Masseyek6290

Rozsiewacz nawozu

Polecane posty

Witam Koledzy właśnie mam zamiar wymienić mój stary rozsiewacz nawozowy(Jarmet 200L) na coś lepszego i większego,myślałem oczywiscie o Unia Brzeg,tylko teraz pytanie jaki model,bedzie współpracował z case'em JX80,jego pojemnosć to nie większa niż 600kg,oczywiscie musi być 2 talerzowy i oczywiscie musi mieć hydraulicznie rozsuwania wysypu na talarze(nie wiem czy to dobrze ująłem).Jakie są wasze opinie na temat tych rozsiewaczy

Dokładniej chodzi mi o coś takiego http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/unia_group/rozsiewacze_nawozow/ms_400_500_l.html

Prosze o pomoc z góry dziękuje!

PZDR! :rolleyes:

 

PS.Sory za pomyłkę w tytule:


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Bardziej skłaniałbym sie ku zachodnim. Polskie mają słabe blachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

poszukaj w galerii tych siewników. sporo ich tam jest i pod każdym po kilka komentarzy w których są podane zalety i wady ( ale głównie to wady) :rolleyes:


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam troche tym prywatnym producentom nie ufam za bardzo,Wiec dlatego chce wybrać UG mam dobre doswiadczenie z tym producentem :rolleyes:


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

polecił bym ci z brzegu ceny są przystępne hydraulika jest 2 talerze to juz pkaktycznie standard jak dla mnie nie che 1 talerzowego po prostu jest b.dobry i tyle robiłem Ms dokładnie 400 l a tak an marginesie to bym też kupił jakiś rozsiewacz ale używany jakby co to pisać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Kup Antka z Sipmy,cena około 6500zł/brutto,hydraulika w standardzie,Zakładasz nadstawkę i Big Bag wskakuje,Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wloda    12

ja na twoim miejscu kupił bym jakomś amozonke brzega mam i farba łatami schodzi a jak chcesz coś lepszego to http://allegro.pl/rozsiewacz-amazone-za-m-special-1800kg-i1351109830.htm mama brzega zaufaj i kup zachodnie coś :) :lol: sorki jak uraziłem fanów brzega ale mowie prawdę jak się kupuje to nie na 1 dzień B) :D:) a jak za duża to ściągnąć górę i jest dobra albo mniej sypać na dłużej starczy bo potem powiesz że za mała


PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

wloda

Wystarczy kupić rozsiewacz z nierdzewki i nie będzie problemu z jakością powłoki lakierniczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Mamy sipme i sie sypie i zacina już od jakiegoś czasu. Nie polecam. Choć może akurat je ulepszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

rozważ kolego zakup rozsiewacza motyl, blachy z kwasówki, my daliśmy niecałe 11tyś z nadstawkami i plandeką.

 

o coś takiegomi chodzi:

 

max_2.jpg

 


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Ja tam troche tym prywatnym producentom nie ufam za bardzo,Wiec dlatego chce wybrać UG mam dobre doswiadczenie z tym producentem B)

 

 

 

Ale u tych prywatnych producentów to połowa ceny jeśli chodzi o polskie a jak o zachodnie to jedna czwarta więc nie wiem czy warto przepłacać.

Mam dwa agregaty do prywaciarzy i jak na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A może coś takiego ???:

 

http://allegro.pl/super-twardy-nowy-rozsiewacz-nawozu-chromo-niklowy-i1332208654.html

 

lub

 

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-nowosc-promocja-i1353164053.html

 

Ja przynajmniej przed kupnem swojego zastanawiałem się nad tego typu maszynami (rozglądałem się za firmami Promar oraz bodajże Jar-Met)- najważniejsze aby był z ocynku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

murtek3

Dla mnie te rozsiewacze to rzemieślniczy wyrób nigdy bym go nie kupił.Miałem kiedyś opryskiwacz Jar -Met .Straszna lipa musiałem od podstaw robić belkę ,dwa razy wymieniałem pompe,pękł mi zbiornik,o korozji nie wspomnę.Jakie pieniądze taki towar nie ma co się oszukiwać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

O polskich rozsiewaczach słyszy się różne opinie (nie zawsze dobre) , ja radziłbym ci kuhna w cenie ok 14tys zł brutto, dwa talerze, ale jedna komora, piękne rozwiązanie i firma która cieszy się uznaniem, lub inną zachodnią firmę, a będzie to zakup na lata.


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Dzisiaj kupiłem rozsiewacz brzeg rzn2 dwutalerzowy 1000 litrów. Dałem za niego 2tyś. :D :D

Mieliśmy ten rozsiewacz i moje zdanie na jego temat jest niezbyt dobre, równe ustawienie dwóch komór to była masakra, zawsze w jednej zostawało, gdy druga była już pusta i ilość wysiewu też nigdy się nie zgadzała, ale może będziesz miał jakiś lepszy model. :D


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

MS to praktycznie mniejszy brat MX-a którego jestem w posiadaniu. Co do mojego MX-a to złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Minus to tak jak większość napisano już to szybko łuszcząca się powłoka lakiernicza i rdzewienie. Ale bez przesady jak mam swojego już 6 rok i rdza go nie zjadła ;), są tylko gdzie nie gdzie niewielkie ogniska korozji. Poza tym plusy: dokładny wysiew, jest tabela wysiewu i nie ma problemu z ustawieniem (kolega kupił nowego bogballe i nie ma żadnej wzmianki jak go ustawić). Także cena przemawia za zakupem Unii, bo za zachodni o podobnej poj. płaci się 2x więcej. Fakt wykonanie na pewno lepsze oraz lepiej zabezp. przed korozją, ale niech nikt się nie łudzi, zachodni też po pewnym czasie zardzewieje :rolleyes:. Wszystko zależy od tego jak się dba. Odbywałem praktykę w jednym zakładzie rolniczym i miałem porównanie- Amazone ZA z tamtego zakładu miał więcej rdzy niż mój MX, a były z tego samego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

Witam

potrzebuje skale do rozsiewacza motyl POJEMNOŚĆ 400kg gdzie można takie coś dokupić

liczę na szybką odpowiedz

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ja tam nie polecam polskich rozsiewaczy. Proponuję Rauch MDS. Co prawda cena bez porównania do polskich, ale z perspektywy lat i tak się zwróci. Mam taki już chyba 15 lat i palcem go nie dotknąłem. Też się przymierzam do zmiany i mam tylko dylemat czy Rauch(Khun) czy Amazone. Od postronnego dealera słyszałem(który nie handluje ani tym ani tym), że on wybrałby Rauch'a, bo Amazone podobno jakościowo spadło. A zmienić muszę go tylko ze względu na zakupiony 27m opryskiwacz, więc trzeba zmienić rozsiewacz, bo ten tylko do 24m rzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek
Napisano (edytowany)

I tak i nie. Ja ze swojego jestem jak na razie bardzo zadowolony. Słyszałem różne opinie na temat polskich rozsiewaczy (tj Unii Group), m.in to, iż błyskawicznie zżera go rdza. Ja takiego zjawiska u siebie nie widzę, gdyż mam go z nierdzewki. Odnośnie jakości wysiewu widzę przepaść między starym lejkiem, natomiast nie widzę różnicy między moim a zachodnim (tj. Kverneland Execata).

 

Wcześniejszy rozsiewacz czyli "lejek" (z ocynku) również nie widział naprawy w ciągu... 20 lat !

 

Kolego czy masz jakieś doświadczenie z tego typu rozsiewaczami, czy piszesz co słyszałeś ???

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam zastanawiam się nad zakupem rozsiewacza cenowo do 3000 pracował bedzię z c-360 na 10ha proszę o poradę ja wyszukałem coś takiego http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozow-amazone-zae-401-dwutalerzowy-i1968758545.html http://allegro.pl/rozsiewacze-rozsiewacz-nawozow-dwutarczowy-600-800-i1966022624.html a może coś taniego http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozow-wyprzedaz-rocznika-2011-i1983689228.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja również jestem w trakcie poszukiwań rozsiewacza. Wczoraj własnie sprzedałem mój 2-letni wyrób rozsiewaczo-podobny polskiej produkcji. Chcę kupić rozsiewacz używany (nie polski) o pojemności 1200kg-1800kg do ciągnika 80km. Zależy mi na hydraulicznym otwieraniu/zamykaniu nawozu oraz na dokładnym wysiewie równym na obie strony. Ponadto dodam że posiadam 2 opryskiwacze, mianowicie 12-metrowy i 18-metrowy, używane będą obydwa, co za tym idzie rozsiewacz musi rzucać zarówno na 12m, jak i na conajmniej 18m. Myśle że jasno sie wyraziłem. Najbardziej zainteresowany jestem marką Kuhn lub Rauch. dziś byłem oglądać Kuhn ZSB, który wcale mnie nie urzekł swoją budową. Widziałem też Rauch MDS, który w sumie nie wiele różnil się od wczesniej wspomnianego Kuhn'a ale bardziej mi się spodobał. Składniam się ku rozsiewaczowi z nie dzieloną skrzynią, dlatego od razu odrzuciłem marke Amazone. Proszę, abyście doradzili mi jakieś używane modele, ponieważ niezbyt orientuję się w symbolice a jest ich dużo. Niezależnie od ceny, rozważę każdy model.

 

 

 

 

P.S. W moim rozsiewaczu otwieranie i zamykanie hydrauliką odbywało się za pomocą siłownika dwustronnego działania, więc były 2 węże hydr. które podłączałem do ciągnika i sprawowało się to super. Natomiast w rozsiewaczach Kuhn i Rauch widze tylko jeden przewód hydrauliczny oraz sprężyny. Domyslam się jak to działa ale zastanawiam się czy zdaje to egzamin? Czy sprężyny dają rade zamknąć rozsiewacz? Przecież zawsze może się coś przyciąć, co w siłowniku dwustronnego działania nie stanowiło problemu. Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj