Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrKujPom

Odległość budynku od istniejącej melioracji

Polecane posty

PiotrKujPom    0

Przez pole, na którym miałby stanąć budynek inwentarski, przebiega melioracja(zbieracz) równolegle do granicy działki w odległości ok.25 metrów. Pomiędzy miałby stanąć budynek, który byłby na samej górce. Zbieracz przechodzi przez tą górkę od jednej studni do drugiej(obie w dole przed górką). Wg. moich szacunków wychodzi na to że rurociąg jest na ok.5(może więcej)metrach głębokości w stosunku do szczytu tej górki-jak oni to zrobili?!?- na szczycie której podobno znajduje się jakiś punkt wysokościowy.

Moje pytanie:1.Czy można posadowić budynek na istniejącej melioracji(jeżeli ona jest bardzo głęboko)?Jeżeli nie to w jakiej odległości od rurociągu?

2.Czy budynek może sobie stanąć na punkcie wysokościowym(na mapie oznaczony jako okrąg z kropką w środku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

myślę że centralnie na melioracji nie bo jeśli z czasem się za muli akurat w tym miejscu gdzie miał by być budynek inwentarski to byłby problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

za niemca melioracje przebiegały pod budynkami.

 

Co do opisanej sytuacji - to jest melioracja z czasów PRLu - u nas we wsi też była na głębokości 4-6m i Ci co musieli to kopać i czyścić klęli. Budowano to bezmyślnie po najkrótszych liniach i niestety często przez górki zamiast "doliną".

Teoretycznie puścić do okoła tej górki dwa zbieracze zamiast tego jednego i po problemie - oczywiście na dziko.

 

Co do punktu wysokościowego - usunąć go nie można wg mnie ale znam typka co go usunął kilkanaście lat temu i nic mu nikt nie zrobił. Niestety pamiętaj że stawiając nowy budynek ten punkt może być potrzebny do pomiarów a nie wiem czy pójdą Tobie na rękę i przeniosą go na budynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

PiotrKujPom    0

Jeżeli budynek miałby stanąć częściowo na rurociągu to tylko kilka metrów, a jeżeli nie to byłby kilka metrów od niego równolegle ścianą do niego.

Z tym punktem wysokościowym to było kiedyś(kilkanaście lat temu) tak że przyszli jacyś goście i chcieli wkopać w ziemię kamień(taki graniczny), bo normalnie kiedyś podobno był tam taki kopiec obkopany wokoło a na środku ten kamień, ale jak robili tą meliorację to wszystko zrównali. I mówią do ojca że chcą go wkopać tak jak przedtem, czyli na środku pola! A ojciec na to że nie pozwoli bo to jego pole, ma dość studzienek i słupów do omijania i mają s@#$%!alać z tym kamieniem na granicę pola przy drodze w rowie tak żeby mu nie zawadzał. Posłuchali i kamień jest przy rowie.

 

Mam jeszcze kilka pytań dotyczących tych odległosci to napisze tutaj.:

W jakiej odległości od granicy z sąsiadem moga być wybiegi dla zwierząt(niezadaszone)?

W jakiej odległosci od drogi publicznej musi być zlokalizowany zamknięty zbiornik na gnojowicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×