łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zamów murarki do swojego ogrodu

solek01    208

Ile miodu można przeciętnie uzyskać z jednego ula powiedzmy w słabym i dobrym roku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja niedawno wybrałem z lepszych rodzin to było około 12L miodu na rodzinę, Jeżeli by tak nie padało jak do tej pory to na pewno wybrałbym wcześniej i byłbym spokojny o następny zbiór, ale coś mi sie wydaje ze następny będzie słaby bardzo przez te nieustające deszcze <_<

 

Okolice Ropczyc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Wujek żony to już chyba w maju podbierał, to już słoik kończymy jeść, a brat męża ciotki to ma około 200 uli to wywiózł ule pod las, ma jakąś łąkę, na spadz! robi tak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

200 uli w jednym skupisku to za dużo. :huh:

Max 40 lub 50 ;)

Ale dobrze robi, sam swoją pasiekę mam nieopodal lasu ;)

 

A co do maja to jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, a to ile wybrał z jednaj rodziny ?? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czemu uważasz że nie!! Przecież z tego co czytałem to można w małych ilościach podbierać po każdym pożytku np: rzepak, akacja, gryka, spadz i pewnie wiele innych. Nie wiem ile podebrał ale pewnie nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mówiłem ze nie, tylko mi się to wydawało mało prawdopodobne, a co do małej ilości to na pewno się zgodze ;) A to jaki miód wtedy podebrał?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Wujek zony to podebrał wielokwiatowy, bo pracuje i raczej mu się nie chce podbierać po każdym pożytku. Co roku jeszcze przeważnie ma gryczany (nie bardzo go lubię bo jest trochę piekący jak dla mnie), w tamtym roku miał jeszcze z przewagą spadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Ja póki co jestem po 2 miodobraniach, pierwsze początek czerwca 13 litrów z ula, drugie połowa lipca 16 litrów więc jest bardzo dobrze.Marekczarna coś kiepsko u Ciebie tym bardziej ze mamy do siebie około 20 kilometrów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To gdzie mieszkasz ??? U mnie w czerwcu nie było czego wybierać <_< a cały lipiec pada dzień w dzień i nie ma zbioru :huh: ze tak powiem Lipa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

wujek żony podbierał miód drugi raz i kicha prawie nic nie było! prawie cały lipiec deszcz padał i pewnie dlatego. Teraz to już pożytku raczej nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejW    0

Witam. Wczoraj byłem na pasiece złożyć pszczołom życzenia noworoczne i przy okazji sprawdzić jak ma się sytuacja po sylwestrowej nocy. Na chwilę obecną 100% ładnie zimuje. Tylko jedna rodzina wydaje się być jakby troszkę niespokojna, profilaktycznie poszła do ula pułapka na myszy. Reszta spokojnie równo szumi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

A po co osłuchiwać?? Co to da?? Zimą trzeba ograniczyć chodzenie po terenie pasieki tylko w celu wysypania trutki na myszy. A tak to niema co zaglądać itd, aż do wczesnej wiosny.

 

Panowie jak u was wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy z pszczołami? Osłuchiwaliście rodziny?

A po co osłuchiwać?? Co to da?? Zimą trzeba ograniczyć chodzenie po terenie pasieki tylko w celu wysypania trutki na myszy. A tak to niema co zaglądać itd, aż do wczesnej wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Wiosna za pasem, więc można odświeżyć trochę temat. Ja przezimowały Wasze pszczoły ? U mnie są już po pierwszym oblocie i jak na razie chyba 100 % przezimowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Pierwszy oblot już za pasem. Niestety spady są. 2 były słabe na jesień jednego myszy wykończyły, a reszte zobaczymy gdy zaczniemy przeglądy robic. Ale na to jeszcze pogoda nie pozwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Ja kupiłem 1 pusty ul, pozbijałem do niego ramki. Teraz szykuję miejśce na pasiekę, wycinam krzaczory tam gdzie ma być i po świętach zamówię wywrotkę piachu, by podwyższyć teren. Jak wszystko naszykuję, to przywiozę 3 ule na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No u mnie 10 % padło. Już dwa razy przejżane, gniazda już ustawione. A oblot tu już dawno był u mnie. Nawet przyniosły trochę pyłku. Generalnie jest ładnie, mają sporo jedzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

ja kupilem 4 ule warszawskie zwykle teraz czekam na odklady maja byc okolo 15 maja.


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

DamianO1996 nie jestem pewien ale piach to chyba idealne siedlisko będzie dla mrówek !!


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

jak tam sezon sie rozpoczął u was panowie ? u nas pierwsze miodobranie za pasem na razie ok 13 litrów z ula miód rzepakowy. Nie jest źle pogoda nie sprzyjała. Trochę warroza zjadła u niektórych nawet 100% padło rodzin. Pomimo tego że pryskali apiwarolem. :( :( :(


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Poszukuje gryki w woj. Sląskim i opolskim macie jakieś namiary na większe kawałki ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj