Skocz do zawartości
Sebo62

jaka max szerokosc ogumienie do kuhna master 102 (4x40)

Polecane posty

Sebo62    2

Mam dylemat jakie ogumienie w nowo zakupwanym ciągniku mam wybrac by opona mieściła sie w bruzdzie i orka wyglądała prawidlowo...Zależy mi na jak najszerszym... Ma ktos moze taki plug albo dysponuje o plugiem o podobnej rozstawie?? (Szerokość 4x40 kuhn master 102)

pabloooo    13

ja akurat mam Kuhn Master 112 także rozstawionego na 4x40cm to oponki przy moim Fendt 412 mam 540 tył i 480 przód i elegancko się mieści w bruździe

qqq    18

W dziale narzędzi do uprawy roli był poruszany ten temat.A tak na marginesie to 650 tył i 540 przód ,może być lekko przyjeżdza ale nie ma to wpływu na jakość orki...

Wiadomość z agroFakt.pl

Sebo62    2

no wlasnie mam w planie kupic ciagnik z oponkami 480 przod i 600 tyl i sie zastanawiam czy to mozliwe przy tej rozstawie...bo szerzej nie mam mozliwosci rozstawienia pluga;/

fordtw15    0

Uważam ze nie będzie problemu, ja mam z tyłu 580, pług 40cm na korpus i jest bajka wiec opona 600 będzie raptem parę centymetrów szersza, wcześniej miałem opony 710 i był problem przy takim nie największym pługu, ale to już kawał opony do zakrycia było. Pozdrawiam

Sebo62    2

najgorsze jest to ze zdania sa podzielone;/ ile praktykow tyle opinii;) mam problem ktory w przypadku zlego rozwiazania moze slono kosztowac...;/ dlatego pytam dokladnie i o model pluga nawet bo to moze byc tez i kwestia odkladnic, jej profilu itd...a Ty jaki masz model pluga skoro mowisz ze z 580 jest bajka???

fordtw15    0

mam overuma 5 zagonowy, nie pamietam modelu, odkladnie połsrubowe. a ilu to konny ciągnik ma być? dlaczego aż takie szerokie potrzebujesz opony?

Sebo62    2

to ma byc claas arion 610 czyli 125 km i diler mowi ze standardowo na takich zamawiaja oponkach...a poza tym u mnie gorki, glina no i mokro na polach

brzozak2    236

ruszcie kiedys dupe jak oracie i wylezcie z ciagnika z miarka, zobaczycie wtedy ile opona 600 ugniata ziemi w bruzdzie 40 cm. dopiero pozniej sie zastanowcie czy to wplywa czy nie, bo ze tego bezposrednio nie widac to nie znaczy, ze nie ma.

qqq    18

Bezpośredni wpływ nie widoczny to tylko ugniatanie wgłębnych warst roli ,innych minusów nie widzę.Przyjeżdzanie w bruzdzie ostatniej skiby poprzedniego przejazdu a raczej jej części nie uwidacznia się w obrazie orki gdyż odkładnie zazwyczaj zasypują ,cała bruzdę wraz z przyjechaną ziemią

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.