Zaloguj się, aby obserwować  
zetor11441

Uprawki pożniwne.

Polecane posty

zetor11441    1

Jaki sprzęt stosujecie do uprawek pozniwnych, czy warto jest rozrzucac obornik na ściernisko, ja do zrywania ścierniska uzywam kosa 2,10S, a wy?


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Jaki sprzęt stosujecie do uprawek pozniwnych, czy warto jest rozrzucac obornik na ściernisko, ja do zrywania ścierniska uzywam kosa 2,10S, a wy?

Najczesciej to na rzysko sie daje obornik. Ja osobiscie robie pododywki plugiem

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=23507

 

sa tacy ktrorzy talezoja. Dobra talezowka to lepeiej zrobi jak niejeden gruber :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Ale podobno obornik lepiej wozic na jesien przed orka głeboka, oczywiście ja tez próbowałem na sciernisko, ale kos nie zkrwał w wystarczjacym stpniu i przyoruje pługiem, teraz mam w planie zakup siewnika do poplonów.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ja praktycznie co roku wywoże obornik na rzysko i przy oruje czesto gęsto przyoruje głebiej i na jesieni mam gotowe np pod pszenżyto. robie tez talerzówką i jak jest wmiarę miekko to eleganko sie robi .czasem robie też kultywatorem ale mało i rzadko... to na tyle

 

Pozdrawiam Michał!!


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja robię tak: podorywka, bronowanie, 2 razy lub raz, obornik i orka zimowa


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Agregat ścierniskowy 3m SILOWOLF -> nawóz naturalny -> AgroZet 5 korpusów zab. pneumatyczne obracalny -> agregat uprawowo-siewny AMAZONE D9 3m bierny.

 

Może już w tym roku zajdą jakieś zmiany... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja podorywkę wykonuję gruberem Rolmako 2,1m nie wiem czym będę podorywał po oborniku (zależy od warunków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja na ściernisko używam zestawu uprawowo-siewnego Ares na bronie talerzowej i poznaniak z redlicami talerzowymi. Tym samym zestawem sieje zboża :) . Na ściernisko jadę z siewnikiem bo od razu sieje poplon. Super sprawa taki zestaw, polecam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja wpadam w ściernisko talerzówką (stary, ciężki sprzęt) :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A ja robię tak...na część pola wywożę obornik na ściernisko ( około 1.5 hektara ) i robię podorywkę a resztę pola (około 8 hektarów ) opryskuje randapem i wychodzi to o wiele taniej niż gdybym miał robić podorywkę gdyż mino że oprysk jest dosyć drogi to : zaoszczędzę paliwa, nie muszę później uprawiać pola na orkę, zaoszczędzę czas i ogólnie to moim zdaniem lepiej wpływa na rżysko jak podorywka.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja w tym roku robiłem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=19503

w tamtym roku talerzowałem ale za dużo potem bronowania że by wyrównać pole a poza tym to drapaczem jest szybciej a nie miałem czasu na zabawę bo było prasowanie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

ja ścierniska traktuję zawsze talerzówką bez względu na to co później na nich ma być siane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@LowRider.

Z pracy to nie prędko fotki zrobię bo pogoda taka że czekamy dopiero na skoszenie. Ale mogę zrobić zdjęcie pola już po talerzowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat to juz posiałeś poplon??co siałes??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tam gdzie słoma posprzątana to już siałem. Sieje jak co roku gorczycę. Tania i dobra :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja wjeżdzam kultywatorem pózniej obornik i głęboka orka :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat ale na gorczyce to troche jeszcze za wcześnie...chyba ze do bydła będziesz ścinał...u mnie siejemy w drugiej połowie sierpnia.pole mam potalerzowane i czeka.przed siewem jeszcze raz talerzówka


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj