Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

bialy2005    193

juz od dawna nie mozna kupowac uzywanych maszyn na umowe od prywatnych osób tylko od firm które maja w PKD wpisane i musi byc faktura.

andrew64003    1

jeśli tak to jestem za częstymi kontrolami z ARiMR i jeszcze jedno dlaczego ten "rolnik" co nawet 1l mleka a nawet 1kg pszenicy nie wyprowadza na rynek bierze dopłaty bezpośrednie?? w mojej miejscowości to co 3 tak robi

ja też popieram :) a jak z krusem jest ?? cwaniak jeden z drugim po 3 ha ma krus płaci i siedzi sobie w mieście i leje na wszystko nic nie sprzedaje to jaki to rolnik jakie on ma prawo do krusu a potem jaśnie pan Tusk albo inny co miał dziadka tu i ówdzie będzie chciał zlikwidowac krus bo przynosi ogromne straty właśnie przez takich cwaniaków. Jak ktoś ma tylko rośliny to 600 zł zapłacic na ZUS dla rolnika który ma 30 ha to jest gwóźdź do trumny. Poza tym dlaczego tak straszą tym podatkiem dochodowym ze wprowadzą ? bo są ciemni i nie wiedza jakie są dochody na wsi i jaka jest huśtawka cen, jakby wprowadzili to budżet państwa byłby dużo dużo biedniejszy i na wsi zaczeły by by modne samochody wpuszczane w koszty i inne takie ciekawe rzeczy :) pozdrawiam sorry za długi post

Wiadomość z agroFakt.pl

justynkas    4

oj coraz gorzej to widzę... z jaką dokładnością (ilością miejsc po przecinku) będą przyznawane punkty za ESU ??

jaro30    10

Do ANDRZEJ24871 zaświadczenie o kwocie mlecznej będzie ważne jeżeli kwota została przepisana nie póżniej niż 17 stycznia. Ta sama zasada tyczy się nr.identyfikującego w ARR

bialy2005    193

wiekszosc sie dochodowego nie powinnna bac bo napewno nie bedzie zysków w rolnictwie jak tak dalej bedzie. I jak ktos inwestuje to wszytko idzie w amortyzacje i dochodowego nie ma wogóle !!!!!!!!!

wolowik    22

Robimy lekki OT ale jedno zdanie na temat dochodowego. Otóż po wprowadzeniu podatku dochodowego jeśli nie wykażesz zysków wtedy zapomnij o jakimkolwiek kredycie. Także albo rolnicy wykażą zysk i trzeba będzie płacić podatek albo będzie bez zysku ale o rozwoju można będzie zapomnieć. ;)

qazi    57

ale zysk a dochód to dwie różne sprawy, bank raczej bada wypłacalność i płynność kredytową, już teraz banki przed przydzieleniem kredytu chcą wiedzieć jaki mniej wiecej jest dochód w gospodarstwie, u nas bank dał dość duży kredyt gdy w tamtym okresie dochód byl pod kreska, a z reszta nawet mając dochód można nie zapłacić podatku doch poprzez odliczenia amortyzacyjne których w rolnictwie znalazło by sie troche

wolowik    22

gdy rolnicy będą na podatku dochodowym każdy bank zażąda zaświadczeń z US. Tak jest w każdym przedsiębiorstwie i jeśli przedsiębiorstwo nie wykazuje zysku w dłuższym okresie czasu to żaden bank nie da mu kredytu. Nie ma na to siły choćby nie wiem jakie zabezpieczenia były. Obecnie każdy rolnik tylko deklaruje swoje dochody które najczęściej brane są z sufitu. ;) No może lekko przesadziłem. Ale przy podatku dochodowym będziesz wszystko musiał rozliczać z US i to od niego bedzie zależała także Twoja zdolność kredytowa.

b0gdan    85

bo to robi się biznes plan, aby udowodnić bankowi, że pomimo tego ze firma/gospodarstwo nie przynosi zysków, ale dzięki inwestycji to się zmieni. Gdyby każdy myślał tak jak Ty, to kredyty dostało by raptem 2 % firm :P

b0gdan    85

pomyślmy... czyz nie ą to wszystkie firmy dużo inwestujące??? Nie przynoszą zysku bo inwestują??? Np telekom PLAY, cały czas pod kreską, a dostaje kredyty, warsztat samochodowy mojego kolegi, cały czas pakuje kasę w nowy warsztat, tez nie wykazuje przez to dochodu, a dostał kredyt, bo miał dobrze zrobiony biznes plan, udowodnił w nim że za dwa lata dzięki inwestycji będzie miał dochód ...

PL01    0

Za siecia Play stoi Novator, wiec to nie jest najlepszy przyklad

norbert456    1

Ja w województwie świetokrzyskim mam 10 esu jak myślicie przejdzie mój wniosek??

Ja mysle że nie jest tak żle jeszcze.poczekamy zobaczymy <_<

czukcz    0

Ja mysle ze spokojnie przejdzie, a dolną granica bedzie gdzies 8ESU, bo takich rolnikow mamy najwięcej, a co trzeci bedzie musial odpaść...

xsc    54

Takto mozna sobie gdybac;)

Nawet nie jest napisane czy beda dawac czastkowe punkty, czy tylko pelne...?

czukcz    0

Punkty za ESU beda podawane z dokładnościa dwóch miejsc po przecinku...Pewnie ze to gdybanie, zastanawiające jest czy oni sami wiedza jak to bedzie ostatecznie wygladało..

xsc    54

Jesli by tak bylo to dlaczego zrobili jeszcze te dodatkowe kryteria tj. ten punkt ktory mowi, ze jesli liczba punktow jest taka sama to najwyzsze miejsce ma osoba majaca najmniej ESU? TO troche chore... Tu mowi, ze im wiecej tym lepiej, a z drugiej strony daja wieksza szanse tym co maja mniej ESU?

Edytowano przez xsc

dipol    2

jak bym wiedzial to bym wpisal hektar pietruszki finkcyjnie w obszaróke w zeszlym roku i by mi esu skoczylo a tak to d...a z 30hektarow 6 esu no i pozamiatane...

no i dziwie się czemu tak nie zrobiłeś przecież agencja nie wie co uprawiałeś w 2010 we wniosku o dopłaty bezpośrednie nie wpisujesz jaka roślinę uprawiasz tylko jpo i upo, myslę że jak każdy rolnik w świętokrzyskim ziemniaki sadzisz w dopłatach jpo, równie dobrze mogła być to pietruszka też jpo :rolleyes: Zupełnie inaczej jest jak masz dopłaty rolnośrodowiskowe tam już wpisujesz jakie masz uprawy i już nic nie pokombinujesz ;[

Ja mam dopłaty rolnośrodowiskowe, ale esu i tak mam niezłe (przynajmniej mi sie tak wydaje)bo mam tytoń B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się