Dominik020

Produkcja Chwytaków do bel

Polecane posty

Dominik020    0

Witam Wszystkich

Ostatnio zastanawiam się nad własną produkją jakiś konstrukcji stalowych,a dokładniej chwytaków do bel jednotłokowych i dwutłokowych.np.coś takiego http://otomoto.pl/chwytak-do-bel-A3216.html.

Zarobek jaki chciałbym uzyskać z jednej sztuki to ok.200-300zł. Wydaje mi się,że wtedy cena byłaby o wiele wiel niższa.

 

jak myśliście czy to ma sens??

czy wolelibyście oszczędzic 250zł i zrobic samemu czy kupić gotowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras258    0

wiadomo ze lepiej oszczedzic tylko zeby jakosc byla dobra a nie fuszerka :)


nie ma opierdala... sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

 

Błąd: Strona o podanym adresie nie została znaleziona.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik020    0

wiem,że to nie jest ze złomu.Brałbym tylko nowe materiały.Troche orientuje się w cenach.

 

No to chociaż po odjęciu vat-u to i tak cena wydaje się wygurowana.Przy takim chwytaku nie jest zbyt wiele pracy.

 

Sorry,żle wstawiłem link http://otomoto.pl/chwytak-do-bel-A3216.html

 

 

Napewno fuszerki bym nie odwalał,po co psuć sobie opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

najlepszym pytaniem będzie chyba-ile byś cenił za taki chwytak?znasz cene materiału,swojej pracy więc policz mniej wiecej i będzie wiadomo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

rura grubościenna B) i chwytak podnosić dzwigiem

ta konstrukcja jest mocna

do dominik 020

zastanów się czy warto,musiałbyś założyc firmę, wiadomo "życzliwych" nie brakuje, potrzebny jest sprzęt, spawarka i szlifierka kątowa nie wystarczy, tokarkę masz? zakup sprzętu kosztuje :D a jak ktoś miałby Ci dorabiać elementy których sam nie masz możliwości zrobić, to kosztowne, musiałbyś zbić cenę aby być konkurencyjnym

warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej rury proponowałbyś zrobić chwytak??

 

Te zawiasy też jakieś delikatne. Jutro postaram się zrobić zdjęcie mojego to zobaczysz jakie ja mam zawiasy i zmierzę dokładnie grubość rury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik020    0

Podstawowy sprzęt posiadam,no i umiejętności też tylko brakuje konretnego pomysłu.Nie wiem w jaki produkt uderzyćB) życzliwego to akurat mam sąsiada,także firma na lewo raczej nie wchodzi w gre:) Bez możliwości wystawienia faktury to raczej nie miałbym zbyt dużo klientów.

 

Taki chwytak jak w linku mógłbym sprzedawać za ok.1100zł(+Vat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To bez kitu by się opłaciło kupic od CB tylko jest jedno ale ten chwytak dla mnie osobiście jest zabawkowaty, a podrugie wątpie żebyś coś na nim zarobił, tylko się nalatasz jak wariat po części i nici z biznesu, wiem co mówie bo też robiłem conieco, a potem policzyłem to wszystko i wyszło mi 50zł na sztuce podziękowałem za taki biznes. Najpierw policz po cenie maxymalnej kosztu materiału.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Podstawowy sprzęt posiadam,no i umiejętności też tylko brakuje konretnego pomysłu.Nie wiem w jaki produkt uderzyćB) życzliwego to akurat mam sąsiada,także firma na lewo raczej nie wchodzi w gre:) Bez możliwości wystawienia faktury to raczej nie miałbym zbyt dużo klientów.

 

Taki chwytak jak w linku mógłbym sprzedawać za ok.1100zł(+Vat)

 

ile takich chwytaków byłbyś w stanie zrobić i sprzedać miesięcznie, i ile na jednym byś zarobił bo utrzymanie "firmy" też kosztuje o ile jest na początku(jak pierwsza działalność ) ulgowy ZUS w wysokości ok 300? to potem trzeba miesięcznie odprowadzić ok 900zł, US tez chce trochę dla siebie, podatek od nieruchomości wykorzystywanych na działalność gospodarczą itd, w koszty chwytaka, liczyłeś też koszt energij elektrycznej, elektrod, tarcz do szlifierek, zużycia sprzętu, itd?

 

co do samego chwytaka, to takiego jak w linku osobiście bym nie kupił, jest za delikatny, mieliśmy kiedyś podobny tylko wyglądał na masywniejszy(głównie łapy) i niestety pękał głównie przy zawiasach, mocowanie siłowników do łap w tym z linku są zbyt delikatne na pierwszych belach powyginają się, ogólnie do słomy może i dobry ale do kiszonki się nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

za 1100 zł to kupisz siłowniki, węże i na całą stal już zabraknie B) a gdzie reszta, jak piszą opłaty, prąd, amortyzacja sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

powiem ci ze tan chwytak z linku wydaje mi się badziewny. ja bym za niego nawet połowy tej ceny nie dał. mój wydaje się byc o wiele masywniejszy. Nie wiem jak u ciebie ze sprzętem ale np w moim chwytaku wiele części było robione na wycinarce plazmowej, niezbędna była by giętarka do rur, migomag, no i pozostałe drobne sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie mam takie pytanie mam MTZ 82 z turem chciałbym sobie do tura dorobić ramke z zębami do ładowania bali i mam dylemat ile musi być zębów żeby dało sie podnieść bele 125x125? czy jak dam na jedną bele 2 zęby metrowe to wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Tak wystarczy, jeżeli masz paleciaka możesz wykorzystać jego ramkę.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja uzywam zębów 80 cm, dzisiaj do teleskopa robiłem ramke i też 4 zęby 80 cm i w zupełności wystraczają.

Turem na 2 zebach ściągałem auto z lawety o masie 1400 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj