Skocz do zawartości
farmer8244

Farmer F-8244 C2 ciężkie odpalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Miałem pomagać więc doradzę. Otóż być może zatarł się silnik, albo po prostu pomyślał sobie " po co mam robić, zimno jest" i pierd*li to, jak nasz.

zbych    4

Kolego FarmerF10244C1, czy nie sądzisz, że nic nie wnosisz do tej dyskusji - jak chcesz pomóc to napisz coś sensownego, a jak nie to nie zaśmiecaj forum - posty bijesz?

Może rzeczywiście masz jeszcze słabej jakości paliwo... A co lejesz do zbiorniczka świecy, ja leję naftę..., uszlachetniam ON i nie mam najmniejszych problemów z odpalaniem. Fakt, że Farmer stoi w garażu (nieocieplanym).

kaniuka125    0

jak nie chce kręcić to podładuj akumulatory,podgrzej świece i pare razy przed zapaleniem popompuj pompką zasilającą.

jaro30    10

Do FARMERF10244C1 śmiałem się wczoraj z twojego posta z godzinę ale prawdę napisałeś .Do farmer 8244 zostaw go do wiosny niech odpocznie- bo żebyś przy tym zapalaniu w niskich temperaturach głowicy nie rozwalił albo korbowodu nie urwał.

Michufarmer    21

kolego jaro30 a jak na wiosnę nie będzie chciał zapalić to karzesz go do lata zostawić? Jeżeli ciągnik nie chce odpalić to znaczy, że ma jakąś usterkę i trzeba ją naprawić. Teraz jest na to czas, a na wiosnę ciągnik potrzebny. Aby nie było głupich i niepotrzebnych postów typu: "po co mam robić jak zimno" niech autor posta napisze dokładnie co dzieje się z jego Farmerem podczas próby odpalenia.

farmer8244    4

Jest on od samego początku ciężko pali ale w zimie wyątkowo. Dlatego przed odpaleniem zalewam go coepłą wodą B) i w tedy mi pali :D

Michufarmer    21

Jeżeli od samego początku Ci źle pali to bardzo niedobrze, że nic z tym nie zrobiłeś. Być może wina leży gdzieś indziej i serwis by to rozwiązał bo nie może tak być aby ciągnik ciężko palił. Nawet dobrze utrzymane c330 i c360, a nawet i starsze maszyny dobrze zapalają.

zuczek015    2

Przeczyść klemy na akumulatorze , parę razy włącz i wyłącz główny włącznik prądu , podładuj akumulator , i sprawdź świecę tzn wymontuj zalej od góry on lub nafty i włącz zasilanie jak zacznie sie rozgrzewać i kapać nafta na spirale to sprawna jeśli sie tylko nagrzeje to uszkodzony elektromagnes zaworu dopływu nafty i nie odpalisz . jak dalej nie odpali to podłącz kablami [ dobrymi ] drugi akumulator lub prostownik z rozruchem i zobacz czy szybciej będzie kręcił rozrusznikiem . jak to nie pomoże to grzałka . Silniki MTZ muszą mieć szybkie obroty rozruchu wtedy ładnie palą jeśli aku słabnie to lipa , w starych MTZ82 była przesłona w kolektorze ssącym i było lepiej odpalać bo gdy odcieliśmy dopływ powietrza co cylindrów obroty wału wzrastały i jak popuszczaliśmy przesłonę wtedy lepiej zapalał ;)

ps sprawdź świecę !!!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez domismaj
      Witam. Ile palą wasze Farmery z różnymi maszynami. Mój z pługiem 3x45 na 30 cm spala ok 20 litrów/ha czy to nie za dużo? z agregatem uprawowo-siewnym 3m ok.10 l/ha
    • Przez farmer8244
      Witam. Gdy Farmerkiem podnosze talerzówke która wazy około 1t nie podnosi jej do samej góry i pompa tak dziwnie bziuczy? prosze o pomoc.,
    • Przez PiotrekP1997
      Witam jestem posiadaczen farmera f5 ciagnik jest nowy. Jadąc słyszę jakieś stuki przy skrecaniu w prawo. Pomocy niewiem co jest.
    • Przez meld102
      Witam. Mam taki oto problem w swoim farmerze mianowicie coś stuka w tylnim moście na wstecznym, skrzynia 12x12 na najszybszym zakresie problemu nie ma na drugim i na pierwszym występuje problem, jazda do przodu wszystko ok. Czy to mogą być łożyska czy tryb mógł się uszczypać?
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?