Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Na stronach arimr jest informacja ze przyjeto 13,1 tys wnioskow na kwote 2 miliardow zl a do wykorzystania jest 2,44 miliarda zl ,takze nie dla wszystkich starczy. Informacja o liczbie wniskow jest ogolnokrajowa, moze ktos odnalazl strone z informacja o przyjetych z podzialem na wojewodztwa

raffi    0

Warszawa o godz. 11 bez kolejki (3 osoby), pracownik przyjmujący mówił, że zarejestrowanych wniosków jest ok.2700, ale nie wszystkie są jeszcze zarejestrowane i przewidują, że jest złożonych ok. 4000 wniosków. Tak powiedział pan, który przyjmował wniosek od mojego brata.

Vrykoulakas    11

Dziś rano jeszcze pisało 11,5 tyś. szacunkowa liczba wniosków to 19 tyś. na kwotę 2,441 mld ciekawe ciekawe, przydało by się właśnie rozbicie na województwa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gdyby podali z rozbiciem na wojewodztwa to by bylo super, ale oni wola nas stresowac :D ,to przyrost liczby wnioskow jest spory jesli wczoraj bylo 11 tys

Vrykoulakas    11

wczoraj to było właśnie 13,1 tyś. to chyba jest podawane za poprzedni dzień czyli te 11,5 tyś to za środę

Średnia przewidywana to 127k zł a średnia obecna to 152k zł i tak na dzień dobry trzeba od niej odjąć 10-20% czyli wychodzi średnia przewidywana +-, statystycznie te 19-20 tyś wniosków powinno przejść no ale został jeszcze tydzień :(

Edytowano przez Vrykoulakas

PetrCech22    1

dzisiaj juz ponad 13.1 :unsure: ja dzisiaj ostatni dokument zalatwilem na MGR w starostwie.. wiec w poniedzialek kierunek cze-wa:D wreszcie :D

Edytowano przez PetrCech22

qazi    57

od tych 13tys możecie spokojnie odjąć ok 3000 wniosków które na podlasiu się nie załapią

ralf    5

tak czytam i czytam i sie zastanawiam bo kazdy pisze inaczej czy wypisy z rejestru gruntów sa wymagane ??? odr mówi ze nie

i jeszcze jedno czy obowiazkowe jest zaswiadczenie o spełnianiu minimalnych standardów > odr mówi ze mozna dołaczyc przy poprawkach ??

co wy na to ?

vicia1223    10

Warszawa o godz. 11 bez kolejki (3 osoby), pracownik przyjmujący mówił, że zarejestrowanych wniosków jest ok.2700, ale nie wszystkie są jeszcze zarejestrowane i przewidują, że jest złożonych ok. 4000 wniosków. Tak powiedział pan, który przyjmował wniosek od mojego brata.

ale to juz z powiatowymi 4000 ?

PetrCech ile masz ESU??;p

W ostatnim nr Tygodnika rolniczego jest wywiad z Ministrem Sawickim

taki cytat: Od ubiegłego roku trwa przegląd wykorzystania pieniędzy w ramach PROW. chodzi o to by zlićzyc niewykorzystane pieniądze z mniej popularnych działań i moc je wykorzystać na inne. w wyniku tego przeglądu złożyliśmy juz do komisji europejskiej wniosek aby kolejne 90-95mln euro przesunąć na rzecz modernizacji i różnicowania. w ogóle na te działania bedziemy chcieli przekazać każdą ilość pieniędzy która będzie niewykorzystana z działań mniej popularnych.

Slomek    184

Orjętuje się ktoś ile wniosków było na kujawsko-pomorskie (toruń). I mam jeszcze takie pytanie! Jeśli teraz hodujemy trzodę chlewną i na PROW składamy wniosek na zakup ciągnika i przyczep, gdy podam we wniosku, że hodujemy świnie czy nie będzie jakiś problemów z tego, że świnie te trzeba będzie trzymać przez 5lat?? Bo planujemy je zlikwidować bo przy tych cenach jest to nieopłacalne. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam Słomek

pipa123    3

Skoro tak planujesz to wpisz to w plan.

Edytowano przez pipa123

czukcz    0

Czyli w Kielcach nie jest tak strasznie, chociaż niewiadomą są biura powiatowe i poczta, był ktoś może po południu?

łukasz    29

Byłem dzisiaj w powiatowym oddziale ARiMR w Biłgoraju po pare pieczątek i był tłok do okienka z MGR. Mam nadzieje że w lubelskim wystarczy kasy dla wszystkich wnioskodawców :rolleyes:

luki84i    0

Witam!!! W KUJ-POM. do dziś wpłynęło ok 1700..., a najlepsze jest to, że Pani od modernizacji w Toruniu powiedziała, " "krowo-doje - cycko-ciągi" tak chciwie i łapczywie (pełnymi mordami) poskładali, że nawet dla nich nie wystarczy kasy..."

to jest autentyczny cytat tej Pani bardzo wkurzonej, z reszta o pozostałych też się za miło nie wypowiadała...

chyba nie lubi rolników...

Edytowano przez luki84i

michalk    22

panowie wiec zaczyna byc w miare niezla sytuacja a jesli chodzi o powiatowe ARIMR to z moich znajomych i z wszystkich osob jakim robil wnioski moj doradca wszyscy pojechali do Kielc wiec mysle z przynajmniej z mojego powiatu wiele wnioskow nie dojdzie:) trzeba byc dobrej mysli:)

paul190    0

Michalk lub arturwloszczowa - nie orientujecie się w jakich godzinach przyjmuja wnioski w OR. Znajomy pyta, i sam nie sprawdziłem.

vicia1223    10

W wawie ok 5000tyś wpłynie , może i wiecej . tak jak jeden pracownik mowił przed świętami .

nie wiem czy składać w tej drugiej turze . mam 18ESU i 17 ha. młody rolnik . ??

przemol87    41

wie ktos jak w lodzi??

W wawie ok 5000tyś wpłynie , może i wiecej . tak jak jeden pracownik mowił przed świętami .

nie wiem czy składać w tej drugiej turze . mam 18ESU i 17 ha. młody rolnik . ??

przeciez nic nie stracisz mozesz tylko zyskać

to 18 to z normalnych wyliczen czy zawyzone?

na jakim kalkulatorze liczyles to ESU?

Edytowano przez przemol87

vicia1223    10

Z tego co na forum jest. a liczyłem tyle co mam na stanie teraz. i tyle co podam we wniosku.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się