jedzie orc typowa gline,to odklada jedna odkladnie. A drugi wuja podobny plug ciaga MF 120 konnym i mowi,ze jest w sam raz. I kogo tu sluchac?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178
i to jest logika ja ciagam belarusem 820 plug zagonowy 3 x 35 i sie czepiaja ze nie mam 4 x 40 i ztym duzym bede prykal 6, 5 km/h

To jest nie wykorzystywanie mocy ciągnika, jak byś mu założył 4X35 to była by niewielka różnica, bo jak orasz 3X35 to jest tylko strata paliwa i czasu


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Pewnie że tak. Ja swoim na dotarciu też troche orałem 3x30 zanim kupiłem wiekszy pług no i fakt że szybko jeździłem ale to nie było wykorzystanie ciągnika ani też dobra orka. Teraz mam 4x40 i uważam ze jest to dobrze dobrany zestaw jak na moje ziemie

 

 

Nie cytujemy ostatniego postu - lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja orze Akpilem 400CZH 5 Pronarem 82 TSA i sam się dziwę jak to sprawnie idzie! Normalnie na początku nie mogłem uwierzyć 2-ka szosowa i półbieg nawet pod górę MTZ jest wprost stworzony do orania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja swoim kumurunem ciągam 4 tura z uni i radzi sobie całkiem dobrze


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj