Skocz do zawartości
Samiec

czy może młody rolnik być wspołwłaścicielem spółki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Samiec    0

Witam,

chciałem zapytać czy zostając młodym rolnikiem (decyzja pozytywna już jest), mogę równocześnie być współwłaścicielem spółki z O.o.? Czy mogę być zatrudniony dodatkowo poza gospodarstwem?

Jeśli ktoś zna odpowiedź, to byłbym wdzięczny, bo nie wiem czy doszukam sie odpowiedzi w necie.

Pozdrawiam

Peron    18

Mam podobny problem. Wszystko zalezy od tego, co to za spółka, czym się zajmuje itp. Pamietaj, że musisz przez 3 lata być na KRUS, musisz uważać na dochód.

yacenty    557

na pewno nie możesz być zatrudniony, co do spółki z O.o. głowy nie dam sobie uciąć ale z tego co czytałem tu i uwdzie to też nie można - nie mniej tą informację trzeba potwierdzić w KRUS/ZUS, moze jakimś biurze podatkowym

Wiadomość z agroFakt.pl

Samiec    0

że 3 lata na KRUS muszę przejść to jasne. Ale czy mogę być współwłaścicielem spółki?

Gdzie powinienem zapytać?

yacenty    557

no właśnie coś mi świta ale jak pisałem to trzeba sprawdzić ze współwłaciciel spółki powinien być ubezpieczony w ZUS, a wtedy juz z automatu wypadasz z KRUSu.

tak jak pisałem zapytaj albo w KRUSie, ZUSie albo w jakimś biurze podatkowym, tam ludzie bardzo dobrze się znają na tego typu przepisach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sp. z.O.o. jest spółką kapitałową według mnie nie ma przeciwwskazań abyś był współwłaścicielem.

adamlupus    2

Pracownikiem nie można być przez te 3 lata.

Natomiast prowadząc działalność gospodarczą nie można przekroczyć "tego" progu podatkowego, czyli nie przekroczyć okreslonej sumy podatku aby z KRUSu ie wypasc.

Czy w przypadku sp. z O.o. nie jest tak, że liczy się wartość udziałów udziałowca B) i uzyskany pośrednio przez nie dochód? Bo zakładamy, że udziałowiec osiąga zysk stosowny do swojego wkładu?

Samiec    0

Witam ponownie,

nie było przeciwwskazań abym prowadził spółkę i jednocześnie korzystał z młodego rolnika. Ważne, że nie miałem umowy o pracę.

Ale teraz mam inny problem. Jestem w trakcie sprzedaży spółki dużej firmie. Teraz ta firma chce mnie zatrudnić, abym szkolił ich handlowców i odpowiadał za produkty które były sprzedawane w mojej spółce. Nie wiem jak sprawę rozegrać, ponieważ ja na początku miesiąca złożyłem już wszystkie papiery do agencji (decyzja była w listopadzie, w styczniu przepisano gospodarstwo) i czekam tylko na 75.000 zł,a ojciec przeszedł już na rentę strukturalną.

W nowej firmie zarobki rzędu 10.000-15.000 zł netto miesięcznie. Zastanawiam się jakie kary są za za zerwanie umów na młodego rolnika i renty strukturalnej?

Albo czy jest możliwość otwarcie działalności, która pozwoliła by mi na funkcjonowanie równolegle, co jednak może być trudne patrząc na zarobki i możliwość pozostania w KRUSie?

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się