Szczur

Massey Ferguson czy Landini - około 90r?

Polecane posty

Szczur    0

Witam

Zastanawiam się nad ciągnikiem landini 6880 bądź mf 377 (mf-375)

Są to praktycznie bliźniacze konstrukcje po wstępnych oględzinach różnią się tylko kolorem, oba modele posiadają :

-silnik perkins 4 cyl. ok. 68km (ten sam co ursus 4514)- to będą oszczędne

-przedni naped carraro

-a takrze skrzynie biegów są identyczne przynajmniej z zewnątrz

- kabina i wnętrze identyczne

 

Niestety mają jedną bardzo wielką różnicę to CENA!!!

Czy części pochodzą z innych faryk czy ich jakość aż tak się różni?

 

mf-375 45,000 netto 1995r

http://allegro.pl/mf-massey-ferguson-375-i1359595344.html

 

Landini 6880 33000 brutto 1993r

 

Rzecz się tyczy takrze innych modeli landini(6550,7550,7880,8880 itp.) i mf (690,675, itp.) czym tak na prawde się różnią?????

 

Znalazłem na forum tabele z odpowiednikami mf do landini z francuskiej strony trakto-części

 

http://www.lecomte-tracto-pieces.fr/lecomte/_pdf/J01_LANDINI_sommaire.pdf

 

ewidentnie widać że jest mnóstwo bliźniaczych modeli :)

 

w grę wchodzi także Ursus 4514


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

To znaczy że mają gorszej jakości części?

Czy różnica jest tak wielka że uzasadnia prawie dwukrotną różnicę cen używanych egzemplarzy z końca lat 1980 i początku 1990?

Ciągniki urzywane z tych lat renault i fendt już takiej różnicy w cenie nie mają.


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

różnica w cenie nie wzieła się z tego że landini jest gorszej jakości tylko z tego że na landiniego jest mniejszy popyt bo jest to marka miej znana w Polsce i miej ludzie się o nie pytają, sam mam Landini 7550 od 2 lat zrobił w tym czasie 500MTH i żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

To znaczy że jeżeli znajdę zadbany egzemplarz to nie ma się co martwić o dostępność części?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

w jakości nie ma różnicy, tylko landini ma zwolnice a mf nie ma i mf ma trochę elektroniki, choć nie wszystkie modele.mam landini 8880 i mogę ci sprzedać bo będę brał nowy i nie starczy mi kasy chyba.Landini bardzo fajna maszyna do wszystkiego: mocny podnośnik, fajna skrzynia z nadbiegiem, wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

zauważyłem także znacznie wiecej dźwigien w landini wiesz może do czego slużą takie 4 srebrne pokrętełka pod siedzeniem?

 

Który rok i jaki przebieg moc i oczywiście orientacyjna cena tego landini 8880?


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

To znaczy że jeżeli znajdę zadbany egzemplarz to nie ma się co martwić o dostępność części?

 

co do części to do silnika nie będzie problemu bo to perkins ten sam model co w 4514-5314, a co do reszty to ciężko mi powiedzieć bo nic jak naraze nie było potrzebne,

 

co do zwolnic w landinim to przy zakupie szukałbym takich jak u mnie ( w nowszych to jak w landini vision) bo są też modele z delikatniejszymi zwolnicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zgodzę się z @gazi jeśli marka jest bardziej znana jest większy popyt i cena. Dla poruwnania ursus 4514 z 1993 jest w granicach 50000zł

jak wiadomo za bogatego komforu i wyposażenia w standardzie nie ma a jednak cena jest duża. Poruwnanie do Landini Globus 70 cena ta sama rok 1999 a w wyposarzeniu klima i siedzenie pneumatyczne. Oba ciągniki w stanie BDB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Zastanawiałem się swego czasy nad ursusem 4514 jednak słaba jakość polskich materiałów oraz częste wycieki oleju u znajomego mnie zniechęciły

co do części to do silnika nie będzie problemu bo to perkins ten sam model co w 4514-5314, a co do reszty to ciężko mi powiedzieć bo nic jak naraze nie było potrzebne,

 

co do zwolnic w landinim to przy zakupie szukałbym takich jak u mnie ( w nowszych to jak w landini vision) bo są też modele z delikatniejszymi zwolnicami

 

Czy ta seria 7550 posiada reduktor z trzema poziomami (człowiek żółw i zająć) i czym się różni od serii 7880 bo ja na razie zauważyłem inne światła:)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

skrzynia u mnie to lewa rączka zając- człowiek- żółw - r(wsteczne) a z prawej strony 1-2-3-4 i dodatkowo pełzaki w 7880 jest żółw, człowiek zając , 1-2-3-4 i rewers chyba ma 2 prędkości do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Kolega navaho13 pisał o 8880 jednak jest to troszkę za mocny ciągnik do posiadanych przezemnie maszyn obecnie śmiga zetor 5245 91r ale troszku czasem mocy brakuje no i mam wersje z wolnym biegiem wstecznym :) . Ja się zastanawiam nad 6880 93r 6200 mtg juz jestem po jeździe próbnej i jak na razie zbieram same pozytywne odczucia:)

Ciekawe jak ze spalaniem sobie ten perkins radzi?

jeśli się zdecyduję fotki umieszczę oczywiście:)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nasz 7550 z kosiarkami tymi co w galerii to ok 5 l/mth w prasie podobnie, ogólnie na wykonaną robotę to bardzo mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Może kolega qazi wie do czego służą cztery pokrętła pod siedzeniem i takie dwie małe wajchy za tymi od kipra i podnośnika?


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w X880 nie wiem ale domyslam się że te pod siedzeniem to do regulacji podnosnika, szybkość reakcji, szybkość podnoszenia i opadania, a co do tych wajch to może od predkości wom i załączanie wom, albo biegi pełzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

nasz 7550 z kosiarkami tymi co w galerii to ok 5 l/mth w prasie podobnie, ogólnie na wykonaną robotę to bardzo mało

 

To faktycznie niewiele już przejrzałem galerie to w cale nie małe maszyny :) i takie niewielkie spalanie.

Mój zetorek potrafi 5l lekką ręką w bronach-5 łyknąć a w lekkiej jeździe też nie wiele mniej.

W orce na glinie 3-skibowym grudziądzkim z 85roku 7-8l ale na głęboką.

obecnie zakupiony został pług 4-skibowy firmy staltech u-170 i nawet nieźle z nim sobie radzi na równym i na niewielkich górkach ale w głębokiej trzeba mu ostro cisnąć po gazie:)

Myślę że ten 6880 sobie z takim pługiem poradzi?

 

w X880 nie wiem ale domyslam się że te pod siedzeniem to do regulacji podnosnika, szybkość reakcji, szybkość podnoszenia i opadania, a co do tych wajch to może od predkości wom i załączanie wom, albo biegi pełzające

 

chodzi mi o te za siedzeniem po prawej, za wajchami od kipra i od podnoszenia, pod jedną pisze na naklejce (1,2,3)

zmiana prędkości jest chyba obok tej od jego włączania po lewej stronie.


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do pługa to nie wiem my oraliśmy nim tylko 3x35 na glinie to radzi sobie dobrze i nie stęka za mocno nawet pod górki, z 4x35 też idzie ale górki już mocniej czuje i trzeba redukować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Z tego co się tu dowiedziałem:

- Landini = Massey Ferguson oczywiście nie wszystkie modele :huh: ale rozpatrywane serie (xx88 i xx55) tak,

- dostępność części niezła (szczególnie silnik ten sam co 4514)

- trwałość porównywalna

- niezły komfort - kabinka rewers (landini i mf)

- wyposażenie i jakość materiałów w stosunku do ursusa to przepaść (lepsze skrzynie mf i landini)

- świetny stosunek ceny do wieku dla landini

 

Szukać zadbanego egzemplarza landini i brać:huh:


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

pamiętaj, że musisz mieć lekki zapas mocy. mój landini 8880 ma 80 km i pługi obrotowe 3 skibowe 1 tona (na resorach) ciąga, że aż miło.w ciężkiej ziemi miałby za ciężko. ogólnie jestem zwolennikiem dobierania ciągnika trochę silniejszego niż maszyny, bo w zmiennych warunkach nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Miałem już swego czasu MF 3060 z silnikiem 80km jednak brak odpowiednich maszyn i niezbyt ciężka ziemia nie pozwoliła na wykorzystanie jego mocy, ze względu na wadliwe elektromagnesy nie zagościł u nas dłużej niż pół roku :huh:

Czy landini 8880 ma ten sam silnik co MF 3060 ?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

tak ma ten sam silnik, a mianowicie perkins A4.248

 

Dzięki qazi twoje doświadczenie z tą marką i opinie innych użytkowników przekonały mnie i tate do kupna Landini 6880 93r 6200mtg sprowadzony z franci na razie został uiszczony zadatek a cena wynegocjowana 30500 tyś. zł miał tura ale nam nie potrzebny i gościu spuścił na taką cenę po jego demontażu ;) wcześniej chciał 38 tyś.

jak tylko będzie na podwórku od razu wrzucę fotki.

 

Liczę na pomoc przy obsłudze jak tylko się z nim troszkę oswoję będę miał pewnie parę pytań.

Pozdrawiam B)

 

 

dla wszystkich którzy szukają inf o landini parę odnośników z forum dla ciągników bliźniaczych Massey Ferguson:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23761-mf-390/page__p__599477#entry599477

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23996-mf-y-serii-3xx-opinie/


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
durek    0

Mam MF 397 to to samo co Landini 7550. Ja do MF częsci do skrzyni kupowałem od Landini, różnica w cenie

Edytowano przez Matey
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Mam MF 397 to to samo co Landini 7550. Ja do MF częsci do skrzyni kupowałem od Landini, różnica w cenie

 

Jak długo masz swojego Masseya jesli można wiedzieć który rok i jaka cena orientacyjna :lol: jakie spalanie i awaryjność (co konkretnie z tej skrzyni zmieniane było)?


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj