Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zawadzak

Nowa seria T7

Polecane posty

zawadzak    1

Słyszałem że od 2011r nh wprowadza nowe silniki tier 4 z ad blue i seria PC RC zostanie zastąpiona nową serią t.7 może ktoś coś o tym wie bliżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem.

Wpisz w google new holland t7 i masz pierwszy link. Tam jest wszystko ładnie opisane.

 

PS. Chciałem wkleić tutaj ale nie można, bo nie ma odnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Gama Seria T7, zasilana silnikiem FPT Nef SCR o pojemności 6,7 l, kompatybilnym z normami Tier 4A, gwarantuje zoptymalizowane osiągi i efektywność.

Seria została wzbogacona o cztery nowe, dodane ostatnio modele, o krótkim rozstawie osi.

Sprawdzona bezstopniowa skrzynia biegów Auto Command, wyprodukowana przez firmę New Holland w zakładzie w Antwerpii, gwarantuje doskonałą precyzję i oszczędność paliwa.

Wielokrotnie wyróżniony podłokietnik SideWinder™ II , zapewnia maksymalnie ergonomiczną obsługę i intuicyjne sterowanie całkowicie zintegrowanym układem automatycznego prowadzenia.

Wiodący w swojej klasie stosunek mocy do wagi, wynoszący 28,3 kg/KM

Wiodąca w segmencie zwrotność i wszechstronność

Imponujący wydatek hydrauliki sięgający 140 litrów na minutę

 

Gama Seria T7 New Holland została unowocześniona poprzez wprowadzenie silnika SCR Nef firmy Fiat Powertrain Technologies o pojemności 6,7 litra, zgodnego z normami Tier 4A. Gama nowych modeli o maksymalnej mocy od 218 do 269 KM z zarządzaniem maksymalną mocą silnika (EPM) zastępuje pięć poprzednich modeli.

Ponadto seria ta została poszerzona poprzez dodanie czterech modeli o krótkim rozstawie osi - T7.170, T7.185, T7.200, T7.210 – o maksymalnej mocy od 171 do 212 KM z EPM. Przekłada się to na większą możliwość wyboru dla rolników poszukujących produktywności przekładni Auto Command w połączeniu z dużą zwrotnością ciągnika. Te dodatkowe modele są idealnym rozwiązaniem zarówno w przypadku rolników, jak i w przypadku pracowników gospodarstw rolnych, oferując im doskonałe osiągi i wyjątkową oszczędność paliwa. Idealnie nadają się do szerokiej gamy prac rolnych, począwszy od upraw polowych poprzez szybki transport, a na pracach z ładowarką czołową skończywszy. W czterech dodatkowych modelach zastosowane zostały cieszące się uznaniem ergonomiczne elementy sterownicze oraz logika działania gamy T7.

 

Tier 4A: Większa produktywność i niższe koszty eksploatacyjne w połączeniu z udoskonalonym profilem ekologicznym

Technologia SCR, zastosowana w celu spełnienia rygorystycznych norm emisji Tier 4A, została opracowana we współpracy z firmą Fiat Powertrain Technologies, naszym partnerem w zakresie realizacji silników. Fundamentalnym elementem systemu SCR jest AdBlue/DEF, roztwór wtryskiwany do systemu oczyszczania spalin w celu zneutralizowania szkodliwych emisji wytwarzanych podczas spalania. Zamienia on spaliny w wodę i azot, które naturalnie występują w środowisku. System AdBlue/DEF zastosowany w gamie T7 został zaprojektowany pod kątem zminimalizowania wkładu pracy operatora i wymaga ponownego napełnienia zaledwie przy co drugim tankowaniu oleju napędowego. Ponadto jest dogodnie zlokalizowany obok istniejącego wcześniej baku na olej napędowy, co zapewnia bezproblemowe uzupełnianie roztworu. Operatorzy są na bieżąco informowaniu o poziomach roztworu AdBlue/DEF za pośrednictwem wyświetlaczy w kabinie.

 

Firma New Holland pomoże swoim klientom wdrożyć technologię SCR w okresie przejściowym, mającym na celu dostosowanie maszyn do norm emisji Tier 4A, dostarczając im bezpłatnie zbiornik AdBlue o pojemności 1000 litrów wraz z elektryczną pompą. Autoryzowani dealerzy firmy New Holland będą również prowadzić sprzedaż wszystkich produktów niezbędnych do zapewnienia zgodności z nowymi przepisami Tier 4A, włącznie z AdBlue, w pojemnikach o różnej pojemności, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rolników.

 

Technologia SCR oferuje znaczne korzyści, jeżeli chodzi o osiągi. Silniki Nef o pojemności 6,7 litra czerpią korzyść ze zwiększonej maksymalnej mocy silnika wynoszącej 171-269 KM z systemem EPM firmy New Holland. Ta technologia ciągle dostosowuje moc wyjściową silnika tak, aby idealnie pasowała do aktualnych warunków pracy, dzięki inteligentnemu wykrywaniu obciążeń W.O.M., układu hydraulicznego oraz przekładni napędowej. Zapewnia to optymalne generowanie mocy przez silnik w połączeniu z maksymalną efektywnością. Gwarantuje to zoptymalizowane osiągi oraz optymalne zużycie paliwa, a równocześnie zapewnia klientom najefektywniejszy poziom mocy w rezerwie, aby utrzymać produktywność w wymagających warunkach roboczych. Ponadto nowa gama T7 oferuje najlepszy stosunek mocy do wagi dostępny w segmencie, sięgający imponującej wartości 28,3 kg/KM.

 

Wprowadzenie tego wysokowydajnego silnika i zaawansowanej technologii oczyszczania spalin w gamie T7 pozwala zaoferować klientom zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10%. Ponadto koszt zakupu AdBlue/DEF zostaje z dużą nawiązką zamortyzowany przez uzyskaną oszczędność paliwa. Na każde euro wydane na AdBlue użytkownik zaoszczędzi trzy euro na paliwie. Wybierając technologię SCR w ciągnikach New Holland należących do gamy T7, klienci zainwestowali w rozwiązanie umożliwiające zmniejszenie emisji oraz w opłacalny ciągnik.

 

Cztery dodatkowe modele posiadają moc znamionową wynoszącą od 125 KM do 165 KM. Moc EPM wynosząca od 171 KM w modelu T7.170 do 212 KM w modelu T7.210 dodatkowo zwiększa produktywność. Wprowadzenie modeli o krótkim rozstawie osi dodatkowo zwiększa zakres mocy gamy T7 i funkcjonalność, na której zależy klientom. Podobnie jak wszystkie silniki należące do tej gamy, również silnik Nef o pojemności 6,7 l posiada turbosprężarkę doładowującą oraz chłodnicę międzystopniową, jak również elektroniczny wtrysk paliwa Common Rail.

 

Cechy dużych ciągników

Cztery modele o krótkim rozstawie posiadają rozstaw osi wynoszący 2733 mm w połączeniu z kompaktowymi rozmiarami, co pozwala uzyskać nieodłączną zwrotność, ale również cechy „dużego” ciągnika: zostały one opracowane tak, aby umożliwiały zamontowanie opon o rozmiarach sięgających 650/65/R42. Przekłada się to na większy ślad opony i umożliwia obniżenie ciśnień roboczych w celu uzyskania lepszej przyczepności, prześwitu i zmniejszonego poślizgu kół.

 

Przekładnia napędowa Auto Command pozwalająca uzyskać maksymalną efektywność

Firma New Holland idealnie dostosowała swoją sprawdzoną przekładnię napędową Auto Command do czterech dodatkowych modeli, aby doskonale pasowała do ich rozmiarów i wymogów, podczas gdy modele T7.220 – T7.270 zachowają cieszące się uznaniem osiągi bieżących przekładni napędowych. Opracowane w centrum przekładni napędowych firmy w Antwerpii (Belgia) te przekładnie napędowe stanowią serce gamy ciągników, a w połączeniu z wielofunkcyjną dźwignią Command Grip™ oferują sprawne i płynne przełączanie mocy, łatwe do kontrolowania i zarządzane pod kątem zagwarantowania optymalnej oszczędności paliwa.

 

Operator po prostu wybiera żądaną prędkość roboczą, a przekładnia Auto Command dostosowuje prędkość silnika i ustawienie przekładni napędowej w taki sposób, aby uzyskać najefektywniejsze osiągi.

 

Dostępna w wariantach 40 km/h ECO oraz 50 km/h ECO, umożliwia klientom osiągnięcie maksymalnych prędkości przy niższych prędkościach obrotowych silnika (odpowiednio 1600 obr./min. oraz 1700 obr./min.), co czyni z niej idealne rozwiązanie w przypadku działalności wiążącej się z dużą ilością transportu. Możliwe jest również osiągnięcie tak niskich prędkości jak 0,02 km/h, dzięki czemu maszyna idealnie nadaje się do upraw warzyw oraz innych zastosowań specjalistycznych.

 

Wielokrotnie nagradzane ergonomiczne sterowanie

Cała seria T7 wyposażona jest w wielokrotnie nagrodzony podłokietnik SideWinder™ II cieszący się powszechnym uznaniem, który wyznaczył nowy punkt odniesienia dla ergonomicznego sterowania w przemyśle rolnym. W trakcie opracowywania podłokietnik był testowany przez ponad 15 000 godzin, a każdy element sterowniczy został umieszczony dokładnie tam, gdzie wskazali to operatorzy.

 

Znana użytkownikom ciągników T6000, T8, T9 oraz kombajnów do zbioru pasz należących do gamy FR, wielofunkcyjna dźwignia Command Grip™ oparta na sile, umożliwia operatorowi płynne sterowanie ciągnikiem. Najczęściej używane funkcje, włącznie ze zmianą zakresu, przełączaniem kierunku jazdy czy uruchamianiem automatycznego prowadzenia, mogą być obsługiwane poprzez dotknięcie przycisku.

 

Zintegrowany kolorowy ekran dotykowy IntelliView™ III może być wykorzystywany do monitorowania i ciągłego dostosowywania całej gamy parametrów roboczych podczas jazdy, jak również do sterowania sprzętem ISOBUS oraz zintegrowanym systemem prowadzenia IntelliSteer™. Wszystkie ciągniki należące do serii T7 zostały fabrycznie wyposażone w zintegrowany system prowadzenia, który gwarantuje rok po roku absolutną dokładność przejść rzędu 1-2 cm za pomocąsygnału RTK. Monitor stanowi interfejs tego systemu, a szerokość wynosząca 178 mm jeszcze bardziej ułatwia śledzenie ścieżek prowadzenia.

 

Ciesząca się uznaniem kabina Horizon marki New Holland gwarantuje wiodące w branży niskie poziomy hałasu, wysoką jakość wyposażenia i wykończeń w połączeniu z całą serią funkcji zwiększających komfort operatora w celu zmniejszenia zmęczenia i zoptymalizowania produktywności.

 

Wyjątkowa zwrotność i wszechstronność

Most przedni SuperSteer™ oferuje najlepszy w swojej klasie promień skrętu, idealnie sprawdzający się w przypadku skrętów na wąskich uwrociach, umożliwiający oszczędność czasu i optymalizujący oszczędność paliwa.

 

Te cztery modele z krótkim rozstawem osi wyposażone są w nowy, zrealizowany w zakładzie firmy, zaczep przedni, opracowany specjalnie pod kątem modeli SuperSteer, idealnie łączący w sobie wiodącą w segmencie zwrotność z imponującymi osiągami podnośnika przedniego. Dzięki maksymalnemu udźwigowi sięgającemu 3263 kg w modelach wyposażonych w SuperSteer, wzrastającemu do 3671 kg w modelach ze standardowym mostem przednim, można z łatwością korzystać nawet z najcięższych narzędzi montowanych z przodu. Całkowicie zintegrowany projekt udoskonala stabilność maszyny i poprawia widoczność sprzętu zamontowanego z przodu, co umożliwia precyzyjną pracę bez uszczerbku na zwrotności.

 

Udoskonalony W.O.M.

Układ napędowy i przekładnia napędowa zastosowane w modelach o krótkim rozstawie osi umożliwia pracę W.O.M. przy niższej prędkości silnika (-12%), co pozwala uzyskać jeszcze większą oszczędność paliwa. Dostępny jest również W.O.M. zsynchronizowany z prędkością podłoża, idealnie dostosowujący prędkość poruszania się ciągnika po gruncie do prędkości W.O.M.

 

Dane techniczne modeli

Dzięki nowej numeracji serii T7 osiągi poszczególnych modeli stają się oczywiste, gdyż pierwsze dwie cyfry odnoszą się do gamy - T7, natomiast kolejne cyfry po kropce oznaczają maksymalną moc EPM.

Proszę tekst ze strony raport rolny.pl :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

yarecki12    0

Wszystko ładnie pięknie tylko że coraz bardziej to wszystko komplikują niepotrzebnie. Dajcie spokój z tymi normami spalin - to powoduje wzrost zużycia paliwa, często mniejszą elastyczność itp. Coraz więcej różnych układów w silniku które bezpośrednio nie zwiększają ani komfortu ani wydajności np ten adblue.

 

Jeszcze dobrze seria T6000/T7000 nie została sprawdzona ( z wyjątkiem T6000 plus,delta) a już nowe modele wprowadzają.

 

W sumie kolego dużo do tematu nie wniosłeś - taka reklama propaganda trochę co to oni nie zrobili.

Co jak co ale chyba New Holland ma największy bajer w swoich folderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszCh    0

Z tego co zdązyłem się dowiedzieć to Adblue a dokładniej system SCR nie jest bezpośrednio związany z silnikiem - jest to system w układzie wydechowym, czyli poza silnikiem. Poza tym akurat na wydajność ten system(a szczególnie brak zaworu EGR) ma bezpośredni wpływ - zarówno na większy moment obrotowy, większą moc maksymalną jak i ekonomikę zużycia paliwa(mniejsze niż w silnikach Tier 3, czyli bez SCR i AdBlue).

 

Poza tym T6030 ma mniejsza moc niz 174 KM, które będa podlegały Tier4 od stycznia 2011 roku, wiec w przyszłym roku w ofercie powinny nadal być dostępne te ciągniki w wersji Tier3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Kolego yarecki12 chodziło mi o to aby zawadzak nie musiał szukać :rolleyes:

Ale tak jak mówisz New holland ma dziwną politykę ponieważ seria jest 2-3 lata na rynku i wypad i weź się tu połap :rolleyes: Wg mnie to ni ma głębszego sensu bo praktycznie to wszystko to samo tyle że nr inny i cena wyższa ;) ale rolnicy mogą się tym denerwować i dojdzie do tego że klientela odejdzie i co pan zrobisz?no nic pan nie zrobisz ,najwyżej firma padnie :rolleyes: ciekawe dlaczego nie robią tego w kombajnach :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    0

No tak, serię TS-a zastąpili serią T6000, Tl-a zastąpili T5000 i to takie mieszanie tylko. Teraz znowu zmiana. Przynajmniej seria TM miała cały czas taką samą nazwę i nie zmienili jej w trakcie odmłodzenia gamy w 2000 którymś tam roku.

Z kombajnami też pomieszali bo był CS a teraz CSX i w CX jakoś numeracja się zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No tak seria TM była bardzo udana niepotrzebnie ją wyrzucili z gamy powinni ja tylko unowocześniać i by nie było tyle zamieszania :rolleyes: A w CX zmienili numery z np 860 na 8060 :rolleyes: ogólnie wszystko tak samo tylko trochę inaczej :rolleyes:

Ps Koniec tematu bo się OT robi a założyciel chce się dowiedzieć o serii T7 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

Koledzy serię TM zastąpiła seria T7000 zgadzam sie z wami że Tm to bardzo udana konstrukcja lecz była troszkę przestażała . to były ciągniki cieżkie i wytrzymałe ale mało zwrotne nowa seria T7000 zmieniła to . Pracowano nad nią 5 lat i udało im się stworzyć ciągnik idealny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie na darmo T7000 dostał tyle nagród. Czy jest on idealny okaże się za parę lat. Jak dla mnie nowe traktory powinny wytrzymać co najmniej 10-15 lat, a te bez elektroniki i innych rzeczy ponad 20. Ile T7000 będzie przeciętnie wytrzymywał dowiemy się jak już T7 zastąpią jeszcze innym modelem.

 

Co do T7 to nie różni się niczym innym od 7000 tylko jeszcze dorzucono do niego serię T6090, zmieniono trochę światła na kabinie no i ten SCR, ale żeby udoskonalić swiatła, WOM, podnośnik itp. nie trzeba od razu zmieniać serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

T7 to bardzo dobra seria, przynajmniej na papierze wygląda rewelacyjnie. Nie lubie NH ale musze przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty. Jedyny problem to wielka niewiadoma odnośnie niezawodności tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    179

NEF to nazwa rodziny silników produkowanych przez IVECO obecnie FPT (Fiat Power Trains)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez radek151
   Witam. Jestem świeżym posiadaczem New Hollanda T7 i mam pytanie- od czego odpowiedzialny jest suwak przy regulacji głębokości na którym jest skala od 0-10 i kiedy go przestawię, na ekranie pokazuje się coś takiego jak "siła uciągu". Prosiłbym o "łopatologiczne" wyjaśnienie i podanie konkretnych przykładów do czego się używa takiego ustawienia :) Z góry dziękuje 
  • Przez Janek313
   witam wie ktoś jak się kalibruje podnośnik w new hollandzie t7.200. Proszę o szybką odpowiedź 
   ps. z góry dzięki 
  • Przez Piotr6991z
   Witam.
   Mam pytanie czy wie ktoś może jak wybrać stopień twardości osi? W instrukcji jest napisane, że są 3 tryby: twardy, normalny, miękki. Aby zmienić ten tryb należy przytrzymać przełącznik blokady osi ponad 2s i na tym ekranie (przy liczniku) ma się coś wyświetlić, ale próbowałem i nic się nie wyświetla. Podłokietnik classic ten zwykły.
  • Przez rosolinnio
   Witam mam pytanie czy wie ktoś może jak zrobić kalibracje przekładni napędowej Power Command ?? czy trzeba do tego serwis wezwać zęby ja wykonali???? a i Szczęśliwego Nowego Roku:):rolleyes:
  • Przez ZbignevDzierkacz
   Witam jestem wlascicielem new hollandu t7 185 kupiony w tym roku skrzynia biegow range comand eco 19×6 z duzym podlokotnikiem i monitorem, od samego poczotku przekladni pracowali jak nalezysie , szybko przelaczali soe po 35h pracy ,zaczolsie problem w przelaczanie z 12na13 i z 13na12 3 sekundowa przerwa i z 6 szybkosci przezuca na 8 odrazu 7 omija i jezeli chcem z 7 przeloczycie na 6 prz3lacza odrazu na 5 omija 6 chcialbym informacji moze ktos mial doczynienia z czyms podobnym 8 udzeli informacji
×