BUSTED

Jaki alternator C-385 do 1954

Polecane posty

roltech    11

Zdecydowanie nie. Jest to rozrusznik ze zwykłą przekładnią walcową. Ten kto twierdzi że jest to przekładnia planetarna, chyba takowej nie widział, albo nie rozbierał takiego rozrusznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega roltech ma racje to nie jest rozrusznik z przekladnia planetarna.Sprzedawcy albo wciskaja kit albo sie poprostu nie znaja.Przekladnie planetarna maja rozruszniki steel pauer te indyjskie.A co do alternatora to ja przy tylu halogenach to bym zalozyl alternator 14V70A takie tez sa i mocowanie takie same tylko trzeba zapytac czy ten sam regulator napiecia czy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Faktycznie że to nie jest planetarna.Nie pomyślałem dokładnie.Szybko się idzie naciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem co w nim siedzi, ale to, że jest na łożyskach nic nie mówi, tuleja to też łożysko :D

Swoją drogą to czy nie lepiej naprawić za 100 zł stary rozrusznik, niż wydawać 300-500 zł za nowy, wyprodukowany gdzieś w trzecim świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taniej wyjdzie moze naprawic stary ale te z przekladnia duzo szybciej i lzej kreca mam taki zalozony.Moj ma przekladnie planetarna, ten z ogloszenia moim zdaniem niema planetarnej tylko walcowa wyzej pisalem jaki ma planetarna ale tak czy tak obydwa sa z reduktorem.Na aukcjach widzialem te z planetarna ale drozej niz ja zaplacilem w sklepie i do tego reklamowali ze oryginal niemieckie tylko dziwne ze takie same jak te indyjskie nawet nalepka taka sama, tak jak te czeskie sprzedaja za niemieckie.Moze i tak jest ale za duzo podobienstwa tylko cena inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z reduktorem kreci tylko gwizda i na zimnym oleju tak samo fakt ze ja mam instalacje w 912 12/24 i rozrusznik 24V ale te na 12V tak samo kreca kiedys takich nie bylo bo dzisiaj juz bym nie przerabial instalacji bo to tak tanio nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym wcale się nimi nie interesował bo te tanie rozruszniki są zbyt awaryjne.

Jedynie dobry rozrusznik z przekładnią to jest Magneton tylko kosztuje 450zł.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O tym wlasnie pisalem ale te indyjskie wygladaja inaczej jak jest ktos zainteresowany to podam strone ze sklepem.Wtych rozrusznikach jest zasada krecic 3,4 s i przerwa bo inaczej to i magneton dlugo nie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Koledzy, rozruszniki z podanych linków są wzorowane na rozrusznikach Magnetona. Osobiście wybrałbym Magnetona. Co do rozruszników Steel Power, jeszcze nie rozbierałem ale ich wygląd przypomina te z przekładnią planetarną. Znajomy postanowił zaryzykować i kupił taki do Bizona, przerobił dwa sezony i chwali ten rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego nie patrz na cycki bo przy nich sa 2 albo i 3 a w tych reklamach to ten sam rozrusznik jest do roznych ciagnikow a przeciez roznia sie glowiczkami.A jesli sie nie myle to magneton tosa te czeskie.

 

Steel pawer nie przypominaja one sa z przekladnia planetarna,a co sa warte to sie okaze w praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Pytam się tylko dlatego bo jeden z użytkowników podał link i koledzy twierdzą że jest bez przekładni a drugi podany link i twierdzili że z przekładnią a na moje oko to takie same rozruszniki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie kiedys w jakims numerze top agrar wypowiadal sie fachowiec na temat rozrusznikow magnetona i tych indyjskich i twierdzil ze tylko te drugie maja planetarna przekladnie niby lepsza a teraz w tych podobnych do magnetona to nie wiem skoro na wyglad sa identyko.My sie chyba nie rozumimy przekladnie to one maja wszystkie tylko jedne walcowa adrugie planetarna i to i to reduktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawy artykuł, wynika z niego jasno, że rozruszniki z przekładnią pobierają taki sam prąd co tradycyjne(najwyżej kilka % mniej jeśli mają magnesy trwałe). Radze nie wierzyć propagandzie sianej na allegro(typu: rozrusznik pozwala zastąpić 2 akumulatory jednym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

HornetZnawca napisz do użytkownika VCC z agrofoto. On zajmuje się naprawą i sprzedażą alternatorów. Mogę Ci go szczerze polecić, bo sam kupiłem od niego alternator do 904. Alternator został przerobiony z 6 diodowego na 9 diodowy. Dostałem jeszcze gratis 2 regulatory napięcia. 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/user/18196-vcc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Miałem na myśli przekładnie planetarną (mój błąd w poście) , ale moje zapytanie oparłem na postach od 7 do 12 bo tam ktoś twierdził że ma przekładnię planetarną a ktoś nie i pozostał mi mętlik w głowie.

 

Sprawę wyjaśnił kolega @zorzyk2, też mi się wydawało że planetarna to wałek napędzany i napędzający jest w tej samej osi (wzoruję się na silnikach elektrycznych z przekładniami planetarnymi - motoreduktorami).

 

Odbiegliśmy troszkę od tematu głównego ale temat wyjaśniony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A wystarczyło pomyśleć o Koperniku i astronomii. A planety szaleją, szaleją... Kto to śpiewał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    59

Witam. Mam taki problem, nie mogę nigdzie znaleźć mocowań lamp roboczych takich jak występują w 934 itp tych tylnich składanych. przy kabinie u góry. Jak by ktoś mi podpowiedział gdzie to kupić to byłbym wdzięczny.

A drugie pytanko czy w swoich ursuskach stosujecie standardowe alternatory czy raczej jakieś mocniejsze bo powiem szczerze ja mam standardowy w 902 ale przy tej ilości lamp nie ciekawie to wygląda. I myślę nad zastosowaniem jakiegoś innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Kacper221
      Witam mam problem z podłączeniem zegara nie wiem gdzie i co podpiąć ruskie znaczki pomoże ktoś? Zdjęcie dla poglądu

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj