Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

PATr    238

Miał ktoś taki przypadek w tym prowie, że po złożeniu wniosku o budowę budynku ale przed podpisaniem umowy(czy po), musiał zmienić miejsce położenia budynku konkretnie na inną działkę, dużo problemów z tym i czy w ogóle wykonalne?

Edytowano przez PATr

Adrianuba    0

mam pytanie jestem na zielonej liście i można powiedzieć że dostałem pieniądze i chciałbym się dowiedzieć czy mogę zmienić maszyny czy muszę wziąć to co mam wpisane?

janczar810    245

Ostatnie aktualizacje listy niosą ze sobą spore awaansy osób z końcówki stawki spowodowane usunieciem z listy beneficjentów z  "czołówki" . I mam tu pytanie do osób które spotkała ta nie miała sytuacja wiąząca sie z "wydaleniem" z udzieleniem wsparcia MGR 07-13 czym jest spowodowana ta nieprzyjemność? 

takie moje domniemania dt. listy według mnie "góra" tj ministerstwo dąży do tego aby wszyscy z listy dostali wparcie ale uprzednio tak "przetrzepią" wnioski ze wyrzucą tyle osób aby białej listy nie było a żeby zrobiło się Zielono.

Wiadomość z agroFakt.pl

mnie jakieś 3 miesiące temu wyrzucono na ponad 8 tyś teraz jestem na 77xx brakuje już nie dużo słyszalem ze mają rozpatrzec jeszcze 2 tys wniosków więc zastanawiam się czy maszyn nie zamawiac 

korsarz    7

mam pytanie jestem na zielonej liście i można powiedzieć że dostałem pieniądze i chciałbym się dowiedzieć czy mogę zmienić maszyny czy muszę wziąć to co mam wpisane?

Jak to rozumieć??? Jestem na zielonej liście dostałem pieniądze czy mogę zmienić maszyne??

janczar810    245

mnie jakieś 3 miesiące temu wyrzucono na ponad 8 tyś teraz jestem na 77xx brakuje już nie dużo słyszalem ze mają rozpatrzec jeszcze 2 tys wniosków więc zastanawiam się czy maszyn nie zamawiac 

słyszałeś :) a patrzałeś na liste ile ogółem jest osób aktualnie? według Twoich słów domniemam iż maja niby sprawdzić wszystkich i niby wszyscy maja szanse ponownie i tak do Września :(

tak jest.. bardzo możliwe ze wszyscy dostaną teraz jest chyba ponad 9 tys wszystkich wniosków a na początku było cos około 12 tys ;) dzwoniłem do Katowic bo tam był rozpatrywany mój wniosek i powiedzieli mi że już jest wszystko dobrze i odesłali go do oddziału macierzystego czyli w moim przypadku do Poznania czyli teraz teoretycznie powinienem dostac pismo o podpisanie umowy ;) a wcześniej w styczniu i lutym chyba miałem dwie poprawki. Zobaczymy jak to wyjdzie ;) 

PATr    238

To zależy jak masz wpisane, ja np. wpisane miałem Ciągnik Rolniczy 150-190 km i wystarczyło donieść nową ofertę na inny model ciągnika, jakbyś miał wpisane Ciągnik Rolniczy Deutz-Fahr to musisz aneksować

martinezo    16

A jak wygląda sytuacja u tych, którzy już zrealizowali inwestycję i złożyli wnioski o płatność?? mieliście juk kontrole, kasa wpłynęła na konto?? ja złożyłem wniosek o płatność pod koniec kwietnia i do tej pory cisza.................... ani kontroli ani pieniędzy :mellow:

Farmer8706    1

Dzwoniłem dzisiaj do agencji w Łodzi i zapytałem się czy lista będzie jeszcze aktualizowana. Dostałem odpowiedź, że już nie i ta lista z 30 czerwca jest ostateczna. Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne informacje?

Farmer8706    1

Byłoby super :) A skąd masz taką informację? Mnie brakuje około 400 pozycji do zielonej listy. Zastanawiam się czy jest jeszcze możliwość żeby dostać się na zieloną?

toorano    12

wniosek o płatność złożony 2.04, dzisiaj bez żadnej zapowiedzi kontrola i potrzebne oświadczenie bo brakuje na ciągniku napisu TECHNO, a na fakturze jest !

janczar810    245

WAŹNE!!! jak ktoś nie czytał komunikatu na stronce ARiMR

"Znowelizowane rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i zasad przyznawania pomocy z działań "Modernizacja gospodarstw rolnych"; "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej"  które weszły w życie 27 czerwca br., umożliwiają wydłużenie terminu składania wniosków o wypłatę pomocy do 30 września, czyli o trzy miesiące dużej niż we wcześniej obowiązujących przepisach. Z tego udogodnienia mogą skorzystać ci Beneficjenci, którzy zawarli z ARiMR umowy przyznania pomocy przed 27 czerwca 2015 r. Najpierw jednak muszą oni złożyć do 15 lipca 2015 r. w oddziale regionalnym ARiMR wniosek o dokonanie zmiany w umowie. Należy jednocześnie pamiętać, że złożenie wniosku o płatność po 30 czerwca 2015 r. spowoduje skrócenie do 7 dni terminu na dokonanie poprawek i uzupełnień w takich wnioskach. W związku z powyższym, aby poprawnie przygotować wniosek o płatność, Agencja zachęca do skorzystania z interaktywnego formularza tego wniosku, który dostępny jest na portalu internetowym ARiMR."

seboss    0

Panowie czy po podpisaniu umowy można zmienić jeszcze GVA ????w PRG ?? bo miałem żle zrobione i kosmiczne rzeczy wychodziły :( w trakcie realizacji ??

janczar810    245

mam pytanie czy  dostał ktoś jakieś poprawki pisemko od ARiRM w okolicy 8500miejsca  bądź dalej. 

@up

niewiem jak jest z GVA ale ESU nie mozna zmienić na niższe miałem tak w MR2011, ESU to świętość

janczar810    245

na chwile obecna  jest to ostateczna lista. Wszystko zależy teraz od ministerstwa

info jakie udało mi sie uzyskać od naczelnika Arimr.

ale ogólnie jestem mysli takiej, mamy rok wyborów a oNI zrobią wszystko aby na nich zostać ,koszty wówczas sie nie liczą.

a co do aktualizacji jutro mija 10dzień więc bedzie wiadomo czy coś sie zmieni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się