Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

husqvarna    0

osobiście znam 2 osoby które złożyły na kwotę zwrotu 150 000 a zakupią tylko ciągnik ( zwrot ok 70) ze sprzetu do uprawy rezygnuja . także nie oni pierwsi i nie ostatni i myślę ,że ludzie powpisywali nie wiadomo co a pozniej bedzie rezygnacja .

Myślą , że jak złoża to już za free wszystko dostaną.

i stąd się robi kwota w maz ponad 600mln .

...

Kolega słusznie zauważył że jak przyjdzie co do czego (czyli do płacenia) to się okaże że jednak jakieś fundusze zostaną w agencji niewykorzystane.

;)

Junkers    42

Ja też dzisiaj złożyłem wniosek i łódzkie nie ma nawet połowy tego co mogło złożyć także jest dobrze.

A wiecie gdzie można znaleźć te informacje ile wniosków/kasy na woj. np. łódzkie przypada??

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    802

Na początku tematu było. Pierwsze 3 strony sprawdź.

@marek- tym razem byłeś szybszy :P

Edytowano przez danielhaker

xsc    54

A w poprzednim naborze, w WLKP wszyscy dostali kase czy byly decyzje odmowne?

EppS    2

Były decyzje odmowne, powyżej 4500 ale nadal poniżej tej liczby nie jest pewne czy wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone, wszystkich złożonych było lekko ponad 5000.

Edytowano przez EppS

jankes91    0

Mam pytanko ,jeżeli składam poraz pierwszy na modernizacje i moje esu wynosi np 5pkt. to mam większe szanse od tego który np składał już wcześniej na modernizacje kilka razy i ma esu wyższe odemnie np 20pkt.?

xsc    54

no to w takim razie w WLKP byl limit na 1680 wnioskow, a dali 4500 osoba.

Jeszcze ktos tu bedzie pisac, ze nie przsuwaja srodkow- robia to a my nawet o tym nie wiemy, zrobili to ograniczajac kwoty w innych woj- pewnie wszystkich po trochu

michalk    22

kurde jak zwykle w plecy z tego co tu widze z mojego wojewodztwa swietokrzyskiego na forum mam najmniej esu bo tylko 6,2 czyli moge sie pozegnac co za kretynizm no k...a zawsze pod gorke...

PetrCech22    1

w tym roku to cuda sie dzieja z ta MGR.... zobaczymy jak to bedzie... niektórzy ida twardo na 300 tys zwrotu nie majac swoich zeby to kupic, bo tak nie łatwo np. 100 tys w srednim gosp. jest zaoszczedzic na maszyny zeby pozniej kupic

bobert21    0

Ja tam mam 73000 kwoty mlecznej w mazowieckim i nie trace nadziei wogole, bo prawdą jest ze najpierw beda dawali wszystkim mleczarzom ktory zlozyli poprawne wnioski i spelniaja wszystkie warunki i dopiero pozniej nie-mleczarzom? Jesli tak to co najwzyej bede mial pozniej podpisana umowe ale zalapac sie musimy :)

michalk    22

jak bym wiedzial to bym wpisal hektar pietruszki finkcyjnie w obszaróke w zeszlym roku i by mi esu skoczylo a tak to d...a z 30hektarow 6 esu no i pozamiatane...

jankes91    0

Nie ma się co denerwować,może przyznają.Wg mnie to nie powinni przyznawac wg esu ,tylko powinni analizować przydatność maszyn napisanych we wnioskach bo znam osoby które biorą byle jakie sprzęty tylko po to aby coś jeszcze wyciągnąć kasy od unii.Moim zdaniem ESU nie odzwierciedla "możliwości i ekonomicznego stanu gospodarstwa".

Edytowano przez jankes91

garek    67

no i skończył się młyn ze skłądaniem wniosków o 21 zamknięto ostatnie oddziały Poczty Polskiej pozostaje mieć nadzieje iż większość z nas dostanei to dofinansowanie a odrzucone będą tylko wnioski różnej maści naciągaczy.

qazi    57

na podlasiu i tak na dofinansowanie może liczyć tylko co 6 co składał wnioski

vicia1223    10

byłem w arimr , czekałem w kolejsce i jak to kolejka tu coś zagadasz i rozmawiałem z panem ok 50 lat . Jego córka skłądała na MGR i płatnośc na MR. Ojciec sprzęt juz ma z poprzedniego PROW a córka skłąda również na sprzęt i ciągnik oczywiscie . I ten ojciec mówi tak : dostanie premię i zwrot z ciągnika ,oczywiscie kupimy tego 90km ale już miałbym na niego kupca . i pytam czy można to tak ?

Piszemy umowę z kupującym ,że nie bedzie ciągnika przerejestrowywał przez ten okres 5 lat . w razie kontroli ciągnik jest , jest. a z pieniążkow kupimy mieszkanie dla córy w miesicie , ona bedzie tylko formalnie rolnikiem .

może ktoś coś dopowie o przepisach prawnych czy rzeczywiście coś takiego by przeszło.

Pozdrawiam

Edytowano przez vicia1223

ksys    2

No niestety trafiają się wszędzie tacy naciągacze i trzeba mieć nadzieje,że takich jest tylko promil.Jeżeli jakaś kontrola tego nie wykaże lub ktoś nie doniesie to pozamiatane.Niestety.

b0gdan    85

byłem w arimr , czekałem w kolejsce i jak to kolejka tu coś zagadasz i rozmawiałem z panem ok 50 lat . Jego córka skłądała na MGR i płatnośc na MR. Ojciec sprzęt juz ma z poprzedniego PROW a córka skłąda również na sprzęt i ciągnik oczywiscie . I ten ojciec mówi tak : dostanie premię i zwrot z ciągnika ,oczywiscie kupimy tego 90km ale już miałbym na niego kupca . i pytam czy można to tak ?

Piszemy umowę z kupującym ,że nie bedzie ciągnika przerejestrowywał przez ten okres 5 lat . w razie kontroli ciągnik jest , jest. a z pieniążkow kupimy mieszkanie dla córy w miesicie , ona bedzie tylko formalnie rolnikiem .

może ktoś coś dopowie o przepisach prawnych czy rzeczywiście coś takiego by przeszło.

Pozdrawiam

ile z takiego 90KM NH kasy zostanie??? 60000zł??? gość który kupuje, też chce taniej powiedzmy pół na pół zysku, zostaje 30k :) za to to można w mieście garaż kupić :D

łukasz    29

Pozdrawiam

jeśli tak to jestem za częstymi kontrolami z ARiMR i jeszcze jedno dlaczego ten "rolnik" co nawet 1l mleka a nawet 1kg pszenicy nie wyprowadza na rynek bierze dopłaty bezpośrednie?? w mojej miejscowości to co 3 tak robi

vicia1223    10

o tym mieście co mi mówił to myślę , że kupi . trochę dołoży ale zawsze to ponad 100tyś kasy jest więc.

Gietek    0

Mam pytanie.To prawda że decudującym kryterium do przyznania dopłat jest kwota no i wiek wnioskodawcy?To prawda że rolnicy powyżej 40 lat mimo że maja kwoty sporo itd będą za tymi młodszymi rolnikami?Pierwszeństwo maja młodsi ?

piotr2691    2

nie ma takich ograniczeń, tylko jest różnica w wielkości dofinansowania, wiek nie robi różnicy!!

już kilka razy była o tym mowa

Andrzej24871    12

Wiek nie ma ale kolejność przyznawania funduszy tak , a z używanymi maszynami to w tym naborze jest podobno zmiana , nie można kupić używki np syn od ojca tylko musi się kupić od firmy ( a co to dokładnie znaczy to nie wiem) zna ktoś sytuacje w małopolsce , czy limit jest już wyczerpany , ile wniosków jest złożonych itd.

Kurde a tego już się nie dopytałem , złożyłem zaświadczenie o posiadanej kwocie mlecznej ale ona została dopiero co na mnie przepisana a raczej tylko tyle ile się dało a drugą część czyli reszte przepisze się w sierpniu ( teraz się nie dało) i to jest podane we wniosku że reszte czyli tyle i tyle będzie dopisane do tej kwoty którą obecnie posiadam , czyli jak zostanie odebrany mój wniosek ( mam na myśli to czy jako posiadacz tej ilości na jaką złożyłem papiery czy jako właściciel całej kwoty mlecznej(tą którą posiadam i tą która będzie mi przepisana w sierpniu) dodam że jestem młodym rolnikiem)

Edytowano przez Andrzej24871

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się