arielito1

problem z piła PS180

Polecane posty

arielito1    0

witam jestem posiadaczem piły ps mam ja 25 lat słuzyła bez żadnego problemu 2 lata temu pekł wal teraz kupiłem nowy wymieniłem i jak ją odpaliłem chodzi elegancko dopóki sie nie rozgrzeje a jak sie rozgrzeje to wogóle sie nie wkreca na obroty jak sie doda gazu to odrazu gasnie prosze o pomoc bo jest mi potrzebna jak najszybciej piła

z góry dzieki za pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Jak zgaśnie i wyciągniesz świece to jest mokra ? Jaki kolor ? Może za duża dawka paliwa i gdy jest zimna to ok a po rozgrzaniu ją zalewa.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z pilarką Grizzly po odpaleniu i zagrzaniu gasła wyregulowałem gaźnik było lepiej ale i tak dusiła się jak w drzewo wchodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

Jak zgaśnie i wyciągniesz świece to jest mokra ? Jaki kolor ? Może za duża dawka paliwa i gdy jest zimna to ok a po rozgrzaniu ją zalewa.

nie jest mokra a kolor jest normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

No to chyba pozostaje czyszczenie gaźnika. A po tym jak zgaśnie możesz ją odpalić czy musisz chwile poczekać albo dać jej ostygnąć ?


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Miałem kiedyś taki sprzęt (moc ok. 5 kM) , ale spadł mi łańcuch i obroty zwariowały czyszczenie, regulacje nic nie pomogły. Więc nie chcę cię straszyć ale może to oznaczać koniec twojej piły.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klama    13

Przeczyść cały układ paliwowy i powinno być dobrze. Poprostu pracuje dopóki paliwo w gaźniku się nie wyczerpie a zanim opdalisz już zdąży jakaś część paliwa dotrzeć do gaźnika i odpala. No bo inne rozwiązania nie przychodzą mi na myśl.A najlepiej daj komuś gaźnik do regulacji i czyszczenia to będziesz wiedział że jest to zrobione tak jak należy.


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

co ja się dowiedziałem, o ms 250, paliła i chodziła mi tylko na ssaniu, oddałem do regulacji gażnika , okazało się że prócz filtru w zbiorniczku jest jeszcze taki malutki jak płatek kwiata wiśni w gażniku, i on był zasyfiony, za naprawę dałem 85 zł, teraz sam wiem gdzie on się znajduje, i jak coś to se sam zrobię

 

miałem podobny problem z pilarką Grizzly po odpaleniu i zagrzaniu gasła wyregulowałem gaźnik było lepiej ale i tak dusiła się jak w drzewo wchodziła.

kupiłem kiedyś z marketu piłę GRYZZLY, prowadnica 40cm 2,4 KM,750zł od samego początku słabo smarowała łańcuch, pużniej, z dnia na dzień chodziła tylko na ssaniu, oddałem do reklamacji okazało się że pierścienie popękały, wymienili cylinder, tłok + pierścienie, uszczelki, z parę dni chodziła dobrze, po jakimś czasie odpalała tylko na zimnym silniku, jak się nagrzała, to broń boże ją zgasić, bo bym musiał czekać aż ostygnie, po jakimś czasie wogulę nie chciała odpalać, znów reklamacja, wzieli piłę i na szczęście oddali 95% kasy za ten szmelc, teraz jestem szczęśliwym posiadaczem, STIHL MS 250, piękna sprawa, serdecznie odradzam piły z rużnych marketów , na prawdę lepie odłożyć i kupić coś z marką, oto moja historia z pilarką typu market

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suzuki21I tutaj się z tobą zgadzam lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś co posłuży nam parę lat teraz mam STIHL MS 181 drugi rok i na razie brak jakichkolwiek problemów robiłem nią w lesie na zrębach jak pozostali zobaczyli z czym przyjechałem zaczęli się śmiać weź tą zabawkę i jedz do domu ale jak przyszło do przerzynki dębu czy buku zmienili zdanie warunek ostry łańcuch i wióry lecą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Suzuki21I tutaj się z tobą zgadzam lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś co posłuży nam parę lat teraz mam STIHL MS 181 drugi rok i na razie brak jakichkolwiek problemów robiłem nią w lesie na zrębach jak pozostali zobaczyli z czym przyjechałem zaczęli się śmiać weź tą zabawkę i jedz do domu ale jak przyszło do przerzynki dębu czy buku zmienili zdanie warunek ostry łańcuch i wióry lecą :)

dokładnie tak jak mówisz, teraz z kolegą karczujemy las brzozowy krutkiej rotacji, na początku też myślałem i mówiłem do kolegi z czym do mnie przyszedł,podśmiewując się, również MS 181, ale przy pracy wcale wolniej nie działał, zamieniliśmy się, i stwierdziłem, że jego piła w 100% się sprawdza w takich typu pracach, podstawa to ostry łańcuch, i jest lekka, mogła by mieć trochę większe obroty, moja MS 250 jak daje w palnik aż gwiżdże, tylko tak jest zdecydowanie cięższa, zaraz plecy bolą, i więcej pali, podsumowując każdy model jest do określonych prac, do wycinki brzózek MS181 jest wykorzystywana w 100%tach, a MS 250 no to typowa piła na dęby, i inne większe drzewa,jest silna i daje rady w ekstremalnych warunkach, ms 181, no, żeby konkretniejszego dęba ściąć, no pewnie by dała rady, ale bardzo długo by to szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj