Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vcc

Alternator pronar - dodatkowe wyjście.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vcc    10

Mam taki oto problem, klient przywiózł taki alternator

4c9b06beb8ae27acm.jpg 99a1dc61b4162e90m.jpg

Okazało się iż tylna obudowa pod łożysko jest wyrobiona i dodatkowo stojan spalony czyli trup :o

Pytanie dotyczy wychodzących 2 przewodów w kostce, do czego są podpięte w ciągniku bo w planach jest zamontowanie alternatora od t25, bo dorobienie dodatkowej wsuwki do licznika mtg to nie problem, tylko kwestia tych przewodów, wychodzą one z stojana, ogólnie układ prostowniczy tego alternatora i t25 lekko się rożni.

Od czego ta kostka ;)

wloda    12

to ten alternator jest od pronara czy od t25 bo ja w pronaże mam inny w mtz mam chyba taki sam o ile się nie mylę ale do mtz nie mam dostępu bo jest schowany :lol: ;)

chaner123    5

też mam taką kostkę w alternatorze (pronar 1025a) do niczego nie jest podpięta , nie mam pojęcia po co ona tam jest

roltech    11

Pierwszy raz taki widzę. Ja bym go rozebrał, zobaczył do czego są podłączone te kable i jednocześnie sprawdził cały alternator.

vcc    10

Witam ponownie, jak już pisałem wcześniej te przewody wychodzą z stojana alternatora, wygląda to tak jak by uzwojenie stojana było 5-cio fazowe, taki sam jest mostek prostowniczy, zaraz zadzwonię do klienta i się dowiem do czego jest wpięta ta kostka bo może jest po prostu luźna

EDIT:

Kostka była wolna, klient zakupił alternator z wsuwką do licznika :rolleyes:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Pronar-ach są montowane alternatory pięciofazowe. A to dodatkowe wyjście służy do podłączenia zewnętrznego układu prostowniczego do ładowania napięciem 24V. Stosowane jest to w układzie rozruchu na 24V przy akumulatorach połączonych w szereg na stałe (bez przełącznika 12/24V).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować