Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

bizon1    18

Kobra To popraw te tabele co pisałem wcześniej i będzie po sprawie.
Krzysztof punkty są liczone z roku bazowego więc się nie zmniejszą

Zoch    4

Ja zastanawiam się nad zakupem maszyn przed podpisaniem umowy.Wiosna idzie,niedługo trzeba będzie wywozić obornik a rozrzutnik stoi u dilera jeszcze :D

KL137    0

Kobra To popraw te tabele co pisałem wcześniej i będzie po sprawie.

Krzysztof punkty są liczone z roku bazowego więc się nie zmniejszą

Jak poprawi tabele 2.1 i 2.2 i zmniejszy powierzchnie upraw w 2015 to spadnie GVA / o ile pisał przyrost GVA /, natomiast jak zmniejszy uprawę od roku bazowego /2014/ to spadnie SGM, bo trzeba będzie wypełnić na nowo tabele SGM. Jest jeszcze opcja doboru dzierżaw od 2015r o podobnej powierzchni wtedy GVA i ESU pozostaną bez zmian. Tylko musi to być umowa DD co najmniej do końca czerwca 2020, DU odpada.

Wiadomość z agroFakt.pl

bizon1    18

KL137 nadwyżki SGM to chyba z roku 2013 sie liczy także można pokombinować chociaż osobiście mój wniosek jest bez GVA
bo nie chciałem pakować się w to bagno bo co będzie jak ceny produktów w następnych latach spadną przy stale rosnących
kosztach a w 2013 r były wysokie ceny produktów rolnych . Korzystając z MGR przechdzi się na vat i wszystko musi być potwierdzone fakturami

kobra89    66

Otóż dzierżawy to łąki i nie były brane do wyliczenia GVA, ani do przyrostu, jedyne co zwiekszałem to krowy i plon zbóż a na to mam własnośc także nie wiem po co jej te umowy, z tego się orientuje umowa ustna jest również wiążącą.

bizon1    18

Kobra jak zwiększałeś krowy to potrzebna jest większa baza paszowa i stąd ten problem natomiast umowa ustna jest wiążąca
tylko w 2014, w mastępnych już nie . Ja też mam DU i ich nie wpisywałem i nie czepiali się .

korando    1

Mi już nerwy puszczają z tą MGR.... myślałem że już mnie spotkało wszystko co mogło być najgorsze ale jednak nie.... Dzwonie do ARIMR i dowiaduje się że moja osoba prowadząca poszła na urlop i nie wiadomo kiedy wróci.... No super... a czasu z każdym dniem mniej

HANK    2

na nowej liście brakuje około 40 osób, w tym mnie

ciekawe dlaczego?

zetorr6441    25

Robertrolnik, powod spadku jest oczywisty, po rezygnacji z silosu ktory jest pro eko straciles pkt i dlatego wypadles, Ktos Cie zle poprowadzil , Tez mialem na silos i tez musialem zrezygnowac bo chcieli odemnie juz prawomocnego pozwolenia ale ja zamienilem na prase w tej samej cenie i pkt bez zmian :)

kamil1616    25

ale silos był na ekologie a to co teraz wstawiłeś nie jest. Zmieniła Ci się procentowo ekologia i spadły punkty

prasa jest na ekologię, gruber też można podciagnąć bo można nim przykrywac obornik bezorkowo. Ehh z tym że silos miałem wpisnay na początku pierwsza poprawka w której mialy być potrzebne dokumenty na silos i zrezygnowałem ale nie spadłem. A spadłem po drugiej poprawce. 

Masakra człowiek sobie układa plany a tu ch*j strzelił. :( 

Mawerick    1

Prasa nie jest na ekologie, jak nie wierzysz sprawdź na liście maszyn ekologicznych opublikowaną przez ARiMR. Za prasę były punkty na TUZ i nie wprowadzaj nikogo w błąd..

HANK    2

Też myślę że prasa nie jest na ekologię, co innego owijarka, ona podobno jest. Niech wypowie się ktoś kto składał i przeszło. Hmm, jeżeli owijarka jest pro eko to prasoowijarka też powinna być.

Powie mi ktoś ile punktów ma ostatnia osoba na zielonej?

zetorr6441    25

Mawerick spr jeszcze raz liste maszyn pro eko , ale tym razem przeczytaj ze zrozumieniem bo napisane jest wyraznie

,,budowa silosów kiszonkowych ze zbiornikami na odcieki (o ile nie stanowią inwestycji dostosowującej do obowiązujących standardów) w tym zakup maszyn do zakiszania w rękawie foliowym i w balotach foliowych"      Ja według Ciebie mam zakiszac pasze w balocie foliowym bez prasy???

Mawerick    1

Mawerick spr jeszcze raz liste maszyn pro eko , ale tym razem przeczytaj ze zrozumieniem bo napisane jest wyraznie

,,budowa silosów kiszonkowych ze zbiornikami na odcieki (o ile nie stanowią inwestycji dostosowującej do obowiązujących standardów) w tym zakup maszyn do zakiszania w rękawie foliowym i w balotach foliowych" Ja według Ciebie mam zakiszac pasze w balocie foliowym bez prasy???

Owszem możesz kupić ale owijarkę a samej prasie zapomnij, dobrze wiedziałem o tym podpunkcie i nawet osoba która mi robiła wniosek pytala jak byla na szkoleniu organizowanym przez ARiMR i powiedzieli, że nie przejdzie ... zreszta co tu dużo gadać kolega złożył na sama prasę i łąk ma 25ha i nie dostał punków za ekologię mimo, że podpierał się właśnie tym punktem...

kamil1616    25

prasa jak i owijarka przejdzie na ekologię musi być tylko spełniony jeden warunek. Operacja nie może być o charakterze odtworzeniowym  (u mnie niestety tak było dlatego nie poprzechodziło mi te maszyny). Czyli chodzi o to że jeżeli ktoś miał wpisaną owijarkę cz też prasę w parku maszynowym w 2011 a chce wziąć nową to wtedy to nie jest ekologia bo robiło się w bele i po zakupie nic się nie zmieni bo dalej bele i żadna to ekologia. Tak mi tłumaczyła Pani która rozpatruje wniosek. Chore te przepisy ale co zrobisz trzeba brać maszyny na ich warunkach.

kto wam nagadał że prasa idzie jako maszyna proekologiczna - no tak jeden kolega tak twierdził to spadł z listy prasa jest maszyną proekologiczną jeżeli ma sie wystarczającą ilość TUZ i nawet prasoowijarka nie przechodzi sam chciałem prase kupować puźniej praso owijarke i nie przechodziło więc zrezygnowałem z tego typu maszyny 

karol210    12

,,lepiej poczekac do roku 2015 kiedy to rozpocznie się nabór na nowe działania: Program rolno-środowiskowo-klimatyczny i Rolnictwo ekologiczne objęte PROW 2014-2020."

Czy to znaczy że można jeszcze przystapić w tym roku 2015 do PROW ?

Edytowano przez karol210

ukas1    0

Ja tam zbytnio tez się nie znam ale nam przyznali prasę i wiele innych maszyn ;) I jesteśmy na 48xx a byliśmy na 532x

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się