łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pszczelarstwo może być pasją!

Robertkujawy    67

A może kupiłeś zioło miód  :rolleyes:  Zrób próby pyłkowe ???? :ph34r: Jak chcesz to moje pszczoły są bezrobotne. Przyślij zioło to ci przetworze na miód  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

W tym tygodniu koniec Pszcziły w sile W dwóch rodzinach mateczniki nabite zasklepione Za tydzień były by na drzewie .Czas na waroze jak temperatura spadnie pujdą paski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w sile. Zobaczymy, jaka będzie zima, ale jeśli nie będzie zła to powinny dobrze przezimować. Generalnie rok bardzo dobry w przeciwieństwie do całej branży rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Witam Kupie z 8 kg nasion ogórecznika Muszą mieć zdolność kiełkowania . Mogę zamienić na facelie Potrzebuje na siew do pszczół :)

post-25459-0-50280600-1445096426.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałam dwa piekne styropianowe ule ,chciała bym rozpocząć  przygodę  z pszczołami mam już potrzebna lekturę pani Ostrowskiej i jestem umówiona z pszczelarzami z pobliskiej okolicy na takie mini szkolenie jednak moje pytanie brzmi gdzie mogę zakupić pszczoły do tych uli, wiem ze najlepiej na wiosnę żaden z tych pszczelarzy nie chce odsprzedać pszczół posiadam nieduże gospodarstwo z truskawka ale bardziej hobbystycznie chce sie zając pszczołami z czasem może dokupię parę uli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

S kąd kolego jesteś ? i co to za pszczelarze ktuży pszczół nie mają . Wejdz na olx i ci wyślą . U mnie i kurs przyspieszony i pszczoły kupisz , a jak nie wyjdzie to i miodu kupisz hi hi , Byłem na zebraniu i czeka co niekturych pszczelarzy kurs 2 letni czeka . Nie wiem czy to plotki czy prawda Lecz już zapisy poszły ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś to koleżanko  ;)  pochodzę z miejscowości pod Olkuszem u nas nie ma pasiek po 30 -60 uli , są po 4-6 dlatego tak niechętnie je chca sprzedawać i głównie maja je rodziny wielodzietne, które reperują sobie tak budżet albo starsi ludzie którzy wolą aby im pszczoły uciekły niż maja je komuś odsprzedać .A te dwa ule to prezent tak jak mówię od starego pszczelarza ,żal aby puste stały pszczoły zamierzam zakupić na wiosnę bez uli ale musze takiej większej pasieki poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Jak jesteś spod Olkusza to ja mogę zaoferować jedynie odkłady tak w połowie czerwca. Jeśli byś mogła to powiedz jaki masz typ tych uli albo wymiary ramki :)

 

Robert jakie szkolenie?? Bo u mnie w kole to ja jestem nie doinformowany bo jest zbyt dużą konkurencją dla prezesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

koleżanko żadna lektura nie da Ci tego co WŁASNE obserwacje ,  i jeżeli już szukasz  kogoś do pomocy to szukaj z tym samym rodzajem gospodarki co przyszła Twoja ( prościej  z takim samym ulem) w tym roku polecam  zaczać  oglądać  filmiki na youtube , jeżeli masz  kupować  pszczoły to tylko i wyłącznie całe rodziny wiosną . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie szukam całych rodzin ;) a z książek to już do mnie idzie Gospodarka pasieczna -Ostrowskiej i hodowla pszczół -Widle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Ja odkłady mógłbym dowieźć do Olkusza, a rodziny no to cóż nwm jak zima minie, a powiedz mi jaki masz typ uli :) A jeśli chodzi o książkę to ja polecam " Współczesna gospodarka pasieczna " Sławomira Trzybińdkiego. Pisze on wmiarę racjonalnie i nie koloryzuje :) Fakt że dużo stron no ja akurat poświęcałem wykłady na uczelni ;p. I jeśli mogę podpowiedzieć to z tymi radami starszych pszczelarzy to trzeba tak brać małą poprawkę, jak coś zawsze mogę podpowiedzieć mimo że jestem młodym pszczelarazem bo dopiero 21 lat ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

SZKOLENIE .. Nie wiem coś bąkał na zebraniu żeby prowadzić pasiekę i sprzedawać miód .Mnie nie dotyczy więc nie słuchałem .U nas jest szkoła ktura zrobiła dział pszczelarstwo i kasa z uni leci.A i prezesi zarobią .............. Na zebraniu mówili że więcej kasy idzie na szkolenia ,niż na sprzęt . Koleżanke przepraszam i witam w gronie pszczelaży .. Co będe mógł to podpowiem .Podctawa to żeby wiedzieć jaki się ma typ ula , jak koleżanka ma stary i do remontu lepiej kupić nowe i jakieś korpusowe żeby praca była milsza i wydajniejsza .

 

Dziś  w pasiece Pszczoły grzeją jak wiosną I na osiadkowanej dennicy

post-25459-0-85142800-1446983979.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i nie gniewam się ,rozmawiałam z pszczelarzem i obejrzał te moje ule doradził abym kupiła drewniane gdyż przy pierwszej okazji sarna by mi zniszczyła go ,ule chciałam umieścić 100 m od domów prawie kilometr od drogi głównej  :rolleyes: ale między lasem dębowym grabami laskiem sosnowym oraz sporą iloscią głogu ,noi zioła których tam pełno  :P chciałam tam zasiac tez facelie albo koniczyne tylko obawiam się ze wtedy muszę ogrodzić pasiekę bo sarny koniczyny nie przepuszczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Sarny żyją w zgodzie z pszczołami wiem coś o tym bo nawet zające spią pod ulami :) kaniczyna nie polecam chyba że biała czerwoną to tylko "kaukazy " i niektóre buckfast :) takto inne mają za krótkie języki o ile się nie mylę to moje sięgają ale 100% nie powiem bo w okolicy jest trochę pszczół :) ja mam 160 uli obecnie a takto to róznie 3 km ode mnie konkurencja ;p ponad 200 ale coś mu nie idzie sprzedaż miodu ale ja nie wnikam co on robi :) mi np poszło wszystko zostało trochę rzepaku ale i on pójdzie a co nie to zostanie odpowiednia przetworzony w %:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no ja mysle o 2 ulach na początek  :P pracuję zawodowo ja chce miód dla siebie i dla bliskich a nie na sprzedaż i własnie o te przetwory %mi chodzi bo mam trochę odmian winogrona z którego robie troche soku % z miodem ale zawsze mód kupowałam a to kosztuje :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkar    0

witam, czy ktoś się może orientuje czy w nowym PROWie będzie mozliwośc uzyskania dofinansowania na założenie lub powiększenie pasieki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natrafiłam na artykuł rosliny miododajne gdzie natrafiłam na lebiodkę pospolitą , piszą że wydajność miodowa to 500 kg/ha gdzie roślina stosowana jest jako ziele zastanawia mnie dlaczego najbardziej popularna dla pszczelarzy jest facelia a nie np lebiodka choć , rolnik miałby do niej dopłate bo to jest ziele to samo tyczy się trędownika bulwiastego ok 700 kg/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

rolkar nie ma czegoś takiego i nie będzie , ja obecnie dowiaduje się o dział specjalny  bo przy takiej ilośsci może by mi się udało załapać.

 

Gosiaczek- to  są czysto teoretyczne wartości ja ze swojego doświadzczenia wiem że najbardziej miododajnymi roślinami są rzepak i facelia przy względnej wilgotności, kolejną rośliną jest akacja ale z nią jest problem :/ i teraz dopiero po 7 latach byly większe ilości a nie 10l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

No ja łącznie z tatą mam 160 uli także to nie jest problem przepisać na jednego, podobno że trzeba wejść w VAT i wgl ale nie mam czasu jechac sie dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj