Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek198402    3

agencja wymaga, ale nie rozumiem a co jeśli chciałbym taki zbiornik postawić w szopie? Jeszcze nieruszyłem tematu w terenie ale jak będe wiedział coś więcej to napisze

w szopie go według przepisów nie można mieć , 5metrów od budynku jak sie nie myle może stac no chyba że jest sciana przeciw zapalna to blizej,

no to jest włąsnie to ze to jest zbiornik przenośny , nie ma stałego miejsca posadowienia , ja otrzymałem od producenta oswiadczenie takie dla arimr , i wysle pani zobaczymy czy cos zmieni , a jak bedzie chciała nadal pozwolenie to zrezygnuje z kupna przez agencjie , a kupie go bez dopłaty

Witam wszystkich pomorskie 53xx "poprawki" przyszły przed świętami ale pełnomocnik odebrał dopiero po nowym roku... Oby to były już ostatnie poprawki... ;)

marian20    21

o co chodzi z tą niby aktualizacją??

o to chodzi , że co kilka - kilkanaście dni na nowo przeliczana jest lista z uwzględnieniem kolejnych poprawek, ewentualnych rezygnacji i zmian we wnioskach. Dlatego falujemy o kilka , kilkadziesiąt , niektórzy o kilkaset pozycji w dół lub w górę.

Wiadomość z agroFakt.pl

beti55560    0

Panowie możecie mi powiedzieć ile czekaliście na zwrot pieniędzy po kontroli z agencji i czy dostaliście jakieś pismo listownie? Czy tylko dostejemy ten protokół z kontroli?

Pieniądze powinni przelać do 3 tygodni. Podczas kontroli wykonuje się protokół jeżeli nic nie wykryją trafia on do agencji oni tam akceptują go i wysyłają chyba do Warszawy do zrealizowania płatności i właśnie  od tego czasu mają 3 tygodnie na przelanie płatności.  Pismo wyślą wtedy gdy  pieniądze będą przelane już na konto.

Edytowano przez beti55560

kobra89    66

u mnie lala uparła sie w poprawce od weterynarza aż po księgi wieczyste do karzdej działki, dalej nowe oferty i zapytania, chodz dali wytyczne na maszyny to jeszcze uzasadniac co po co dlaczego, jak sie przyczyni, wsumie 42 pkt do poprawienia :D

zetorr6441    25

ksiegi i lekaz to norma zawsze tego chca przynajmniej u mnie w kazdym naborze na mgr a ofert nie chca niewiem dlaczego od was rzadaja zapytan nie mieliscie czy jak

kobra89    66

Były i zapytania i kontr zapytania tak samo jak i oferty, ale widzisz na oercie mimo ich wytycznych ekologicznych itp maszyn, jeszcze musi byc uzasadnione dlaczego co jak przyczyni sie do ochrony itp itd.

Furios_pl    0

Ja też jestem z Pomorskiego i piersze poprawki przyszły 23 grudnia miejsce 42XX i poprawki z Sieradza.

Jakby nie mogło być w tym samym województwie, bo jak zaczną się jakieś problem z winsokiem to człowiek się zajeździ. 

martinezo    16

no tak, aktualizacja jest, ale ogólnie rzecz ujmując sprawy toczą się ślimaczym tempem........ 

kamilrudy    7

tak tak. dziś dzwoniłem do pani obsługującej mój wniosek to powiedziała "spokojnie czekać, odezwę się do pana" 

ta jak mi maszyna na wczoraj potrzebna ;[

toorano    12

tak tak. dziś dzwoniłem do pani obsługującej mój wniosek to powiedziała "spokojnie czekać, odezwę się do pana" 

ta jak mi maszyna na wczoraj potrzebna ;[

kto ci broni kupić !?

JOHAN81    0

Do mnie dotarły poprawki w piątek i zdziwienie bo wtedy byłem jeszcze na białej . No teraz już na zielonej i co ciekawe z Sieradza - do którego mam połowę drogi co do Łodzi. Nie wiem czy mój wniosek do końca będzie w Sieradzu do podpisania umowy?

kamilrudy    7

kto ci broni kupić !?

na pewno nie ty kolego ale puki co czekam na umowę z agencją a część maszyn już dawno mam

nie wiem czy wiesz ale gdy nie masz umowy to nic nie jest pewne na 100%

Hubert8245    23

Sprawy w moim przypadku toczą się dość szybko bo od opublikowania pierwszej listy do otrzymania pierwszych poprawek minęło około miesiąc. Problemem jest jedynie termin wykonania całego działania. Ojciec był już zmuszony zrezygnować z deklarowanej maszyny we wniosku na rzecz innej ze względu na czas oczekiwania (pół roku) a tu do 30.06 musi być złożony wniosek o płatność a faktury nikt zaocznie nie wystawi.

Ma ktoś jakieś informacje na temat kiedy mają zamiar wysyłać "zaproszenia" na podpisanie umów?

kobra89    66

Jak Ci faktury nie wystawi???? Przelewasz kase za maszyne i masz fakture z potwierdzeniem do wniosku o płatnosc.

Cichy94    71

Panowie mam pytanie odnośnie zwrotu podatku VAT. Moja mama pisała na siebie wniosek i czy teraz Ona jako współmałżonek może odliczyć VAT ? I jeszcze jedno pytanie odnośnie działek. W poprawkach przyszło, że tata jest właścicielem działek więc automatycznie nie mogą kwalifikować się do wniosku. I czy w takim przypadku wystarczy to aby tata udzielił mamie dzierżawy lub użyczenia na okres 5 lat ? Z góry dziękuje i pozdrawim :)

BARABUS    6

Jak Ci faktury nie wystawi???? Przelewasz kase za maszyne i masz fakture z potwierdzeniem do wniosku o płatnosc.

A czy to nie jest tak ze maszyna musi stać na gospodarstwie w chwili wystąpienia o płatność ? Bo co powiesz jak przyjedzie kontrola ?

Gajun    0

Witam

Mam pytanie czy ktoś z was robił plac manewrowy (kostka brukowa) z PROW? 

Jak tak to jak wyglądała kontrola? co sprawdzali?

I czy jak coś się nie zgadzało to trzeba było poprawiać inwestycje czy poprawić projekt? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się