Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

rolniczka11    0
kobra89

Napisany Dzisiaj, 19:04

Nieprawda, jesli od 2004 kupiłeś np. ciągnik teraz już nie możesz na niego składac, chyba że przyczyni sie do poprawy ochrony środowiska naturalne i w jakis posób trzeba bedzie konkretnie cos uzasadnic aby przeszło.

jesteś pewien że od 2004 roku a nie z PROW 2007-2013 ?

Kamilus5566    12

jeśli chodzi o ciągnik to będzie trudna sprawa do przejścia jeśli chodzi o prow2015-2020 i MGR. łatwiej na pewno będą mieli Ci co nie brali ciągnika w starym, ale to problem w innym temacie na forum

DeerMan    2

do deeer mana bzdury piszesz i nie nakrecaj tematu wszyscy maja poprawki  i tak dlugo bedziemy poprawiac az im sie znudzi i bedzie umowa proste aty zmiejsca 69999999 to jest niemozliwe zebys przeszedl na pstryka nie podkrecaj bo to nic nie da

Widzę że chyba cienki jesteś w temacie bo bez sensu piszesz , jedni maja prosty wniosek inni trudniejszy i rozpatrywanie idzie u każdego inaczej i zależy w jakim oddziale, to takie nie do pojęcia dla ciebie że można mieć 1-ne poprawki? Zresztą wielu osobom wystarczają 1 i najwyżej potem wyjaśnienia na telefon. , umowy nie sa podpisywane według kolejności na liście tylko po pozytywnym rozpatrzeniu jeżeli jest się na zielonej to jest umowa  bo szkoda im czasu . Pewnie za mocno kombinujesz z wnioskiem to i poprawiał będziesz ciągle i teraz ci żal d*pę ściska. 

Edytowano przez DeerMan

Wiadomość z agroFakt.pl

lukeczl    1

popieram kolegę deerman. jak się piszeniewiadomo co to tak jest ja jestem blisko zielonej w zeszły poniedzialek poprawki poszły do łodzi wczoraj mam 2 poprawki ale praktycznie kosmetyka. w łodzkim podobno tylko 241 wniosków zaktualizowano i teraz dokładają im z innych województw.ktoś tu niedawno pisał z pomorskiego że ma poprawki w sieradzu. mi powiedzieli że jak te porawki oddam to na 90% będzie ok i potem tylko czekaćaby miejsce na zielonej dla mnie się znalazło

Kurde panowie, miejsce 24xx do dzisiaj, 2 poprawki, zrezygnowalismy z silosu bo za dużo papierów same maszyny wszystko zgodnie, druga poprawka dotyczyła niezgodności w obliczeniach o 1 ar! 
Dzisiaj przyszło pismo że z powodu braku środków finansowych trzeba czekać.. i miejsce 96xx ehh szkoda gadać, żadnego podanego powodu spadku. 

toorano    12

dzisiaj po jednych poprawkach przyszło pismo z Rzeszowa  z informacją o przyznaniu pomocy i ustaleniu daty podpisania umowy, główny zakup (77% inwestycji) to ciągnik, wlkp na dzisiejszej liście nr 581X

kobra89    66

Pytanie do mądrzejszych, dziś dzwoniła z agencji i mam dostarczyc umowy dzierżaw ( wytłumaczenie bo w 2014 składałem na doplaty), dzierzawy mam tylko na łaki i ani ich nie zwiekszam ani nie utrzymuje. Czy faktycznie owe umowy są im potrzebne?

kobra89    66

rok 2014 jest rokiem bazowym więc musisz dostarczyć umowy do dzierżawionych działek 

Ale z tego areału dostarczylem juz wczesniej umowy które bede dalej kontynuowal, częśc mi sie skonczyła i nie bede robił dzialek i są zaznaczone jako krótkotrwałe, i na te też mam jej zawieżc umowy? A co wiecej umowa ustna jest równeż wiążąca?

Ale z tego areału dostarczylem juz wczesniej umowy które bede dalej kontynuowal, częśc mi sie skonczyła i nie bede robił dzialek i są zaznaczone jako krótkotrwałe, i na te też mam jej zawieżc umowy? A co wiecej umowa ustna jest równeż wiążąca?

kolego chyba nie wiesz jak to jest z dzierżawami na prow mianowicie musisz mieć umowy na cały okres projektu plus zapas na podpisanie umowy umowy muszą mieć zrobione zgodność z oryginałem przez pracownika arimr umowa ustna nie jest wiążąca liczy sie papier oni chcą pewnie też umowy na te krótkotrwałe dzierżawy bo potraktowali je jako normalne dzierżawy uwzględnione na prow trzeba było tych krótkotrwałych i tych ustnych  nie pisać w roku bazowym 2014 r bo teraz sie niepotrzebnie ci te działki plączą 

nie pisać we wniosku o dopłaty obszarowe działek z umową ustną lub krótkoterminową wtedy nie miał byś też tych działek we wniosku na prow wydaje mi sie że chciałeś być cwańszy jak agencja i nabrałeś pola na 1 rok i myślałeś że będziesz miał więcej pkt w prow przez to 

kojot2385    38

Ja mam na dziś aż dwie wiadomości dotyczące PROW jedna dobra druga zła... Dobra to taka że po drugich poprawkach znów podskoczyłem do góry, od pierwszej listy podskoczyłem o ponad 400 pozycji. Zła to taka że umarł facet który pisał mój wniosek no i teraz i tak niełatwa sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała,zastanawiam się co będzie z tym dalej. W trakcie rozpatrywania szukać innej osoby która podejmie się dalej prowadzić wniosek, a najgorsze jest to że praktycznie wszystkie dane są w jego kompie tylko niektóre rzeczy mam skopiowane  :unsure: Ja jestem już po poprawkach ale znajomemu też ten facet pisał i właśnie dostał wezwanie do drugich poprawek więc teraz wyścig z czasem...

Daro20    9

Kobra oni sprawdzają w systemie na jakie działki składałeś wniosek w 2014 i teraz chcą albo akt własności albo umowę dzierżawy.

ale jak kobra napisał ma umowe tylko słowną na działki za 2014 r i ma problem bo albo kombinuje umowe na działki albo rezygnuje żeby tych działek nie brali pod uwage do prow i musi pisac wyjaśnienia ale jest ryzyko bo maszyny sie moga okazać za duże i może spaść a rankingu 

bizon1    18

z dzierżawami to jest tak że w roku bazowym 2014 dzierżawy ustne pisze się zgodnie z wnioskiem o dopłaty natomiast w latach następnych pomniejsza się o te działki co do których nie mamy papierów - tabela 2.1 i 2.2 PRG

tak kolego ale kobra 89 nie pomniejszył i chcą umowe wiec poprawki z pomniejszeniem i ryzyko utraty pkt i wielkość maszyn może sie zmniejszyć  lub umowa więc ma problem ale często ludzie podnoszą wielkość gospodarstwa specjalnie na prow

skywalker89    39

u mnie 1 poprawki złożone w połowie stycznia i do tej pory cisza, a sprawa odbywa się w powiatowym biurze. W listopadzie człowiek myślał, że będzie nowym sprzętem robił na wiosnę, a np opryskiwacz pewnie wyjdzie w środku sezonu, może na wiosnę zdążyłoby się z siewnikiem jakim czy też agregatem..

Nie wiem jak Wy, ale u mnie w głowie zarys tego co bym kupił cały czas się zmienia, na początku tej aktualizacji myśl o tańszych sprzętach, później przy poprawkach znowu droższe, a teraz w ostateczności patrząc realistycznie na to co się dzieje i będzie działo, chyba jednak np opryskiwacz wolę kupić tańszy polski i np za 10 lat kupić sobie znowu nowy.. Chciałoby się wykorzystać chociaż tą pulę co się ma, ale u mnie być może zostanie do 50tysi nawet...-ku radości następnej osoby z białej listy ;)

promat98    3

Panowie co napisać przy agregacie do bez orkowej (chodzi o tą ekologie), w tytule tego agregatu jest Agregat ścierniskowy wielozadaniowy i głownie będzie nim uprawiana ta bez orkowa ale już jest na gosp. agregat talerzowy kupiony chyba 3 lata temu, facet co sprawdza ten wniosek nie widzi potrzeby kupna tego agregatu ale musimy go mieć bo pługa nie kupujemy. Jak mu to uzasadnić?? Facet od wypisywanie wniosku już nie wie co ma pisać... To jest jakaś masakra, świnie się nie zgadzają z agencją, co poprawka to inna liczba świń była w 2014. :/ 

kobra89    66

To piszesz że do bezorkowej uprawy, że pracuje dajmy tam na głebokości 20cm i jest nie zastąpiony gdyż miałeś taką maszyne na testach.

Co do działek to Gva we wniosku ja sam nie liczyłem tylko ODR, albo tam mi cały cały czas coś miaszają albo dziunia rozpatrująca wniosek wymaga ponad stan, co do maszyn to spokojnie przejdą właśnie na swoich dzialkach i tym co mam na papierze.

Pytanie jeszcze czy teraz jak dostane zapewne w poniedzialek poprawki moge zmienic na taką samą maszyne tylko o wiekszej pojemnosci???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha