łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pszczelarstwo może być pasją!

tomek0808    6

Witam.

Chciałbym kupic na wiosne 2-3 ule.Jestem z kujaw.Nie wiem czy ule kupować jakie kolwiek czy jakies konkretne,kiedy powinienem zakupić pszczoły tzn odkłady czy pakiety.Panowie prosze o wyrozumiałość,czytałem troche ale info jest tak dużo że nie jestem w stanie tak na raz wszystkiego ogarnąć.

Po prostu chciałbym na początek nauczyc sie podstaw,żeby utrzymać pszczółki i nie zmarnować tego a z czasem powiekszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Moim zdaniem najlepsze są wielkopolskie ule, a pakiety i odkłady to kupuje się czerwiec lipiec zależy od kogo się bierze jaki rok i w jakiej kondycji są odkłady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Rozumiem,czyli na wiosne nie mam szans,chyba że ktoś sprzeda mi ul z pszczołami?No to z miodu w tym roku i nauki nici?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Jeśli kupisz ul z pszczołami to miódraczej bedziesz miał, niektózy też sprzedają pakiety po zimowli ale to zależy od kondycji czy wgl jest sens bo jak widać zima jest paskudna bo jest za ciepło, a jak kupisz latem to ja tam bym nie liczył na miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Tomek nie ma problemu Zawsze komuś ksa potrzebna na wiosnę i ma rezerwe w ulach Sam w 2014 kupiłem 10 uli Znam dobrego pszczelaża miał na sprzedanie ? Mogę popytać na zebraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

A skąd Robert jesteś?(ja jestem z okolic Włocławka)

Ile trzeba zapłacić za ul z pszczołami?Nie znam sie na tym ale trzeba dokupic do nich matke czy już jest..?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Z za wisły czy od Kowala czy Ciechocinka ??? Zależy od siły rodziny i jak ludzom przezimują Jak co to wal z tel adresem na priw pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

A jeszcze jeno .Przejdz się do bibloteki i przeczytaj byle co o pszczołach np coś jak założyć pasiekę . Widzę że u ciebie podctaw nie ma ( bez urazy ) .Pużniej ciekaw jestem czy nie jesteś uczulony na jad bo to ważne .Jak już coś obczaisz zapraszam na pierwszy kontakt z ulem i też bym proponował łagodnom pszczołę : bo jak dostaniesz żmijki to romans z pszczołom się skączy .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

No wiesz,nie mam wiedzy na ten temat żadnej to fakt dlatego próbuje sie czegoś dowiedzieć na forum.Musze kupic sobie jakąś książke.Uczulony nie jestem bo pare lat temu podkusiło mnie na malwy i co dzień jakaś pszczoła mnie żądliła..To nie wiem czy poczekać na odkłady z konkretnymi pszczołami czy kupic byle jakie z ulami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swir12    0

witam

chciałbym sie zając chodowlą miodu , ale jestem bardzi młody wiedz nic o tym nie wiem , a bardzo lubie miód :D

prosiłbym o wszelkiego rodzaju rady i informacje , jak założyć ul z rodziną pszczelą co kiedy wykonywac i ille co kosztuje bo jednak chcialbym troche te koszty na początku nie  zbyt wielkich ponosic mysle o 2 ulach na początek

Wszystkim z góry dziękuje ze wszelkie rady i  pomoc

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid996    0

Jak byś się troche wysilił i poszukał w google albo w jakąś książke zainwestował to nic by się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swir12    0

cco innego jest cos wyczytac z ksiązki , a co innego otrzymac informacje od kogos z doświadczeniem ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwina171    0

Odbiegnę trochę od tematu :)

 

 Taka historia : Pszczelarz postawił ule na moim polu, przy granicy z polem sąsiada. Owy sąsiad zrobił opryski mimo iż ostrzegałam go aby tego nie robił. W skutek tego duża ilość pszczół została otruta. Czy sąsiad według prawa mógł robić opryski? Podobno w tej sytuacji prawo jest po stronie pszczelarza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

opryski robi się  wieczorem po lotach pszczół. 

 kolego swir12 poszukaj pszczelarza w  okolicy  bo z  internetu marny "pożytek "  musisz wziąć ramkę w ręce  i dopiero zabaczysz czy zainteresują Cię  pszczoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

witam

chciałbym sie zając chodowlą miodu , ale jestem bardzi młody wiedz nic o tym nie wiem , a bardzo lubie miód :D

prosiłbym o wszelkiego rodzaju rady i informacje , jak założyć ul z rodziną pszczelą co kiedy wykonywac i ille co kosztuje bo jednak chcialbym troche te koszty na początku nie  zbyt wielkich ponosic mysle o 2 ulach na początek

Wszystkim z góry dziękuje ze wszelkie rady i  pomoc

 

 

 

cco innego jest cos wyczytac z ksiązki , a co innego otrzymac informacje od kogos z doświadczeniem ...

 

 

?? chodowla miodu?? Jedno jest pewne, w książki musisz zainwestować...

 

Co do oprysków to tylko po oblocie pszczół, na nie zakwitnięte rośliny... ale właściwie nikt tego nie przestrzega, a szkoda.

 

To ja powrócę do tematu. Może ma ktoś z was pszczołę Primorską? Może ktoś coś powie na jej temat?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie Kto stawia pasiekę przy miedzy Każdy ma prawo pryskać ?

Winę za potrute pszczoły ponosi trucicel Ale udowodnić nie łatwo Oczywiście jak się udowodni ponosi wszystkie koszty

Najlepszy sposób na pryskających w dzień kwitnące plantacje , jest fotka pryskającego wysłana z danymi do agęcji .Na karzdym szkoleniu powtażają żeby nie pryskać w dzień .A to pomaga w 100 %

 

 

obowiazki.pdf

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Odbiegnę trochę od tematu :)

 

 Taka historia : Pszczelarz postawił ule na moim polu, przy granicy z polem sąsiada. Owy sąsiad zrobił opryski mimo iż ostrzegałam go aby tego nie robił. W skutek tego duża ilość pszczół została otruta. Czy sąsiad według prawa mógł robić opryski? Podobno w tej sytuacji prawo jest po stronie pszczelarza ? 

 

Wstawiłem oficjalne komunikaty do pobrania Mam nadzieje że się przyda

komunikat_PIORIN.pdf

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Czy można teraz sprawdzić czy pszczoły przezimowaly? Np. przykładając do ula słuchawki lekarskie lub jakieś inne sposoby? Na dokarmianie dałem niepełna dawkę syropu i w radiu ostatnio słyszałem, że jaj jest ciepła zima to pszczoły pobierają więcej pokarmu, ewenrualnie w cieply dzień szybko otworzyć ul i słoik miodu można im dać? (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Jedynie co to cienki wężyk wprowadź przez wylot i jeśli słychać spokojne cichce bzykanie to jest ok a jeśli słychać głośne i chaotyczne to coś jest nie tak i jedynie co to ciasto miodowo cukrowe ale to i tak musi być wmiarę ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Napisano (edytowany)

Nie ma problemu jak są na powałce to przez pajączki widać .Jak jest ok 2-3 st i cicho na dworze delikatnie można podejrzeć tylko żeby kłębu nie rozrywać. Ja dałem 10 kg jednej rodzinie dołorzyłem ramkę z pokarmem bo mam zawsze w zapasie. Z wężykami co to da. Mogą żyć ale mogą mieć mało pokarmu i mają już beleczki nad głową .Zima jest ciepła matki czerwią więc lepiej coś robić niż gdybać .

 

Panowie nie wolno podawać syropów za wcześnie!! .Ostatecznie ciasto najlepiej kupne . Nie karmić pszczół bo się zaperzą. Gdzie się wypróżnią ? Syropem przeciąża się pszczołę a kto wiosną wykarmi czerw ?

Dzisiejszy przegląd 2015-02-12 czyszczenie dennic ocieplanie i kąnrol wzrokowa Jest ok

post-25459-0-00449500-1423763658_thumb.jpg

Edytowano przez Robertkujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro510    0

Witam wszystkich forumowiczów !.Chcę się przywitać ze wszystkimi ,jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mieszkam w woj.lubelskim posiadam 30 rodzin pszczelich.

Chętnie podzielę się swoją widzą i spostrzeżeniami przy chodowli pszczół i produkcji miodu.

Pozdrawiam wszystkich Pszczelarzy.

Co do przeglądów wiosennych myślę ,że jak się dobrze zakarmi pszczoły  jesienią to wiosną niema potrzeby ich dokarmiania.

Ja w ubiegłym roku karmiłem syropem cukrowym w stosunku 1;1 /kilogram cukru na 1litr wody/ w ilości ok 11 kg cukru na rodzinę i na razie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Karmienie jesienią syropem 1:1 powoduje wypracowanie pszczół bo trzeba dawać więcej dawek, syrop 1:1 to latem odkładom a na zime 3:2, 3kg cukry 2 litry wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro510    0

Jak zwykle zdania uczonych są podzielone. Zimowanie pszczół jest zależne od wielu czynników nie tylko od składu syropu cukrowego .Uważam, że również bardzo ważne jest zwalczanie warrozy ,przygotowanie uli z rodzinami pszczelimi do zimowania/ ważna jest wentylacja/.Może ktoś z kolegów Pszczelaży  wypowie się na temat czym zwalcza warrozę ,co stosuje na zimowe zakarmienie cukier czy inwerty, jakie ma rasy pszczół ?Proszę wszystkich pszczelarzach którzy mają praktykę w prowadzeniu pasiek a nie tylko wiedzę książkową na pewno się to przyda.

Pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Ja mam pszczoły rasy "Buckfast" i naszą krainkę z Puław "Marynkę" Do zwalczania warozy stosuję paski Biowar 500 a sprawdzam potem Apiwarole, syrop cukrowy 3:2, W ulach drewnianych zimuje pszczoły od góry przeykryte folią i mam poduszkę albo filc, a w styropianach uchylam folie dla lepszej wentylacji i poduszka albo filc na to, a przygotowanie no to trzeba oceniać siłe rodziny , wyciągnąć nowe plastry a zostawiać zaczerwione i układać pod tzw, "ciepłą zabudowe". Zależy od siły rodziny ja zazwyczaj zimuję na całym albo na 2 korpusach wielkopolskich, a wwarszawskich zwykłych to 5-6 ramek czasem 4. wszystko przychodzi z czasem ja mam 21 lat tylko a pracuje przy pszczołak od 6-7 lat razem z tatą który ma ponad 20 letnie doświadczenie. O i jeszcze ważna rzecz żeby zakarmić dość wcześnie pszczoły ja przy ponad 100 ulach zakarmiałem do 20 września to już w sumie końcówka a zacząlem od 20 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj