lasina

John Deere 1177-Opinie

Polecane posty

lasina    0

witam ostatnio przegladam oferty komabjnów i interesuja mnie john deere 1177 i chciał bym siie cos o nich dowiedziec

z góry dziekuje ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Mam go pierwszy sezon i jestem bardzo z niego zadowolony. Klima i reszta bajerów, sprawia ze jest to fajny kombajn za przystempne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Mając przeszło 100 tyś. na JD z serii 11xx, zastanawiałbym się bardziej nad modelem 1188, a nie 1177. Dlaczego? Ponieważ 1188, ma 6 klawiszy (1177 ma 5) i jest wydajniejszy, a kasa taka sama. Nie wiem, więc dlaczego zastanawiasz się nad 1177 :huh:


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 1177 SII z 91r. od 5 sezonów z hederem 4,2. Był sprowadzony z Francji i raczej tam nie stał, ma coś ok 4 tyś godzin. Do tej pory ma oryginalne pasy jezdne( wcześniej miałem rekorda i po 1 tyś. godzin już mi strzelił jeden) więc raczej nie ma co porównywać do rodzimych sprzętów.

Miał parę awarii, czułym punktem jest w nim przystawka napędzająca pasy (to na górze przy motorze) jak są luzy to do wymiany jest wałek, tarcza, łożysko( razem ok.2000zł) i dniówka przestoju.

Pali ok. 15-18 l/h zależy od tego czy z sieczkarnią i jakie zboże.

Wydajność to ok. 1,5 ha/h z sieczkarnią.

Jak traficie na zadbany egzemplarz to warto trochę dołożyć i potem mieć spokój bo taki johny będzie kosił bezawaryjnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasina    0

witam Kupiłem taki kombajn i mam pytanie czy stół do rzepaku jest potrzebny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

są ludzie, którzy twierdzą, że stół do rzepaku jest nie potrzebny, są tacy że jest potrzebny - a ja powiem inaczej.

wszystko zależy ile masz tego rzepaku - po to aby przeliczyć czy zakup stołu jest uzasadniony ekonomicznie.

Stół zależy jaki czy nowy czy używany to wydatek od ok 5 do 30 tys zł.

Ile stracisz rzepaku przez krótszy heder i brak kos bocznych? tutaj słyszałem różne opinie - 200 - 500kg na hektarze. W tym momencie u nas rzepak w kontraktach na żniwa 2011 kosztuje 1900zł więc taką cenę przyjmuję do obliczeń.

0.2x1900=380zł

0.5x1900=950zł

 

Jeśli to prawda o tych stratach plonu to stół przy założeniu ze kosztuje 5tys a tracimy 200kg zwróci ci się po 13ha skoszonych, przy założeniu 500kg - po 5.5ha.

 

My od jakichś 5-6 na usługę do rzepaku wołamy zawsze kombajn ze stołem i przynajmniej jedną kosą boczną


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam z056 i wynajmuje kogoś kto ma nowy kombajn a jest kilku w mojej okolicy do koszenia rzepaku, dlaczego- dlatego że właśnie nie mam stołu, gdy ma mi zginąć ok 300kg/ha czyli 300x1.9=570zł , a poza tym nowy df czy claas kosi ha rzepaku w ok 40min więc te kase z zaoszczędzonych nasion 570zł z jednego ha, mam praktycznie na omłot 2ha rzepaku. Poza tym nie trzeba mówić o tym że każdy nowszy kombajn lepiej doczyści rzepak niż z056.

Mój kuzyn ma 1177 i sobie go chwali ,miał jedną większą usterkę i czekał na części ok 2 dni, a tak to goli git, w mojej miejscowości jest też 1188 też go bardzo chwalą, tylko jedyna wada tych kombajnów to cena za części, za sam kpl filtrów do 500zł, tłumaczyłem im nie raz żeby zrobili przeszczep na polskie filtry z obudowami ale...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Ja dopasowałem wszystkie polskie z sędziszowa o wiele tańsze.

Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał dopasowałem czyli znalazłem zamienniki ;)

Edytowano przez ArekJD1177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Witam. Zastanawiam się nad kupnem1177 H4. Cena za kombajn od pierwszego właściciela z Niemiec z przebiegiem 2800mth na silniku z wózkiem, stołem do rzepaku i sieczkarnia 118 tys zł do negocjacji. Warto wykładać tyle pieniędzy za kombajn 1990roku? jakie są wasze opinie na temat tego modelu i ogólnie o JD z tamtych lat? mają jakieś słabe punkty? Trudne są w naprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Witam

Posiadam kombajn john deere 1177 SII Hydro/4 - 190 KM chcę go wyposażyć w przystawkę do kukurydzy najprawdopodobniej Dominoni lub Olimac. Nie wiem ilo rzędowa przystawka była by najbardziej optymalna do tego kombajnu. Plony średnio 9-10 ton suchej z hektara, siewnik mam 4 rzędowy, do skoszenia ok. 100 ha. Proszę o wasze rady i opinię.

Edytowano przez goldas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

witam kolego godas mam ten sam problem 4rzdowa na pewno odpada (u mnie) opony 28l r26 więc za mała 5rzdowa bez składania kłopotliwa przy przejazdach a 6 rzędowa składana to znowu są już większe KG. Nie obędzie się bez obciążenia tyłu jak nie masz sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

No właśnie u mie rozmiar opon jest taki sam jak u Ciebie. Ja chyba jednak zdecyduję na 5. Właśnie chodzi o ciężar 5 jest dobre 500 kg lżejsza. W swoim kombajnie mam sieczkarnię ale obawiam się że może to być za mało, poza tym u mnie jest trochę górek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

pod tylna blacha sa specjalne wnęki na balast można to zobaczyc w katalogu płaskie podłużne sztabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, jak przezbrajasz swojego jaśka do zbioru kukutydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

jeszcze nie przerabiałem bo w tym roku pierwszy raz zamierzam siać qq jakies 40-50 ha. kupowałem traktor od goscia który miał 1188 miał nowa przystawke capello 6 rzedowa osłony miedzy cepy ,blachy żeby w srodek młocarni nie wpadały kolby ,sito tylko ziarnowe nie zakładasz kłosowego i zaslepiali slimak kłosowy dodatkowo zmieniali kratki na wytrzasaczach na drobniejsze bo orginalne sa dosc grube i zatykaja je zablokowane kolby . tylko za jest jeden szkopół oni kosili 350 ha na usłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów. Ojciec mojej nażyczonej kupil 1177 h4 niestety z pęknietym wałem w silniku. Przywieziony z Francji pomimo zajechanego silnika jego stan wizualny jak i tyechniczny młócarni itp. jest bardzo dobry więc skusiliśmy się go wziąść. Teraz poszukuje wału korbowego oraz kompletnego wtrysku, wał może być po I szlifie byle byl orginalny, kupimy także cały kompletny silnik w granicach do 12 tys. Koledzy prosze o pomoc, może ktoś ma znajomego handlarza, rolnika itd. ktory mógłby mieć interesujące mnie części, pozdrawiam.

Edytowano przez Mateusz Rogowski

Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Masz chyba pełną krzynkę, bo wiadomość nie wchodzi. Jak będziesz potrzebował, wyślij mi wiadomość, nr tel, to może pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

jak masz hydro to lepiej dla ciebie 1188powinien miec taki sam 190kucyale musisz patrzec na typ silnika

 

ty masz typ-6466 AZ04 190km a 1188ma typ-6466 AZ03 210 km wiec według mnie tylko dawka na pompie jest inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Jak ustawiacie swoje 1177 chodzi mi np. o pszenicę, jęczmień,

Obroty młocarni

Wiatr

Szczeliny na sitach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Witam

U mnie normalne żniwa dobiegły do końca bez awarii, teraz pora przygotować swoje 1177 do żniw kukurydzianych. Więc moje pytanie brzmi : jak przezbrajacie swoje kombajny do zbioru żółtych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Pilne

Mam jeszcze jedno pytanie: czy trzeba zakładać przekładnię redukcyjną na młocarnie?? Byłem przekonany że nie a w serwisie w Gravit Lublin że bez tej przekładni może być problem, Ja miałem zamawiać klepisko, zaślepki i sita. Proszę o wasze opinie i rady odnośnie przezbrojenia. Chciałbym zamawiać już cały sprzęt potrzebny do adaptacji więc bardzo proszę o wasze podpowiedzi. Pilnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego poszukaj w galerii, ktorys uzytkownik kosi 1065, moze cos podpowie

jesli interesuje cie sklep z czesciami moge dac Ci namiary, dostaniesz to samo co w Gravicie. ul. Osmolicka LBN


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Witam. 

Mam pytanie czym różni się 1177 od 1188 który z nich to nowszy model? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj