Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

czy MTZ 82 TS pociagnie...??

Polecane posty

ilovemtz    0

Znajomemu mojego ojca popsul sie ciagnik[byla to kosztowna naprawa] akurat w sezonie i my musielismy tastac jego agregat zwykly 4,80m niepowiem ze mial lekko ale ziemia u nas 3


I love mtz and simson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof_k    0

Witam.

Mój sąsiad TS -ką ciąga atlasa 3x40- idealny duet..

i agregat coś ponad 4 metry na ciężkiej bronie- tutaj zaczynają sie schody.. - zbyt lekki przód i przy słaby podnośnik, ale ciągnik daje radę - już 10 ty rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagiszon    0

U mnie Pronar 82 TSA ciąga płóg 4 i nie nie ma z nim problemów, a 3 metrowy agregat to troche za mało dla niego ale szybciej się jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemion    0

Witam

Może doradzicie jaki pług najlepiej kupic do TSA

rozglądam sie za Lemkenem

Unia Grudziądz raczej odpada - znajomy ma juz 2 i oba chce sprzedać bo musi naprawde szybko jechać by w miare sie orało

 

wiec może do pronarka obrotowa 3rójka lub jakaś 4 zagonowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
U mnie Pronar 82 TSA ciąga pług 4 i nie ma z nim problemów, a 3 metrowy agregat to troche za mało dla niego ale szybciej się jeździ.

 

tylko na tym filmie odkładnie są plastkiowe a to wiele zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagiszon    0

Mi się to jakoś nie widzi z 5 obrotową może ruskie lepsze, a plastikowe odkładnice też mi się nie widzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lut82    0

Mam TSa i jest troche mulowaty pompa wtryski turbo wporzadku. co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

a ja nadal będę się upierał przy swoim zdaniu że da sobie rade z czwórką obrotową tylko zależy jaką bo czwórka czwórce nie równa...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio1    0

Hejka Mam takiego MTZ 82TS ma 91km u mnie chodzi w 4 skibowym nieobrotowym, ale kupilem go od kolesia i mówił ze u niego chodził w obrotowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja mam MTZ 82 TSi raczej cztero skibowego obrotowego nie pociągnie a co do agregatu takiego jak mój (który jest na fotce z samem)wcześniej ciągnął go a ma 5,25 metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Z jakimś węższym ibisem powinien dać sobie radę... Znajomy z okolicy ciąga u 4514 trzyskibowego ibisa 3*40 i nie ma problemów, więc sądzę, że mtz da sobie z nim radę, agregat też powinien być odpowiedni...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ja ci sprzedam trójke obrotową na non-stopie 3*45cm firmy lemken,zdjęcia są w galerii z ciągnikiem ursus 5314 można tam zobaczyć moje zdjęcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie czy pociagnie jasne ze nie ja mam 1014 i nie mysle o załozeniu 4 skibowego a MTZ by pociagnął heheh ja bym nie chciał prowadzic :D W zyciu nie sasiad ma ten sam uprawowo siewny i nie daje rady sobie a mój tak bez dodatkowych obciazników a jego ani nie pisknie musi 3 worki piasku wdygac i obciazniki i jeszcze sa problemy a miałby pług pociagnac hehe SMIECH NA SALI :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Nie da rady. Trzy skibowca obrotowego, ciężkiego lepiej zaczepić. A agregat to 3,5m powinien być. 3,7 też by pociągnął.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz23    0
Mam TSa i jest troche mulowaty pompa wtryski turbo w porzadku. co mam robić?

Witam! Mialem dokladnie taki sam problem jak ty. Przy pompie znajduje sie przeplona. to jest takie okrogle przykrecane chyba na 6 srub od ktorego idzie rurka do kolektora sacego. odkrec to. jak zdejmniesz jest przy pompie sprezyna sprawdz czy ona jest cala i czy czasami koncowka listwy nie zachaczyla sie za nia. u mnie byla zachaczona. jak to zrobilem to nie ten traktor. listwa przy dawaniu gazu powinna wchodzic cala do srodka. mam nadzieje ze pomoglem .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar1025A    0

Ja mam zwykłego MTZ 82 z 99r i bez problemu sobie radził z 5 skibowm zrywalnym pługiem z akpilu, zagonowym oczywiscie, nawet przy głegokiej orce, fakt ze gleba ponizej lV kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

u mnie znajomy ciąga 4 obracaną 4x40 zwyką 82 tylko przód dociąża jeszcze + 200kg i idzie bez problemu robiła tak 2 sezony bo kupił pług z myślą o większym ciągniku no i kupił mtz 1221 130km to ten nie ma co z tym pługiem kupił ten ciągnik jak jeszcze u nas w Polsce go nie pokazywali bo on ma z eksportu na Niemcy więc on już rok jeżdził zanim się na polagrze pokazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ten filmik to z Ecomatem, a to nie jest "prawdziwy" pług. On wymaga mniej mocy ale i inacze glebę uprawia, zresztą to widać na filmie. A wiecej o nim to można na stronie producenta poczytać.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

do luki21 o ile sie nie mylśle to możną kupi tego mtz w Polsce ale od ruskich unie maja 4,20 do mtz 82 trochę mam ciężko ale idzie agregat jest na kultywatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ja mam Pronara 82A i zapiłem mu pług Fenod 4X40 uciągnąć uciągnął ale po dłuższej pracy gdy olej sie rozgrzał w pompie przestał podnoście. Porostu plug musi być na lekkiej ramie bo inaczej pompa nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Pług obrotowy 4 skibowy w zasadzie uciągnie każdy 80 km ciągnik na średnich glebach.Ale czy pompa podniesie i przed wszystkimi czy nie będzie przeważało ciągnika. U mnie koleś ciąga 4 skiby obrotowe zetorem 6441 ma chyba 62 Km ale pług ma delikatna ramę. A ciągnąć 700 kg w glebie a 1,5 tony to różnica :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewrol    0

Mam znajomego co ciągnoł Mtz82ts- PHX 5 skibowego ale miał 600kg z przodu... szedł dym z opon i komina...póżniej kupił obrotówke 4 Ibisa... :P prawdziwy kat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez kordzio14
      Cześć. Mam problem z Wladimircem. 
      Wyskakuje pierwszy i drugi bieg. Po wrzuceniu biegu i puszczaniu sprzęgła od razu wyskakuje. Nie zdążę nawet puścić pedału sprzęgła. Nie da sie ruszyć ciągnikiem. Ruszę z miejsca tylko wtedy, gdy przytrzymam dźwignie biegów, żeby nie odskoczyła. 
      Gdzie można szukać rozwiązania problemu? 
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez molwiak
      Witam.
      Posiadam MTZ 82 87rok  z silnikiem D 240
      Niestety MTZ jest już dojechany przez życie o chciałbym go poprawić
      Pierwsze pytanie to czy regenerować aktualny silnik(wtedy zakładam turbo)
      Zakupić silnik D 243 i z nim działać, również turbo 
      Czy zakupić poprostu D 260
      Ewentualnie dołożyć tur 
       
    • Przez Karolek132
      Witam mam problem z belarusem wtryski nowe pompa po zrobieniu a na zimnym ciężko odpalić. Czy pampę przestawić o ząbek 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj