bamse

John Deere 8x30

Polecane posty

bamse    2

Cały system z wydajną sprężarką na przednim TUZ'ie został stworzony pod konkretny zestaw (ciągnik + wóz asenizacyjny) więc nie wymyślam tylko powtarzam to co usłyszałem. Wydaje mi się to dość pomysłowym rozwiązaniem, szczególnie kiedy pracujemy w usługach.

Podobne rozwiązanie oparta na fabrycznej lub zmienionej na wydajniejszą sprężarce ciągnika prawdopodobnie nie sprawdził by się tak dobrze, po pierwsze z racji wydajności po drugie ze względu na możliwe problemy z instalacją. Nie wiem jak jest w innych konstrukcjach ale w JD8230 cały ten pneumatyczny złom wepchali pod kabinę i dostęp jest tam , delikatnie mówiąc..... lekko ograniczony ;)

 

Dodatkowo gdy spuścimy powietrze o połowę to takie ogumienie nie nadaje się do jazdy szybciej niż 20km/h, gdy mamy opony niskociśnieniowy to już tylko można na nich jakieś 10 km/h wyciągnąć. Więc totalna porażka jak chcemy śmigać.

 

Ciekawostką jest również system dociążania przedniej osi który stosuje samson.

Siłownik łączący wóz asenizacyjny z ciągnikiem (podłączony w miejscu górnego łącznika), ma za zadanie wyrównać nacisk osi ciągnika na podłoże.

Więc wożenie jakiegoś złomu na przednim TUZ'ie to nie "problem" ale rozwiązanie dwóch problemów (pompowanie kół + dociążenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Czas na kolejny wątek B)

 

Serwis

 

Chodzi mi szczególnie o częstotliwość smarowania.

'Mądra' książka dołożona do ciągnika mówi, że smarowanie (szczególnie zawieszenia niezależnego) powinno odbywać się codziennie lub co 10 godzin pracy. Chyba nawet trzeba to robić częściej gdy warunki pracy są bardzo wilgotne.

Co wy na to?

Starałem się smarować jak każe instrukcji i smar ściekał z maszyny jak bym go mopem nałożył.

Serwisant z niemiec powiedział mi, że jak nie zwolnię z tym smarem to zbankrutuje :rolleyes:

 

Prosty przepis na smarowanie ciągnika serii 8x30 (ver.ILS): 1 strzał w tygodniu w najbardziej pracujące punkty (przednie zawieszeni, podnośnik, krzyżaki), jak jest bardzo mokro, kilka razy utopiliśmy ciągnik w nieciekawym błocie to można 2 razy w tygodniu.

Nie przesadzać, bo można wypchnąć uszczelniacze a wtedy cały syf z pola wali prosto w łożyska i inne wrażliwe punkty.

 

Polecam oczywiście smar w tubach, droższy od standardowego towotu ale po pierwsze dużo tego nie idzie a po drugie mamy pewność, że nie zapakujemy przy okazji nabijania towotnicy jakiegoś piasku do smaru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi serwis smaruje co 500mth wszystko, czy to serwis JD czy to Fendt. Co najwyżej jeśli już widzę, że naprawdę smaru potrzeba to daję/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak widzę,że smaru nie ma to sam smaruję - no i oczywiście przed zimą . Serwisanci z JD zalecają smarować od serwisu do serwisu i tego się trzymam. Fendt po 2 przeglądach, dużo mth nie nastukał wiec tez nie widziałem potrzeby smarowania.

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiedz tylko w jaki sposob jestes w stanie zauwazyc, ze lozysko juz nie ma filmu olejowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przednią os resorowana (oraz zwykłą) MF zaleca smarować co 50 h i to chyba takie optimum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

Kiedy kuleczki z łożyska wylecą i nie są w smarze umazane to wtedy smaru jest za mało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na oko :P Serio mówie. Może ojciec smaruję/smarował, albo mówił pracownikom żeby smarowali. Ja bynajmniej sam nigdy nie smarowałem ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

To ty jesteś jak dziewica w akademiku, że nigdy ciągnika nie smarowałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ku*wa przecięz pisałem, że smaruje, ale sporadycznie :P kiedy uznam, że potrzeba. Nie przykładam większej uwagi do smarowania co wyznaczony czas.

,,Ciągnąc'' Twoj tok rozumowania powiem tak - jestem jak Alfons, smarują mi głównie Serwisanci, a sam smaruje kiedy uznam za stosowne ,,na oko''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak mozesz smarowac "na oko" skoro tam nic nie widac? :blink:

jak pracujesz nim codziennie to posmaruj go raz na tydzien, na pewno mu nie zaszkodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli mówicie, że co 10 godzin smarować oś? Jak ktoś posiada Packomat to akurat codziennie wał i oś. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

raz na tydzien, to nie wiem @bob niecale 2 h dziennie robisz, ze do takich wnioskow doszedles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurna @Brzozak .... zacytuję Ciebie ,,Ty nie rozumiesz , czy nie chcesz rozumieć''

Na oko, znaczy jak mi się przypomni albo zechce.

Zdaje mi się, że Ty patrzysz na to z punktu widzenia teoretycznego, ja praktycznego

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrót myślowy, bo Paco smaruje średnio co 10 godzin, czyli, jak przychodzi sezon orek to praktycznie codziennie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

To może ktoś kolejny wątek podrzuci bo się znowu rękoczyny kroją :lol:

 

A w ramach promocyjnego bonusa, znalazłem ciekawą prezentację w sieci o spuszczaniu powietrza z opon.

Wprawdzie po niemiecku ale sporo obrazków i rzeczowych informacji, kto się choć trochę zna na temacie to wyłapie najważniejsze rzeczy. Tutaj link

 

Dedykacja dla @brzozak2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Mam pytanie odnośnie pełnej ramy w serii 8x30(8R), mianowicie czy ją posiada? Nie stronie JD nie znalazłem żadnej informacji, zdjęcia czy schematu jak to się przedstawia.

Edytowano przez raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pelna rama oznacza konktrukcje ciagnika oparta calkowicie na ramie do ktorej przekrecamy pozostale podzespoly. polrama, badz rama szczatkowa, to rama ktora obejmuje tylko czesc podzespolow np. silnik-sprzeglo-skrzynia, ale przekladnia glowna, most tylny jest juz zbudowany modulowo.

Kurna @Brzozak .... zacytuję Ciebie ,,Ty nie rozumiesz , czy nie chcesz rozumieć''

Na oko, znaczy jak mi się przypomni albo zechce.

masz racje, moj blas ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Pełna rama np.jak w serii 6030, str. 11

Ostatni przyglądałem się starszej serii (8320) i raczej bym stwierdził że ma on konstrukcje modułową.

Edytowano przez raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

No to w odpowiedzi na pytanie, tak mi się wydaje, że seria 8x30(8R) jest konstrukcją modułową, przynajmniej w wersji z ILS.

 

Masywna konstrukcja na to pozwala więc chyba dobrze, że nie kombinowali.

Edytowano przez bamse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj