Skocz do zawartości
bamse

John Deere 8x30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
bamse    2

@bamse z całym szacunkiem, ale ten temat to w zasadzie Twój osobisty blog na temat 8030. wink.gif Tak się zastanawiam, czy stabilny życiowo facet miałby ochotę na takie historie. smile.gif

Jest wątek (problem lub nie), wyczerpująca odpowiedz lub konkretne pytanie (zagadnienie) a blog to nie jest bo oczekuje odpowiedz oraz zadawania pytań.

Wszystko opiera się o wymianę informacji.

To że się udzielam chyba jest wskazane, w końcu na tym polega ta zabawa.

Masz tu cytat z Wiki :

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do tych ustaleń z dilerem lepiej wiesz wszystko na papier. tongue.gif

@KorkFarmer jaki masz ten ciągnik? Ile masz teraz obciążników?

Wiadomość z agroFakt.pl

bamse    2

Ale właśnie nie trzeba na papier, bo jak ten niemiec coś powie to "mur beton".

Już mieliśmy kilka ustaleń i teraz to nic się nie boję.

A co do przedniego TUZ'a, to wg. mnie dobre rozwiązanie.

Za oryginał do JD7730 5 t z aku zapłaciliśmy 3500 EURO, oryginał od Zuidberg'a.

Więc nie jest to majątek, a sprzęt z górnej półki.

Chcieliśmy kupić bez i jakąś używkę zamontować, bo ponoć za 1500 Euro taki lub podobny można wyrwać ale to albo rok bez podnośnika albo problemy z gwarancją. Dla ciebie to żaden problem bo gwarancji już nie masz, chyba?

U nas na tuzie to tylko lekki kultywator z włóką był zaczepiany, do obciążnika się szykujemy (tak z 1,5 tony) no i po dwóch ciekawych zimach pojawiła się opcja pługa śnieżnego albo wirnikowego.

Szukaj używanego, z akumulatorami i o wysokim udźwigu.

Impreza bardzo zwiększa wachlarz możliwości maszyny.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czas na nowy wątek.

Na maszynie pojawił się wyciek oleju. Właściwie nie był to wyciek tylko "pocenie się" na styku bloku silnika i obudowy mechanizmu różnicowego(ver. ILS). Olej widać tylko z lewej strony ciągnika i to bardziej na krawędziach niż po środku. Problem pojawił się praktycznie od razu po odbiorze maszyny od dilera. Serwisanci podokręcali śruby łączące obydwa elementy ale olej dalej się pokazywał.

W pierwszym miesiacu po zamątowaniu BOXa w JD 6830 miałem podobną sytuację. Widać było, że olej chce uciec ale tylko zabrudził blok. Po kilkudziesieciu mth wszystko wróciło do normy.

bamse    2

W pierwszym miesiacu po zamątowaniu BOXa w JD 6830 miałem podobną sytuację.

Co to za BOX?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

potocznie zwany chip zwiększający moc średnio o 20%

bamse    2

Taki chip (BOX) to droga sprawa? Jak wygląda montaż tego chipa w praktyce?

Dają gwarancję na tą zwiększoną moc? tzn. czy robią test hamownią?

bamse    2

Ciągnika to raczej nie niszczy, bo jak braliśmy nasz to diler od razu zaproponował żeby po roku jak gwarancja minie chip zachachmęcić. W niemczech to popularny patent ale jak pisałem, gwarancje kasuje :(

brzozak2    236

@bamse z całym szacunkiem, ale ten temat to w zasadzie Twój osobisty blog na temat 8030. wink.gif Tak się zastanawiam, czy stabilny życiowo facet miałby ochotę na takie historie. smile.gif

taaa bez kitu trafiles w sendo, ten temat to istny blog kolegi @bamse

bamse    2

I jak nie będziecie go czytać ze zrozumienie a później oblejecie test wielokrotnego wyboru ze znajomości tematu to was wszystkich wyłapie i będę go recytował po hiszpańsku :D

Sylabizując :D

No i jeszcze od tyłu :lol:

Wszystkich was dopadnę ;)

Edytowano przez bamse

bamse    2

Czy może ktoś się orientuje jaki jest koszt obciążników na tylną oś?

No i na przedni TUZ.

kedziorek    79

Panowie a jak jest z kosztami części do 6x30 i ogólnie serwisu??

Bo z tego co czytam na nacie to jelonki są tak zrobione że nic się przy nich nie da zrobić samemu do byle czego trzeba wzywać serwis

Pytam bo zastanawiam się nad 6430 :D

Carlos4ever    3

Te brzozak2 a co ty taki nerwowy, okres ci się spóźnia?? kedziorek chłopak się chciał tylko spytać bo jest nowy i nie ma 5 tys. postów jak ty.

brzozak2    236

adwokat jestes? skoro tak to zamiast do mnie sie przyczepiac to sam wytlumacz koledze, ze to temat serii 8030, a nie 6030! nie wiem co tez trudnego jest w zrozumieniu takiej prozaicznej rzeczy nawet po raz pierwszy wlaczajac komputer.

Carlos4ever    3

i dlaczego w ogole intercooler sie pojawia w silniku ;) .

Intercooler jest po to aby schłodzić sprężone powietrze, bo podczas procesu sprężania w turbosprężarce rośnie jego ciśnienie i jednocześnie temperatura. A dlaczego bo sama turbina jest z siebie gorąca a na dodatek jeśli zmienimy objętość(sprężymy) np. powietrza o danej temperaturze to wraz ze wzrostem ciśnienia wzrośnie jego temperatura. Ilość energii jest ta sama a zmienia się jedynie objętość. Intercooler przez zmniejszenie temperatury powoduje zagęszczenie powietrza, w tej samej objętości jest więcej powietrza zimnego niż gorącego.Zawartość tlenu w powietrzu jest bez zmian. Dzięki zwiększeniu gęstości powietrza jednocześnie możemy zwiększyć dawkę paliwa wtryskiwaną do komory spalania, co daje nam większą moc jednostki.

Lewar16    0

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest rozkład mas w tej serii JD. Chodzi mi tu o dane w % na przód/tył, bądź podobne.

Lewar16    0

Z tej ulotki wywnioskowałem te same dane co Ty. Tylko jak dla mnie to nie ma rewelacji, porównując dane techniczne dotyczące rozstawu osi oraz rozkładu mas, dochodzę do wniosku że seria JD 8000 = Claas Axion, czyli ciągnik Jd 280-350KM = Claas 160-230KM.

bamse    2
Napisano (edytowany)

Unballasted Tractor Weight Chart

Najpierw wybieramy "Section : 75 - Performance Ballasting"

A nastepnie "Unballasted Tractor Weight Chart"

Najlepiej prosto od producenta brać ;)

Edytowano przez bamse

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarekZulawy
      witam. chcialem spytac jak zwiekszyc moc w ciagnikach johne deere? interesuja mnie 6 cylindrowe serii 6030. ponadto ile tej mocy bezpiecznie mozna dodac, ile bedzie to kosztowało, czy nie koliduje z gwarancja i czy trzeba do tego mocniejszej skrzyni bbiegów?
    • Przez dexter00
      Witam. Posiadam elektrozawory i mam problem w 2 parami wyjść hydraulicznych dokładniej to podłączone przewody wyskakuja. Kiedy bez przewodów poruszam przyciskami  otwierającymi zawory widzę że gniazda są wypychane co zapewne sprawia że przewody wyskakują, Nawet gdy uruchamiam 1 gniazdo to wypycha też to z drugiej pary. 3 para działa ok.Proszę o pomoc
    • Przez JohnDeere6610
      Witam. Potrzebuje informacji na temat błędu DSM 523533.10(widocznego na zdjęciu). Problem w tym że ciągnik po właczeniu świateł załącza zapłon bez przekręconego kluczyka, załącząją się zegary i CommandCenter, dodatkowo nie ma świateł krótkich, tylko długie(przełączając krótkie/długie nic się nie zmienia, cały czas pokazuje niebieską kontrolke na zegarach).
      Polska instrukcja tłumaczy to jako: 
      Układ elektryczny
      Zablokowany przycisk na module przełączającym.
      Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem, lub jest w stanie pomóc ?

• Przez Kamil1804
      Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem John Deere 6320 premium 2004 roku . Po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów zapalają się kontrolki nr 8 i 3 po czym gasną . Nie mija chwila i zapala i zapala się kontrolka nr 2 . Ciągnik pracuje normalnie hydraulika tez . Olej i filtry wymieniłem , ikonki zapalają się po każdym odpaleniu . Może ktoś miał podobny problem ? Pozdrawiam .

• Przez TheZielonyJohny
      Witam serdecznie. 

Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 

Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 
      Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 
      Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 

Opony na ciągniku : 
      Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora
      Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora

Przednia oś zalana olejem Spirax. 

Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 
      Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 

W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 

Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję