Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

aster453    24

zastanawia mnie jedno a co by było gdybym chciał wcześniej zrezygnować z prowadzenia gospodarstwa tzn. wziąłem maszyny na MGR na krowy i co w przypadku gdy mleko spadnie poniżej opłacalności z umowy mam że powinienem przez 5 lat mieć je i określoną liczbę krów. A jeśli będę chciał zrezygnować to czy jest jakaś szansa na to ? Czy będę musiał zwrócić dofinansowanie ? Po woli zaczyna mnie to dołować mam zobowiązania wobec banku i armir, powiedzmy bank nie groźny jakoś spłacę. Mogę iść do pracy (max. 10 godzin )nawet mam nagraną gdzie zarobię tyle samo co przy krowach (18 godzin codziennie) ale co ze zobowiązaniem wobec arimr gdzie powinienem mieć krowy co najmniej 5 lat. 

@Bizon1 tak też myślałem to są moje rozmyślania...  

Edytowano przez aster453

marb80    2

Na liście 77xx do zielonej ponad 1200 miejsc a wczoraj dostałem pismo do poprawek. ciekawe czy liczą, że aż tyle wyleci czy kwoty umowne się zmniejsza w stosunku do tych deklarowanych we wnioskach?

Wiadomość z agroFakt.pl

j88    0

marb 80 mam nadzieje że dostaniesz kase bo ja mam zakończone postępowanie i wypadłem z zielonej na 77xx miejsce jak przesunie się lista to dostane umowe do podpisania więc czekamy

qwer23    3

u mnie około 2 tyś jeszcze do zielonej a w poniedziałek już przysłali poprawki  :blink:

kobra89    66

U mnie dziś przyszła data z terminem do podpisania umowy, śmiech w sobote zadzwoniła że błędy w GVA są a dziś pismo, mimo że nic nie poprawiałem.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

tom61    11

Nasza umowa już też gotowa tylko czeka na wysłanie do poznania przynajmniej tak mówiła osoba co nam wniosek prowadziła, maszyny też zamówione tylko kasa bo tego nie ma. Myśleliśmy że gorzej to pójdzie. 

Edytowano przez tom61

tomek198402    3

Ja nr 6XX i jutro mija DWA MIESIĄCE  jak złożyłem poprawki i cisza ,  a za tel od pani z arimr czekam dwa tygonie czy juz zajrzała do moich poprawek,  i jak tu sie nie wkur...  

masej111    0

mi brakuje 213 miejsc poprawki raz już wysłałem ale mam jakieś słabe nadzieje!!ja miałem tylko 12 ESU a wy ile macie esu

Mój wniosek jak pisałem wcześniej spadł przez nie dodanie do aktualizacji do maszyn sprzyjających środowisku GVA, tak mi powiedziała osoba sprawdzająca wniosek, gdybym to miał to miejsce takie jakie miałem by zostało (23xx) i bym podpisywał umowę a tak to wina pani robiącej wniosek i koniec :/ 

zetorr6441    25

Ja mam 35esu +GVA i  5 za eko i miejsce 82X Podlaskie

2tygodnie jak zlozone 2 poprawki i cisza , pierwsze dostalem dopiero w mpolowioe stycznia a znajomy tez z podlaskiego z numerem 6 tys juz na poczatku lutego mial umowe, takze ciezko to zrozumiec

freetaxi    172

Wszystko zależy od kwestii pracownika, który prowadzi wniosek. Miejsce na liście a tempo rozpatrywania wniosku nie ma nic do rzeczy.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

masej111    0

ja myśle że tych z białej listy są co poprawki mają to wydymaja tylko uda sie komuś co z zielonej zrezygnuje i kogoś z białej na zieloną  podciągną!!!

kuba101    4

ja myśle że tych z białej listy są co poprawki mają to wydymaja tylko uda sie komuś co z zielonej zrezygnuje i kogoś z białej na zieloną  podciągną!!!

Witam.

Drogi kolego na twoim miejscu spokojnie bym czekał i zbytnio się nie przejmował według mnie to jeszcze dużo wniosków wypadnie z zielonej i wpadnie.Jest jeszcze ważna kwesta dotycząca kwot wnioskowanych w wniosku ceny ofertowe są zawsze wyższe np ja mam w ofertach maszyna za 170 a w rzeczywistość wezmę je za 130 wiedz 40 zostaje dla następnych na białej liście teraz tylko nadzieja aby jak najwięcej umów i przesunięć (mało czasu)  ...

lukeczl    1

Mój wniosek jak pisałem wcześniej spadł przez nie dodanie do aktualizacji do maszyn sprzyjających środowisku GVA, tak mi powiedziała osoba sprawdzająca wniosek, gdybym to miał to miejsce takie jakie miałem by zostało (23xx) i bym podpisywał umowę a tak to wina pani robiącej wniosek i koniec :/ 

Nawt mi nie mów w lipcu miałem ok 5 miejsc do zielonej a teraz to 600 także ci współczuję bardzo. swqoja drogą to powinni z nowego programu przesunąć pieniądze aby wszycy dostali. Niektórzy w wielkopolsce już po 4 lata czekają

kobra89    66

Witam.

Drogi kolego na twoim miejscu spokojnie bym czekał i zbytnio się nie przejmował według mnie to jeszcze dużo wniosków wypadnie z zielonej i wpadnie.Jest jeszcze ważna kwesta dotycząca kwot wnioskowanych w wniosku ceny ofertowe są zawsze wyższe np ja mam w ofertach maszyna za 170 a w rzeczywistość wezmę je za 130 wiedz 40 zostaje dla następnych na białej liście teraz tylko nadzieja aby jak najwięcej umów i przesunięć (mało czasu)  ...

Chytrze, tylko czy później przeliczając na procenty jest bierzesz na ochrone i ciekawe czy Ci wyjda tam te 3 czy ile tam ich miałeś, z tego co mi mówili to podpisanie umowy i zakup maszyn to jeszcze nie wszystko potam jest jeszcze wniosek o płatnośc i ma byc w przyblizeniu tyle ile w trakcie podpisywania umowy.

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

BARABUS    6

Witam.

Drogi kolego na twoim miejscu spokojnie bym czekał i zbytnio się nie przejmował według mnie to jeszcze dużo wniosków wypadnie z zielonej i wpadnie.Jest jeszcze ważna kwesta dotycząca kwot wnioskowanych w wniosku ceny ofertowe są zawsze wyższe np ja mam w ofertach maszyna za 170 a w rzeczywistość wezmę je za 130 wiedz 40 zostaje dla następnych na białej liście teraz tylko nadzieja aby jak najwięcej umów i przesunięć (mało czasu) ...

jeżeli we wniosku o płatność cena maszyny będzie się różniła o więcej jak 10% to masz jak w banku aneks :) także polecam ci się dogadać z dilerem :) prawda jest taka ze na aneks zbytnio to już czasu nie ma bo osoby które złożyły wnioski o aneks czekają czasami 3 miesiace na odpowiedź. .. tak jest w przypadku mojego kolegi, złożył dokumenty końcem grudnia a osoba prowadząca jego wniosek powiedziała mu w rozmowie telefonicznej ze rozpatrzy go dopiero końcem marca bo nie ma czasu... paranoja

zetorr6441    25

Kuba proponuje zmioenic prowadzacego wniosek jak w tej sprawie nie potrafi Ci doradzic, przeciez ta kasa co zostaje to dla Ciebie czysty zysk najlepsze co moze byc

Tak jak mi powiedział prowadzący jak kasy zostaje nie aneksować tylko doposażyć maszynę do fulla czyli do tej sumy co jest podana w we wniosku

kuba101    4

rozumiem...% za ochronę będę miał ok ale o tych 10% różnicy to nie wiedziałem może przesadziłem ze tyle mi się zmniejszy bo na różnice wezmę jakoś maszynę lub wyposażenie ale wiem jedno na pewno jakaś kasa będzie zostawać..

rafooo    4

Tak jak mi powiedział prowadzący jak kasy zostaje nie aneksować tylko doposażyć maszynę do fulla czyli do tej sumy co jest podana w we wniosku

Podpisałeś już kolego umowę??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha