grzesior90

Kombajn do 80 tys na 100hektarow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesior90    23

Witam. Potrzebuje porady jaki kombajn kupic na 100 hektarów zbóż. Mamy bizona 56 dawalby rade ale ostatnio warunki pogodowe w okresie zniw sa tragiczne wiec ciezko zdarzyc skosic ladne niezagrzybione zboze. Prosze o rady. A moze jakis starszy new holland za ok 50 tys? a taki mdw bedzie dobry?

http://otomoto.pl/mdw-524-A26846.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

polecam bizona rekorda ;) chciarz nie wiem czy do 80 tys cos ładnego znajdziesz.


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Chcialbym wlasnie cos zeby byl latwy dstep do czesci zamiennych i zeby byly dosc tanie. Mam ciagnik john deere i wiem jaki w tej marce jest wydatek jesli cos sie popsuje:(

 

Dzwonilem o tego mdw to gosciu mowi ze ma 8000mth i robily dwa takie u niego na 400hektarach.

 

A taki new holland?Jak z czesciami do niego? jak wydajnosc?

 

http://moto.allegro.pl/kombajn-new-holland-8070-i1349382715.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

mi sie wydaje, że Bizon BS Z110 powinien być najlepszy, masz łatwy dostęp do części, trochę części pasuje os Supra i Rekorda no i części nie będą aż takie drogie, w kabinie masz klimatyzację, heder 5,1m, a zbiornik na ziarno to 5m3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no jest na rotorach, a wydajność, to będzie coś ok 2ha/h... albo jakiegoś Rekorda, za 80tys zł kupisz już dobrego, tylko heder ma jak Super 4,2, nie ma klimy i mniejszy zbiornik od BSa, a wydajność trochę wieksza niż w Suprze, bo rzadziej zboże wysypujesz :lol: wujek w lutym kupił Rekorda z 1997r i ten sezon przeszedł bezawaryjnie(oprócz pękniętej pony, ale już z "lichą" oponą kupił)

http://allegro.pl/kombajn-bizon-rekord-z-058-1997r-i1343658020.html

http://allegro.pl/bizon-rekord-zo58-i1349986568.html

http://allegro.pl/kombajn-bizon-rekord-zo-58-i1361727010.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zamienił wujek siekierkę na kijek.Sprzedaj 56 za 20 tyś i kup 58za 80 tyś.Przecież to to samo i szybszy nie będzie.Tylko inny kolor.

Za te MDW też dzwoniłem i to samo powiedział.Przynajmniej się przyznaje.Co do tego 1188 w 3 poście to lepiej sobie nim głowy nie zawracać.Znam go.

Ten bizon BS z 3 postu jest na allegro ponad rok i ma wytrząsacze.Tak pisze.I ma fajny silnik,ekonomiczny.

Kolega kupił podobnego NH z 3 lata temu z 85 roku i sobie chwali.Z częściami nie ma problemu ale jeszcze się nie popsuł.Jakieś pasy tylko zmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

No wlasnie rekord to ta sama wydajnosc co moj bizon praktycznie:( A ten bs 110 nie nadaje sie pewnie zeby po nim slome zebrac. Slyszalem jeszcze ze BS nie daje rady w lekko wilgotnym łanie wiec nie bardzo mi pasuje:( No ten new holland 5070 jest z 1983 roku. Nabite ma ok 1600mtg. Ale ta cena jak na takiego staruszka troche wysoka:( jeszcze znalazlem fortschrita jednego

 

http://moto.allegro.pl/kombajn-fortschritt-e-524-z-sieczkarnia-i1356633809.html

 

Wyglada na zadbanego. Co o nim myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Nie sugeruj się rocznikiem,bo na giełdę z nim jeżdził nie będziesz.Patrz jak jest utrzymany,ile osób w Twojej

okolicy ma kombajn tej samej marki,pogadaj z nimi jak jest z częściami.Ja mam NH z tej serii i nie narzekam

ale wiadomo,każdy żyd swój towar chwali :rolleyes: A ten MDW faktycznie wygląda ma zadbanego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

albo jest jeszcze jedno rozwiązanie: zostawić sobie Supra i dokupić jeszcze jeden taki kombajn, tylko wtedy musiałbyś zatrudnić jeszcze jednego kombajnistę, wujek ma Supra i dokupił sobie jeszcze Rekorda, a ziemi ma ok 20ha, tylko, ze Super jest nie do zajechania, a Rekorda kupił z rozwalonym silnikiem, zrobił silnik i śmigał na dwa kombajny :rolleyes: a jakbyś Supra sobie zostawił, to już wiesz co w nim jest wymienione i spokojnie możesz kosić, chyba że się sypie i chcesz się go pozbyć:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Bizonek i tak zostanie w gospodarstwie, bo za grosze go oddac to szkoda,a mamy go juz 15lat to co tzreba jest wymienione. Wrazie awarii przyszlego kombajnu to palimy bizonka i rura:)hehe To rocznik 1980 wiec juz troche rdzewieje. Zawsze przed zniwami przeglad na ok 3-4tys zlotych i jakos chodzi. Tylko ta wydajnosc, jak dobre zboze to 10 hektarow ciezko skosic:( Wracajac do tematu to musze jechac obejrzec tego zielonego fortschritta co dalem linka,wyglada ciekawie jak na te pieniadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

z częściami to nie wiem, musiałby się tutaj wypowiedzieć użytkownik takiego kombajnu, a czy na rotorach też nie wiem, ale i po rotorach słoma też nadaje się do sprasowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

New Holland - seria TF to rotory, seria TX to wytrząsacze i jeśli już NH to bardziej bym był skłonny ku TX-owi. Myślę że ten MDW też nie jest zły, klimatyzację ma może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam taki sam problem.Mam do koszenia ponad 120ha a Bizon z 84 r, ale od nowości u nas.Też myślę o 524 bo tani kombajn,części jest nowych i używanych,mało pali a ukosi z 15 ton na godzinę.Więc czego więcej potrzeba.Są u nas takie kombajny i chwalą sobie.Nawet kosiłem nim u sąsiada jak go przyprowadził.Nawet nie ma co porównywać do Bizona.Bo to całkiem inna liga.Co do klimy to idzie przezyć bo w nim tak się nie kurzy jak w bizonie a w polu to sobie radzi.

Podobno ma problem z położonym zbożem i to duży.Bardzo ciężko się kosi położone a zwłaszcza jak słaby plon.

Jest taki na allegro z 92r niebieski,ale on ma 8 tyś mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorfik    1

100ha, 80tys i dobry kombajn... te 3 rzeczy wykluczają. Pewnie te 100ha masz nie od dziś więc powienieneś wczesniej mysleć o zmianie i finansowo sie do niej przygotowywać. Kupno nawet TC 5050 to koszt ok 280tys netto Na PROW 140 czyli 60tys więcej niż dacie za starego grata i jeszcze Te mtg w tysiącach jak czytam te posty 8000mtg to aż mnie ciarki przechodzą... i z takim przebiegiem ma to się nie psuć????? Jeszcze propozycje starego nie polskiego sprzetu, ludzie jak to się zepsuje w środku żniw to do gwiazdki będziesz czekał za częściami... i nie wykosisz tak samo jak teraz ZO56 nie możesz wykosić, tyle że wydasz kase. A taki Tc chociaż mały osobiście uważam to i tak wykosi ponad 1,5ha na godzinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

gregorfik... ty to chyba nie wiesz co to rolnictwo jesli mowisz o przygotowaniu finansowym. Zawsze na cos brakuje, a co dopiero wylozyc z wlasnej kieszeni 240tys zl, pewnie jeszcze netto. Modernizacji gospodarstw z PROW juz w moim wojewodztwie nie bedzie, bedzie tylko dla "mleczarzy". Z dwóch poprzednich naborów na Modernizacje skorzystalismy, i i tak trzeba bylo sie ratowac kredytami troszke a co dopiero kombajn nowy kupic. Jesli ktos ma 300 albo 500 hektarow to odkłada sobie jedna doplate i na kombajn juz ma. Ja chce uzywke bo po pierwsze nie ma PROWu a po drugie nie bralbym 240tys kredytu zeby sobie nowym kombajnem 2 albo trzy tygodnie pokosic a reszte roku na niego patrzec. Lepiej wziac ten kredyt na cos co przyniesie zyski. A co do czesci to w bizona i tak co roku ok 3 albo 4 tysiace pakuje, wiec mysle ze jak w mdw tyle wloze to tez powinien chodzic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

100ha, 80tys i dobry kombajn... te 3 rzeczy wykluczają. Pewnie te 100ha masz nie od dziś więc powienieneś wczesniej mysleć o zmianie i finansowo sie do niej przygotowywać. Kupno nawet TC 5050 to koszt ok 280tys netto Na PROW 140 czyli 60tys więcej niż dacie za starego grata i jeszcze Te mtg w tysiącach jak czytam te posty 8000mtg to aż mnie ciarki przechodzą... i z takim przebiegiem ma to się nie psuć????? Jeszcze propozycje starego nie polskiego sprzetu, ludzie jak to się zepsuje w środku żniw to do gwiazdki będziesz czekał za częściami... i nie wykosisz tak samo jak teraz ZO56 nie możesz wykosić, tyle że wydasz kase. A taki Tc chociaż mały osobiście uważam to i tak wykosi ponad 1,5ha na godzinke.

 

ten tc 5050 nie skosi dużo więcej niż bizon, a co do tej kasy to mdw to rozsądne rozwiązanie dość tani kombajn a naprawde nie głupi dwa sezony jeździmy 527 za którego daliśmy troszkę ponad 110 tys brutto plus wymiana prawie wszystkich łożysk bo kupując używany trzeba się liczyć z remontem ok 100 koła (łożyska najwyższej jakości) i pracuje jak powinien a biorąc pod uwage że wykonuje swoją prace bezawaryjnie to dobry interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj