farmer1112

Adaptacja stodoły na oborę.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
farmer1112    0

Mam pytanko chcę adaptować stodołę 10 na 20 z cegły na oborę uwięziową dla trzydziestu krów mlecznych z wyciągiem obornika ile to może mnie kosztować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

No należałoby postawić jeszcze jedną ścianę z pustaka od środka i jeszcze dać styropian pomiędzy mury, zrobić zbiornik na gnojowicę i założyć wyciąg, jak krowy mają stać w stanowiskach to jeszcze wmontować stanowiska, a co do kosztów to nie wiem, bo nie znam teraz cen materiałów, ale tanio chyba nie będzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

To chyba mija się z kosztami postawienia nowej obory od podstaw, a jak wybudujesz nową to możesz już sobie zaplanować co i jak, i masz pewność, że mury są nowe i trochę wytrzymają :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

:)Ja zastanawiam się nad adaptacją stodoły/obory o wymiarach 12m x 45m. Postawiona z kamienia polnego, ściany solidne, zakończone wieńcem betonowym. Należałoby wymienić eternit na blachę. I dostawić korytarz paszowy, ale on nie jest w zasadzie konieczny. Wokół ok. 4 ha łąk. Pod jałówki i opasy idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Jeśli efekt końcowy ma być taki jak na zdjęciu, to się nie opłaca przerabiać.

 

Ściany z kamienia polnego są słabe, ale dobrze, że jest wieniec betonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@mario3004 zależy kto jakie ściany ma na myśli :lol:

 

Cienkie z kamienia na glinę to sypka sprawa ;)

 

Tu akurat ściana ma 70cm, i solidny beton. Wkładu wielkiego to nie wymaga, ale odległość poważny minus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@farmer1112 to myślę że budowlanka co najmniej 100tys. Bo trzeba zrobić strop lub ocieplić dach, ocieplić ściany. Wstawić okna i stanowiska. Do tego szambo i płyta obornikowa. I w tej kwocie jeszcze się wyrobić. Do tego dolicz wyciągi (jak na 20 m to i linowe będą się sprawdzać) dojarkę i pomieszczenie na zbiornik i sam zbiornik też. Czyli starych do ameryki trzeba wysłać bo tak na start to 200tys liczę (i to aby zamknąć się w tej cenie bo jak tak na tip top i lans glans robić to i ze 300 trzeba wtopić). Ale dokładnych cen nie znam więc to tylko moje przypuszczenia. Jeśli się rażąco mylę to poprawiajcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Prawda jest taka @farmer1112 ze wszystko zależy od tego jakie materiały zastosujesz, ile prac sam wykonasz.

 

1. Ściana w tej stodole rozumiem z podwójnej cegły?

2. Jaki stan dachu? Blacha, którą trzeba tylko docieplić? Czy całkowita wymiana?

 

Pozostaje kwestia wyciągu, dojarki, zbiornika. Nowe, używane, i za ile będziesz miał szczęście to kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Ja zastanawiam się nad adaptacją stodoły/obory o wymiarach 12m x 45m. Postawiona z kamienia polnego, ściany solidne, zakończone wieńcem betonowym. Należałoby wymienić eternit na blachę. I dostawić korytarz paszowy, ale on nie jest w zasadzie konieczny. Wokół ok. 4 ha łąk. Pod jałówki i opasy idealnie.

 

Problem w tym, że tę działkę ze stodołą mam 20km od gospodarstwa :rolleyes: taki psikus eh

 

Trzeba też wziąć pod uwagę jakie z tego będziesz miał dochody.

 

Mam pytanko chcę adaptować stodołę 10 na 20 z cegły na oborę uwięziową dla trzydziestu krów mlecznych z wyciągiem obornika ile to może mnie kosztować ?

 

Jeśli chodzi o prace budowlane to o kosztorysie pogadaj z jakimś budowlańcem (najlepiej jak będzie miał firmę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Jak na PROW to tylko chyba nowe budynki można budować... nie jestem pewien, jeśli źle mówię to poprawcie mnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Na prow czyli na modernizację czyli odnawianie dlatego można też odnawiać stare budynki.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

PROW jak najbardziej obejmuje remont i przebudowę budynków. Ale osobiście radzę budować nową od podstaw bo wyjdzie niewiele drożej (zwłaszcza korzystając z dofinansowania) a funkcjonalność tego budynku będzie nieporównywalnie większa niż przebudowana stodoła.. Może koszty będą większe ale nerwów za to mniej bo przy przebudowie niemal pewne jest że wyjdą w trakcie niespodziewane dodatkowe wydatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

A jeżeli stodoła ma całą konstrukcje dachu z drewna wraz ze słupami to czy po przerobieniu na oborę to drewno nie zgnije-no bo jak to w oborze-trochę wilgoci do tego ciepło w środku a na zewnątrz zimno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Pewnie, że zgnije, a poza tym leżący na dachy śnieg pod wpływem wilgoci będzie cięższy co grozi naruszeniem konstrukcji dachu i zawaleniem się go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

@zetorek1607 Zapewniam że odpowiednio zabezpieczone drewno nie zgnije tak szybko jak myślisz. A jeśli chodzi o zmniejszenie kosztów to tylko to rozwiązanie wchodzi w grę. Ale ja też miałem 14 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek255    1

Na to nie ma doskonałej recepty ale przede wszystkim należy zastosować jakiś impregnat a później to trzeba się starać żeby w tej oborze nie było sauny czyli odpowiednia wentylacja. I w taki sposób więźba powinna wytrzymać te 30-40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

PROW czy można z tego programu skorzystać gdy się nie ma wykształcenia rolniczego anie kursów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj