annabiedronka

1 stycznia-strajk weterynarzy

Polecane posty

jacekw1224    1

Nie wiem co tu kolega chce zmieniać opisujemy "ciężką" pracę naszych drogich weterynarzy niech wszyscy wiedzą za co trzepią kasę!!Za wypisanie świstka które to zadanie zajmuje im nawet nie 5 min i jeszcze im mało chcą strajkować, ile rolnik musi uchować aby zostało mu tyle czystego zysku od świniaka teraz to może i do niego dokłada ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Wczoraj oglądałem wywiad z min. Sawickim to ta baba jakaś porąbana zadawała głupie pytania ze nie będzie świadectw to wieprzowina będzie niebezpieczna ona w ogole nie rozumie ze to świadectwo to fikcja i nic nie ma wspólnego ze badaniem mięsa i jego bezpieczeństwem ale anty promocje zrobiła ale się wkurzyłem !!!!! głupia baba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Widzą że robi się cięko z tucznikami to znoszą świadectwa i znów będzie bałagan

A jaki to bałagan zniosły świadectwa?

Mało że trzeba się w ARIMR spowiadać co sprzedało co kupiło w danych terminach? To jeszcze daninę u weta płacić

 

niech ktoś napisze co ma owce ile kosztuje świadectwo na jagnię, i ile jagnię kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

rafff24 widzę po Twojej wypowiedzi że sceptycznie jesteś nastawiony do biurokracji. Nie powiem że mnie biurokracja nie wkurza ale zgłoszenie zmiany liczby stada świń nie jest takie trudne. Jeśli nie chcesz iść do ARIMR to możesz wysłać pocztą zgłoszenie. A powiem tak każdy by chciał trzymać bez żadnego nadzoru każdy chu.... na swój strój a tak nie jest. Bydło jest rejestrowane i zgłaszane wszystko i nic nikt nie mówi a trzodziarze zawsze maja jakiś problem. A jeśli chodzi o płacenie lekarzom za świadectwo to wcale się nie dziwie bo ja za darmo też bym nie pisał świadectwa. Policzcie ile wydajecie na inne głupoty i niepotrzebnie. Nie wiem ja nie narzekam ale w mojej okolicy jest wielu co narzekają i są to tacy co mają po kilkanaście sztuk. Nie chwalę się ja w tym roku sprzedałem 800 sztuk. Jestem zdania że jak ktoś ma dużą ilość i dobrą organizację to nie narzekają. I jeśli się komuś nie podoba to nie musi trzymać tuczników nikt nie zmusza. Powodzenia i szczęśliwego nowego roku. P.S. dziś dzwonili z ubojni i pytali o świnki chcieli 100 sztuk na jutro po 4,6+ vat żywa waga. Niestety nie mam teraz na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

No kolego"tomek" gdzie tak ci dobrze płacą? Ale jak dają ci taką cenę to nie masz co narzekać nawet ci na weterynarzy skapnie bo u nas są po 3,7 na żywo i nie mam zamiarów weterynarzy dorabiać! Kiedyś nie było świadectw i też żyli a teraz im krzywda się dzieje jak chcą im zmniejszyć stawkę za 5 min roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Z tym że strajkują niby to też mnie śmieszy bo to prawda że maja pieniędzy jak lodu he. A kto tyle oferował to powiem tylko że ubojnia z wielkopolski. Taka cena przy 100 sztukach jednorazowo i jednym kolczyku. W listopadzie miałem ostatnią odstawę 150 sztuk średnia masa 130kg cena jaką dostałem to 4,2 + vat. Teraz odstaw na lutego 200 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

U mnie świadectwo kosztuje 25zl bo dojazd. Oczywiście znów najbardziej dostaje w d...e mały gospodarz. Ja nie mam na razie wielkiej hodowli ale odstawiam min 10 szt. Sąsiad ma mało i sprzedaje po 1, 2 czy 3 sztuki i nie będzie czekał 2 tygodnie za następna bo pieniądze potrzebne już dziś. Głupie świadectwo i na jednej świni 100kg z papierami jest 0,25zł na kg do tylu. I tak świnia za którą dostaje 3,6zł realnie dostaje 3,35zł. Jeśli bardzo potrzebuje pieniędzy i sprzedaje za gotówkę to zostaje jeszcze bez vatu. Oj bić i gnębić biednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Nie będzie trzeba świadectw do sprzedaży świń. Dobra wiadomość na Nowy Rok.

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/zdrowie-i-higiena-zwierzat/aktualnosci/decyzja-zapadla-swiadectw-nie-bedzie,25263.html

Ciekawe czy to prawda. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Ale z tego co doczytałem tylko do rzeźni, jak będziesz sprzedawał do chowu to będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

I jutro pierwsza partia w tym roku jedzie bez świadectwa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do trzody nie za to do drobiu jak najbardziej tak.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze być tak ze świadectwa znowu wrócą, chociaż nasz minister nieźle ich załatwił likwidując świadectwa :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

93% - do kieszeni lekarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Fakt jest o co walczyć licząc w mojej gminie (tylko sprzedaż 1000 szt * 30 hodowców = 30 000 zł /3 = 10000 zł/na jednego weterynarza + pojedyncze sztuki to ładna sumka się zbiera.

 

A może jak nie chcą przedłużać umów poprzednicy to dopuścić lekarzy którzy teraz badania i świadectw nie mieli.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Biadolą w telewizji i w necie, że polskie mięso będzie zagrożone, ponieważ nie będą wystawiane świadectwa zdrowia. No to weterynarze muszą mieć niezłe możliwości telepatyczne i termowizyjne(jeśli już widzą świnie)bo jak gołym okiem określić czy sztuka jest chora czy zdrowa. Te całe świadectwa to tylko powielanie decyzji która została wydana przez powiatowy inspektorat. Według mnie najprostszym rozwiązaniem byłoby ukazywanie kopii tej decyzji o stadzie wolnym od choroby Ach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Polityków chyba łatwiej od koryta oderwać niż weterynarzy :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Też tak myślę jak kolega Andrzej, weterynarze trzymają się swoich stołków rękami i nogami, nie chcą dać się od koryta oderwać chyba mają coś wspólnego ze zwierzętami którym wypisują świadectwa nie obrażając naszych świń! Jak krwiopijcy przyssali się do rolnika i nie chcą zniesienia świadectwa :( Miejmy nadzieję że Sawicki nie ugnie się pod ich naciskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Raczej jak komary. Latają i z każdej strony chcą się dostać krwiopijcy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No i świadectwa maja być nie potrzebne. Dogadali się :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj