bamse

John Deere 8x30

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bamse    2

@bamse z całym szacunkiem, ale ten temat to w zasadzie Twój osobisty blog na temat 8030. wink.gif Tak się zastanawiam, czy stabilny życiowo facet miałby ochotę na takie historie. smile.gif

 

Jest wątek (problem lub nie), wyczerpująca odpowiedz lub konkretne pytanie (zagadnienie) a blog to nie jest bo oczekuje odpowiedz oraz zadawania pytań.

 

Wszystko opiera się o wymianę informacji.

 

To że się udzielam chyba jest wskazane, w końcu na tym polega ta zabawa.

Masz tu cytat z Wiki :

"Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do tych ustaleń z dilerem lepiej wiesz wszystko na papier. tongue.gif

 

 

@KorkFarmer jaki masz ten ciągnik? Ile masz teraz obciążników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Ale właśnie nie trzeba na papier, bo jak ten niemiec coś powie to "mur beton".

Już mieliśmy kilka ustaleń i teraz to nic się nie boję.

 

A co do przedniego TUZ'a, to wg. mnie dobre rozwiązanie.

Za oryginał do JD7730 5 t z aku zapłaciliśmy 3500 EURO, oryginał od Zuidberg'a.

Więc nie jest to majątek, a sprzęt z górnej półki.

Chcieliśmy kupić bez i jakąś używkę zamontować, bo ponoć za 1500 Euro taki lub podobny można wyrwać ale to albo rok bez podnośnika albo problemy z gwarancją. Dla ciebie to żaden problem bo gwarancji już nie masz, chyba?

 

U nas na tuzie to tylko lekki kultywator z włóką był zaczepiany, do obciążnika się szykujemy (tak z 1,5 tony) no i po dwóch ciekawych zimach pojawiła się opcja pługa śnieżnego albo wirnikowego.

 

Szukaj używanego, z akumulatorami i o wysokim udźwigu.

Impreza bardzo zwiększa wachlarz możliwości maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czas na nowy wątek.

 

Na maszynie pojawił się wyciek oleju. Właściwie nie był to wyciek tylko "pocenie się" na styku bloku silnika i obudowy mechanizmu różnicowego(ver. ILS). Olej widać tylko z lewej strony ciągnika i to bardziej na krawędziach niż po środku. Problem pojawił się praktycznie od razu po odbiorze maszyny od dilera. Serwisanci podokręcali śruby łączące obydwa elementy ale olej dalej się pokazywał.

 

 

W pierwszym miesiacu po zamątowaniu BOXa w JD 6830 miałem podobną sytuację. Widać było, że olej chce uciec ale tylko zabrudził blok. Po kilkudziesieciu mth wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W pierwszym miesiacu po zamątowaniu BOXa w JD 6830 miałem podobną sytuację.

 

Co to za BOX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

potocznie zwany chip zwiększający moc średnio o 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Taki chip (BOX) to droga sprawa? Jak wygląda montaż tego chipa w praktyce?

Dają gwarancję na tą zwiększoną moc? tzn. czy robią test hamownią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Ciągnika to raczej nie niszczy, bo jak braliśmy nasz to diler od razu zaproponował żeby po roku jak gwarancja minie chip zachachmęcić. W niemczech to popularny patent ale jak pisałem, gwarancje kasuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@bamse z całym szacunkiem, ale ten temat to w zasadzie Twój osobisty blog na temat 8030. wink.gif Tak się zastanawiam, czy stabilny życiowo facet miałby ochotę na takie historie. smile.gif

taaa bez kitu trafiles w sendo, ten temat to istny blog kolegi @bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

I jak nie będziecie go czytać ze zrozumienie a później oblejecie test wielokrotnego wyboru ze znajomości tematu to was wszystkich wyłapie i będę go recytował po hiszpańsku :D

Sylabizując :D

No i jeszcze od tyłu :lol:

 

Wszystkich was dopadnę ;)

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Czy może ktoś się orientuje jaki jest koszt obciążników na tylną oś?

 

No i na przedni TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Panowie a jak jest z kosztami części do 6x30 i ogólnie serwisu??

Bo z tego co czytam na nacie to jelonki są tak zrobione że nic się przy nich nie da zrobić samemu do byle czego trzeba wzywać serwis

Pytam bo zastanawiam się nad 6430 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos4ever    3

Te brzozak2 a co ty taki nerwowy, okres ci się spóźnia?? kedziorek chłopak się chciał tylko spytać bo jest nowy i nie ma 5 tys. postów jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

adwokat jestes? skoro tak to zamiast do mnie sie przyczepiac to sam wytlumacz koledze, ze to temat serii 8030, a nie 6030! nie wiem co tez trudnego jest w zrozumieniu takiej prozaicznej rzeczy nawet po raz pierwszy wlaczajac komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carlos4ever    3

i dlaczego w ogole intercooler sie pojawia w silniku ;) .

Intercooler jest po to aby schłodzić sprężone powietrze, bo podczas procesu sprężania w turbosprężarce rośnie jego ciśnienie i jednocześnie temperatura. A dlaczego bo sama turbina jest z siebie gorąca a na dodatek jeśli zmienimy objętość(sprężymy) np. powietrza o danej temperaturze to wraz ze wzrostem ciśnienia wzrośnie jego temperatura. Ilość energii jest ta sama a zmienia się jedynie objętość. Intercooler przez zmniejszenie temperatury powoduje zagęszczenie powietrza, w tej samej objętości jest więcej powietrza zimnego niż gorącego.Zawartość tlenu w powietrzu jest bez zmian. Dzięki zwiększeniu gęstości powietrza jednocześnie możemy zwiększyć dawkę paliwa wtryskiwaną do komory spalania, co daje nam większą moc jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest rozkład mas w tej serii JD. Chodzi mi tu o dane w % na przód/tył, bądź podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

Z tej ulotki wywnioskowałem te same dane co Ty. Tylko jak dla mnie to nie ma rewelacji, porównując dane techniczne dotyczące rozstawu osi oraz rozkładu mas, dochodzę do wniosku że seria JD 8000 = Claas Axion, czyli ciągnik Jd 280-350KM = Claas 160-230KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2
Napisano (edytowany)

Unballasted Tractor Weight Chart

 

Najpierw wybieramy "Section : 75 - Performance Ballasting"

A nastepnie "Unballasted Tractor Weight Chart"

Najlepiej prosto od producenta brać ;)

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj