łukasz

Pszczelarstwo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zamów murarki do swojego ogrodu

Robertkujawy    67

Dziś wirowanie skończone Aż dziw ale jeszcze świeży nakrop w niektórych ulach koniczyna Jutro dzielenie rodzin na 2 - 3 i po matki :)

post-25459-0-09512600-1405275749_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Odkłady na matkach unasiennionych - odkłady można robić do puki są matki.. Pszczoły sporo .na odkładach 100 % przyjęć . Bazuje na Kraina Buckfast lini gt Za rok mogę podesłać matki unasiennione dla chętnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

CHECK MITE PLUS - chetnie kupie / odkupie ten lek, ma moze ktos odsprzedac? bo bardzo trudno go dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy pszczoły oblatują fasole? Czy istnieje miód fasolowy? Jakiś czas temu teść mieszkający w okolicach upraw fasoli dostał trochę takiego miodu. Na słoiku pisze "fasolowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Oblecieć oblecą ale hmm nie słyszałem o takim miodzie , a ile było tej fasoli tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jeszcze jest 1 lub 2 klasa z dodatkiem mięty melisy Szybko trzebs sie uczyc od hinczyka bo liczy się tonaż i niska cena Ostatnio byłem na spodkaniu i był mód i pytanie z czego ? Oczywiście z ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Teść mieszka w Hrubieszowie a tam w okolicach sieją dużo fasoli. Pytam właśnie dlatego że ten miód nie wyglądał ani nie smakował jak miody które do tej pory jadłem, ale może ten typ tak ma. Jak dla mnie to był syrop o lekkim zapachu miodu. Nawet nie skrystalizował a na profesjonalnej etykiecie napis "tylko naturalny miód ulega krystalizacji" :wacko: może był podgrzewany do rozlewania...

 

Łubinu wąskolistnego i grochu to nie zauważyłem żeby pszczoły oblatywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Groch oblecą ale to są znikome ilości miodu jedynie pyłek, a jeśli się nie skrystalizwoał to tylko cukier ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

witam korzystal ktos z premii dla mlodego rolnika na powiekszenie pasieki?


witam korzystal ktos z premii dla mlodego rolnika na powiekszenie pasieki?


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Ja nie korzystałem, ale równiez podpinam sie pod pytanie. Brał ktoś premie dla młodego na powiększenie pasieki albo na inne działanie związane z pszczelarstwem. Powinni dopłaty bezposrednie do ula wprowadzić tak jak jest do hektara i wtedy by było dużo lepiej. I pytanie do pszczelarzy. W jakiej cenie sprzedajecie miody w waszych rejonach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0
twix123 jesli chodzi o doplaty do ula ta sa ale musisz posiadac 69uli i wiecej u mnie w kole jest cena minimalna ustalona na 30zl, spadz po 45 sprzedawalem arzepak i wielokwiat po 35

pozdrawiam


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

@Ilidan jak żyję na tym świecie to nie słyszałem o dopłatach bezposrednich do ula. Mi nie chodzi o dopłaty do matek czy leków.Mógłbyś rozwinąć temat, napisać co i jak. My posiadamy duzo więcej jak 69 uli . Bierzesz na to dopłaty składasz jakieś wnioski.???? To ładne ceny macie, u nas rzepak i wielokwiat po 29 lipa 343 a gryka po 37. Ale są takie kozaki co dalej po 25 zł za słoik kasują. Chyba za darmo to oddają??

Edytowano przez twix123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0
twix123 ja teraz chodze na kursy pszczelarskie(technik pszczelarz) i jeden z wkladowcow mowil o tym wlasnie ze sa doplaty do uli i ze na lata 2014 pszczelarstwo jako specjalny dzial rolictwa zalicza sie do mlodego rolnika ze maja byc doplaty do zasiewu roslin miododajnych i zasadzen drzew. i mowil tez ze do rodzin od jakiegos juz czasu sa doplaty. ale nie zdarzylem z nim rozwinac tematu bo skonczyl zajecia i gdzies sie spieszyl. odnosnie cen miodu to sa ustalone przez pszczelarzy w moim rejonie na to minimalne minimum 30zl i karzdy kto to zlamie ponosi konsekwencje.wrzosowy widzialem po 60zl

 


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Ten kurs to może pszczela wola

Ktury wykładowca ? Powiedz na priw

 

twix123 ja teraz chodze na kursy pszczelarskie(technik pszczelarz) i jeden z wkladowcow mowil o tym wlasnie ze sa doplaty do uli i ze na lata 2014 pszczelarstwo jako specjalny dzial rolictwa zalicza sie do mlodego rolnika ze maja byc doplaty do zasiewu roslin miododajnych i zasadzen drzew. i mowil tez ze do rodzin od jakiegos juz czasu sa doplaty. ale nie zdarzylem z nim rozwinac tematu bo skonczyl zajecia i gdzies sie spieszyl. odnosnie cen miodu to sa ustalone przez pszczelarzy w moim rejonie na to minimalne minimum 30zl i karzdy kto to zlamie ponosi konsekwencje.wrzosowy widzialem po 60zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Do drzewek i roślin to były już dawno. Ale na to to trzeba mieć areał którego ja nie mam. A z tymi dopłatami do rodziny pszczelej to jest tak ze ktoś coś niby słyszał ale nikt nie wie co i jak. Czyli nadal stoimy w martwym punkcie. Jak spotkasz tego wykładowce to porozmawiaj z nim co i jak w temacie, może coś wyjaśni się w temacie. Jak byłem ostatnio w agencji to mówili że niema i na razie nie bedzie dopłat do rodzin pszczelich chyba że jacyś nie douczeni są w tej agencji. :)

A jak tam u was z warrozą?? 

Edytowano przez twix123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie do uli odkładów matek pszczelich i leków są. Do leków się już czepiają bo niby wszyscy by chcieli i chodzi o oświadczenia że niby piszemy że mamy chorobę i weterynaż tego nie stwierdził To wszystko co wyczytałem i wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twix123    0

Robert, zgadza sie że do leków i odkładów są, wiem o tym, u nas jest tak że piszesz oświadczenie i wet podpisuje i wszystko gra. Ciekawy jestem czy coś sie w końcu wyjaśni z tymi dopłatami do liczby posiadanych uli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Jak będę w pszczelej to popytam wkońcu oni są najbliżej. Może coś wiedzą Pamiętam że przed wejściem do uni ktoś mówił że do ula dadzą 100 zł Jaki ruch zrobił się na ule Niezły interes . Może historja się powtarza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj