łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zamów murarki do swojego ogrodu

olimp72    0

w końcu robi się ciepło więc może to wszystko ruszy,fakt że matki przystopowaly z czerwieniem.także może być ciężko żeby się tak szybko rozruszaly szczególnie jeśli chodzi o Buckfasta, ale może nie będzie źle :) ludzie rozglądają się za matkami i odkladami i mam już kilka zamówień więc jak na razie interes idzie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Rok płaci rok traci. :)  U nas sporo pasiek osypało się .Przewiduje że za mocno ocieplili i zimy nie było ?? Widziałem ładną pasiekę i zostały tylko 3 rodziny. U mnie jedną matkę znalazłem przed wlotkiem .Dziś rozebrałem gniazdo i znalazłem matkę bez znaczka. Ładnie czerwi-- Więc musiały na zimę być dwie matki i wiosną się ścięły lub były w dwóch kłębach :mellow: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Witam ponownie, jestem po generalnych przeglądach i wszystko w jak najlepszym porządku, jedna matka strutowiała ale że to już połowa kwietnia zostają jako rodzina wychowująca na początku maja dostaną czerw i listwy z matecznikami. Jakby coś to zbieram zamówienia na odkłady cena 200 zł z matkami Buckfast lub Marynka, Matki ciągnięte po matkach reprodukcyjnych z niemiec i Puław. Mam w sprzedaży także matki jednodniówki i unasiennione tych samych ras . Cena jednodniówki 15 zl a unasiennionej 40 zl. Jakby ktoś był zainteresowany pisać na priv bądź pod nr tel 662252353. Mozliwość wysyłki odkładów pocztą :) Aaa zapomniałem dodać odkłay na ramce wielkopolskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Witam Wczoraj upolowałem gnojka co o godzinie  11 pryskał rzepak  :ph34r: Chciałem wstawić fotkę lecz moderator nie wpuścił .Na co oni teraz pryskają w kwiecie Tak się dba o naszą prace ?//post-25459-0-72060100-1431249978_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

No to teraz jak pszczoły by komuś padały do Pulawy od razu, a teraz to na słodyczka i ten środek jest szkodliwy dla pszczoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Oj Jak ktoś nie pilnuje to się roją .Już 3 szt .Teraz mateczkę poddać i na siebie zarobią. Lubie roje majowe :)

post-25459-0-44300200-1432139754_thumb.jpg

post-25459-0-56379600-1432139800.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do grona pszczelarzy! Czy ktoś gospodaruje na warszawskich poszerzanych?  :)

Edytowano przez PannaNatalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Nie wygodna ramka Mała miodnia itp .itd .Zostały mi 6 szt Na wiosnę sprzedam . Jak ktoś amatorsko ma pszczoły ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Ja mam pszczoły w dwuch takich ulach, pelny ul pszczół Buckfast jak w wielkopolskich w tym samym miejscu w wielkopolskim po nadstawce juz z gryki a warszawski jedna ramka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Pszczoła nosi do góry miód ,więc tylko wielkopolskie lub podobne. Buckfast do warszawiaków się nie nadają - Krainka lub kałkazka -Te rasy noszą w bok i do góry za krate .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Nie wiesz co ma Buckfasta w Warszawskich zwykłych i już jest inaczej noszą w bok i do góry bo mam taką nadstawkę zrobioną do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie co jest wartny ten miód ukraiński? znam osoby co go kupują na Ukrainie albo przy granicy w beczkach a u nas sprzedaja jako miód spadziowy.ponoć ładny zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

ja szczerze nie bawie się w takie rzeczy, mam wyrobioną marke i nie zamierzam jej sobie popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Popieram rok był bardzo dobry miodu jest i ładnie schodzi w detalu Poco się paprzć Ciekawe czy ten miód jest z ukrainy ?? Czy z chin przez ukraine ? Jak tak to on ula nie widział Oni ryż z plastiku potrafią zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Z tego co wiem to zarobek jest ładny, gość sprzedaje go po 30zł na allegro spadziowy i schodzi mu jak świeże byłeczki.Wiem ze ma 2x przebitkę .....gdzieś słyszałem że kupuje go po 12-14zł/litr. ale trzeba wziąć beczke 200l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nie mówie o chinolu tylko miodzie Ukraińskim.Wczoraj go próbowałem.....nie dziwota ze ludzie tak go kupują jest na prawdę smaczny :)i w niczym nie odbiega od naszego Polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj