Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

martinezo    16

Rozmawiałem dziś z człowiekiem z agencji i mówił mi że lista ma już sie nie aktualizować i jakaś część kasy z modernizacji ponoć ma iść dla młodych rolników!!!!Więc jak tak bedzie to nas wychujali!!!!!!!!!

człowiek z agencji bajeczki opowiada.........

kobra89    66

Jest i lista opóźniona bo system jebł, i co z tego że poszedłem 400 miejsc do przodu jak kobitka tempa nie może załapac z wnioskiem.

Lubuskie, miejsce 9xx, wczoraj umowa podpisana. Termin złożenia wniosku o płatność: 15.06. :blink:

Na pierwszej liście ojciec miał miejsce 15xx a teraz już 9xx :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek198402    3

brak słów. prowadzący prosi o dostarczenie informacje że z biornik na paliwo ma posadowienie przeciwwyciekowe -to zawiwra każdy zbiornik dwupłaszczowy- teraz czekają za orginałem pisma od producenta. ciekawe co jeszcze wymyślą żeby przedłużyć rozpatrywanie wniosku

ja ze zbiornika zrezygnowałem całkowicie , żadne pismo od producenta nie pomogło , agencja odpisała mi że nie jest od roztrzygania spraw budowlanych , i chcą pismo ze starostwa czy wymagane pozwolenie czy nie , a ja juz takie mam i w nim jest napisane  że jest wymagane ,a kasu już teraz pani pow że nie mozan przerzucać 

W piątek podpisuję umowę miejsce 54xx. Dobrze bo ciągnik potrzebny do siania buraków... ;)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Jak myślcie sa jeszcze jakieś szanse miejsce 71xx czyli do zielonej jakieś 600 pozycji w grudniu przyszlo pismo żeby czekać na ewentualne zwolnienie sie środków (wnioski wcześniej nie wyczerpią dostępnej puli) od tego czasu cisza....

karol19    7

po aktualizacji wniosku awans o 5xx pozycji, wreszcie zielona lista, miejsce 64xx, podobno do końca marca mają być umowy podpisane bo jest duży nacisk z góry na agencję żeby podpisywać, życzę aby jak największej liczbie osób się udało, myślę że zielona lista jeszcze się trochę powiększy ale o ile to ciężko powiedzieć, moim zdaniem powinni przesunąć środki z nowego PROW żeby starczyło dla wszystkich, za te cztery lata czekania chociażby

lukeczl    1

dobrze by było jak by przesuneli ale códów raczej nie bedzie. ja awans dziś o ponad 240 miejsc ale do zielonej jeszcze ok 300 ciekawe co to bedzie bo znając moje zezowate szczescie to wyladuje 2 kroki do zielonej i szlus ;/

skywalker89    39

ja teraz widzę w porównaniu do pierwszej listy to awans o 800 miejsc.. ale pewnie trochę spadnę bo wniosek już na dopięciu i chyba ciut mniej punktów będzie w ostateczności..

zetorr6441    25

Może się powtórzę ale mam miejsce 82X czyli pierwszy tysiąc i jak dzwoniłem do kobiety w tamtym tygodniu to mi powiedziała ze umowę podpisze w maju a może czerwcu, także z tym marcem to totalna bzdura !!!     woj. Podlaskie

tomek198402    3

Pewnie ze bzdura ja mam 6XX. I jutro wysyła drugie poprawki . I nie wierzę że do końca marca podpisze umowę .moja rozpatrując jest bardzo czepialska wszystkiego

karol19    7

dzisiaj dzwoniłem i mój wniosek idzie teraz do oceny ekonomicznej i potem podpisanie umowy - podobno...

ciekawe jak w czerwcy jak do konca czerwca trzeba złorzyć wniosek o płatność

dzisiaj dzwoniłem i mój wniosek idzie teraz do oceny ekonomicznej i potem podpisanie umowy - podobno...

a jakie miejsce kolego i województwo ?

tom61    11

Kiedyś już polska z innymi krajami składali wniosek o przedłużenie terminu i unia się nie zgodziła to ciekawe jak teraz ich przekonali o ile to prawda

kamil1616    25

Dla mnie prowadząca powiedziała, że póki co muszą się wyrobić do końca czerwca i że raczej tak zostanie. Tak samo diler maszyn wysyłał oficjalne pismo do agencji i w odpowiedzi otrzymał że ostatecznym terminem jest 30 czerwca. Dobrze by było żeby się w końcu za robotę wzięli a nie tylko poprawki poprawek wysyłają i szukają dziury w całym.

tomek198402    3

dziś w agrobiznesie mówil że agencja do końca kwietnia powinna podpisać wszystkie umowy :lol: ,

a w połowie roku nabór na nastepny prow , agencja jeszcze kończy podpisywanie starej zielonej listy a co tu mówia o końcu nowej ,

gibon81    0

U Mnie jeden gościu chwali się że podpisał umowę a jest ok 1tyś za zieloną Mi brakuje 4XX i cisza czeeekam nie wiem co o tym wszystkim myśleć gratulacje wszystkim co podpisali i mają już maszyny bo robota w polu ostro rusza :rolleyes:

lukeczl    1

Byłem dziś w Łodzi rozliczać MR i się troszke podpytalem nt mgr, termin ostateczny 30 czerwiec, nie obchodzi ich co zrobisz jak umowe podpiszesz np 25 czerwca do 30 ma byc wniosek o płatność maszyny na podwórku i basta, bo mogą skontrolować na 2 dzień. Jak sie nie podoba tomożna  zrezygnować, im w statystykach wszystko sie zgodzi a że my się nie wyrobiliśmy to juz nasz problem.

Kurde BWI w Łodzi zajmuje 2 pętra i niby praca idzie pełną parą, ale ludzi żeby podpisywać umowy przyjeżdżali to nie widziałem

Diler mój mi wczoraj powiedział, że nie wystawi mi Faktury i WZki na maszynę której nie ma na placu i żeby nie wierzyć w niczyje bzdury i niestworzone historie że maszyny później bedą a faktury to sie wystawi zawszasu bo to po prostu bajki i tyle. Obiecał mi tylko że jak bedzie taka sytuacja to w ciagu kilku dni maszynę sciągnie od każdego innego dilera w Polsce jesli tylko jest gdzieś na placu taka maszyna bo oni kontaktują sie między sobą i współpraca idzie na całego chociaż niby to konkurencja jest. dodam tylko że to nie jakieś głupie pie...nie tylko konkretna rozmowa na poważnie, brałem juz u niego sprzęt i wiem że podchodzą poważnie do każdego klienta

maseey    76

6.03.2015 podpisana umowa , maszyny jutro mają już dotrzeć do mnie :) życzę reszcie powodzenia :D 

subiektywny    4

6.03.2015 podpisana umowa , maszyny jutro mają już dotrzeć do mnie :) życzę reszcie powodzenia :D

o jakie maszyny wnioskowałeś?, moje gratulacje

maseey    76

owijarka samozaładowcza , dojarka przewodowa , chłodnia mleka , dmuchawa sąco tłocząca,  Przetrząsarka siana :) zaszaleć nie dało rady bo tylko zwrotu było 50 000 :D 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się