Masseyek6290

Rozsiewacz nawozu

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak na oko to przyjrzyj się bardziej amazone 602. Big bag bez problemu się zmieści i ma osłony na talerzach rozsiewających - mniej się kurzy na ciągnik.Ważniejszy jest stan techniczny przy wyborze a który jest lepszy to sam musisz określić.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Czy może ktoś zorientowany w temacie mógłby pomóc?

 

Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

 

 

 

 

P.S. W moim rozsiewaczu otwieranie i zamykanie hydrauliką odbywało się za pomocą siłownika dwustronnego działania, więc były 2 węże hydr. które podłączałem do ciągnika i sprawowało się to super. Natomiast w rozsiewaczach Kuhn i Rauch widze tylko jeden przewód hydrauliczny oraz sprężyny. Domyslam się jak to działa ale zastanawiam się czy zdaje to egzamin? Czy sprężyny dają rade zamknąć rozsiewacz? Przecież zawsze może się coś przyciąć, co w siłowniku dwustronnego działania nie stanowiło problemu. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek78    0

Witam kupiłem siewnik B 2000 mam problem z ustawienie granicznym na prawą stronę czy ktoś mógł by mi doradzić ,lub przesłać zdjęcia kosza wysiewającego bo według katalogu nie działa to prawidłowo zdjęcia katalogowe nie oddają wglądu na mocowanie .System wysiewu jest jak w B 500, B 700 ,BL 600

b5a8cf08f4a179dcmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

a czemu te z brzegu są też atestem niemieckiej firmy DLG chyba że masz ma myśli pronar i podobne firmy sam mam z Brzegu M400 zakupiłem go wraz z tabelą i miarką do próby kręconej możesz sobie u stawić dawki jakie sobie życzysz i rozsiewanie podłużne i poprzeczne jest ok i równomierne

 

to ten z właśnie rozsiewa od 10 do 24 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam kolegów a jaki największy udźwignie case jx90? myślimy o zakupie ale nie wiemy jak wagowo do niego podejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz chiquitaB uniesie i 1000 kg ale im większe obciążenie na tuzie tym większe będziesz miał koleiny na wiosnę jak będziesz siał nawóz jak nie masz dużo do siania to wystarczy ci taki 6ookg żeby jeden big bag mocznika wszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Nawozy sieje się nie tylko wczesną wiosną. Jeśli ma to być drogi rozsiewacz na lata, to proponuje pojemność 1300 litrów. Jaki by nawóz nie był 2 bigi spokojnie wchodzą. Poza tym nikt nie każe sypać w trudnych warunkach całej pojemności rozsiewacza. Tak jak do opryskiwacza nie musisz lać do pełna.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W cenie do 2 tys to te rozsiewacze sa w przystepnej cenie nawet ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie da rady przerobic go na 15m ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia    0

To może wybrać rozsiewacz z turbiną? Taki talerz umożliwia wysiew do 14 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

 

 

 

 

P.S. W moim rozsiewaczu otwieranie i zamykanie hydrauliką odbywało się za pomocą siłownika dwustronnego działania, więc były 2 węże hydr. które podłączałem do ciągnika i sprawowało się to super. Natomiast w rozsiewaczach Kuhn i Rauch widze tylko jeden przewód hydrauliczny oraz sprężyny. Domyslam się jak to działa ale zastanawiam się czy zdaje to egzamin? Czy sprężyny dają rade zamknąć rozsiewacz? Przecież zawsze może się coś przyciąć, co w siłowniku dwustronnego działania nie stanowiło problemu. Jak to z tym jest?

 

Witam.co do raucha to są różne opcje z dwoma przewodami które podłączasz pod hydraulike lub wychodzą dwa przewody z rozsiewacza czyli z każdej zasuwy i są podłączone do rozdzielacza z dwoma wajchami z którego wychodzi jeden przewód do hydrauliki ciągnika-wystarczy jedno szybkozłącze, oczywiście rozdzielacz wkładasz sobie do traktorka.Co do otwierania,sprężyny otwierają zasuwy a siłownik je zamyka-odwrotnie niż u konkurencji.Sam mam mds 921 rozsiew od 10 do 18m na tych samych tarczach,również graniczny tabele wysiewu do każdego rodzaju nawozu dostępne na stronie kuhna można go rozbudować nawet do 1800kg.Ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A co powiecie na temat oleju do przekładni w Kuhn MDS 901? Odkręciłem dzis korek kontrolny i sa lekkie braki. Jaki olej wlać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam.co do raucha to są różne opcje z dwoma przewodami które podłączasz pod hydraulike lub wychodzą dwa przewody z rozsiewacza czyli z każdej zasuwy i są podłączone do rozdzielacza z dwoma wajchami z którego wychodzi jeden przewód do hydrauliki ciągnika-wystarczy jedno szybkozłącze, oczywiście rozdzielacz wkładasz sobie do traktorka.Co do otwierania,sprężyny otwierają zasuwy a siłownik je zamyka-odwrotnie niż u konkurencji.Sam mam mds 921 rozsiew od 10 do 18m na tych samych tarczach,również graniczny tabele wysiewu do każdego rodzaju nawozu dostępne na stronie kuhna można go rozbudować nawet do 1800kg.Ogólnie jestem zadowolony.

http://allegro.pl/rozsiewacz-do-nawozu-kuhn-mds-921-i2098272706.html na zdjęciu widać rozdzielacz

 

Do Robert812 sprawdż dobrze czy jest to olej,powinin być żel(konsystencja pomiędzy olejem a smarem)

 

A co powiecie na temat oleju do przekładni w Kuhn MDS 901? Odkręciłem dzis korek kontrolny i sa lekkie braki. Jaki olej wlać?

W przekładni kuhna powinien być żel,sprawdż to dokładnie jeżeli nie wymień na oryginał(za przekładne śpiewają tyle co za używany rozsiewacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

nie miałem zachodnich rozsiewaczy ale spokojnie mogę polecić motyla z pom'u augustów blacha nie rdzewka możesz dokupić jak coś nadstawki hydrauliczne zamknięcia w standardzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dokupić ten oryginalny żel? Czy to drogi interes?

popytaj u dilerów kuhna ale jest to przekładnia bezobsługowa,wiem bo szwagier kupował taki nowy rozsiewacz więc jeżeli masz ubytki to pewnie ten rozsiewacz swoje rozsiał.Na twoim miejscu rozebrałbym tą przkładnie wymienił uszczelniacze i zalał np.jakimś markowym olejem przekładniowym.A tak w nawiasie mówiąc szwagier ma mdsa 8 rok 200 ha pomnóżmy to razy trzy dawki azotu i nawożenie przedsiewne to wychodzi ponad 6000 ha i nie ma żadnych ubytków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A może ja nie mam ubytków tylko mi sie tak wydaje, byc może brakuje tylko odrobinę i nie należy sie tym przejmować... Wycieków nigdzie nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to sie tylko cieszyć.tak na marginesie to podłącz sobie ten rozsiewacz do traktorka(do hydrauliki) i zamknij zasuwy i zostaw na kilka minut, jak sie troszkę otworzą to masz nieszczelną hydraulike w ciagniku.ja przez to (jechałem na pole kilka km)straciłem ze 200 kg saletry.

 

no to sie tylko cieszyć.tak na marginesie to podłącz sobie ten rozsiewacz do traktorka(do hydrauliki) i zamknij zasuwy i zostaw na kilka minut, jak sie troszkę otworzą to masz nieszczelną hydraulike w ciagniku.ja przez to (jechałem na pole kilka km)straciłem ze 200 kg saletry.

jeżeli masz rozdzielacz przy rozsiewaczu to wystarczy tylko zamknąć obie wajchy (olej z siłowników nie wróci do ciągnika)

 

jaki ciągnik będzie współpracował z rozsiewaczm?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

popytaj u dilerów kuhna ale jest to przekładnia bezobsługowa,wiem bo szwagier kupował taki nowy rozsiewacz więc jeżeli masz ubytki to pewnie ten rozsiewacz swoje rozsiał.Na twoim miejscu rozebrałbym tą przkładnie wymienił uszczelniacze i zalał np.jakimś markowym olejem przekładniowym.A tak w nawiasie mówiąc szwagier ma mdsa 8 rok 200 ha pomnóżmy to razy trzy dawki azotu i nawożenie przedsiewne to wychodzi ponad 6000 ha i nie ma żadnych ubytków

Dziś przechyliłem nieco swojego Kuhna i z otworu kontrolnego zaczęła wyłaniać się ciesz... Na pewno nie była to konsystencja żelu. Był to po prostu olej, na moje oko przekładniowy. Myślę, że uzupełnię braki takim właśnie specyfikiem. Czy może ktoś z użytkowników dolewał taki olej do przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam mam takie pytanko. Chciałem zamówić rozsiewacz marki Amazone, wiadomo światowa marka. Ale doszły mnie słuchy ze jakiś znajomy rolnik kupił taki rozsiewacz za jakieś 80tys,zł. Wiadomo na konkretnym wyposażeniu. I po 2 latach cały rozsiewacz pordzewiał. Tamten rolnik ostro podszedł do tematu, zgłosił to tej firmie wiadomo że w sposób rygorystyczny. Doszło do tego że zabrali mu ten rozsiewacz i mają go odmalować oddać. Czy ktoś może słyszał takie rzeczy że może się tak dziać z rozsiewaczami tej marki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Ja raczej słyszałem pozytywne opinie na temat tych rozsiewaczy sam jutro kupuje

amazone za-x porfect 900kg

Edytowano przez TOMI697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

tomi ile dałeś i napisz jak długo się czeka bo mnie interesuje właśnie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj