Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

tomek198402    3

ja też wpisałem talerzówke i ona sie zalicza i jest traktowana jako

"agregat do uprawy gleby z częściowym wymieszaniem słomy (mulczujące) oraz przygotowujący mulcz z roślin uprawianych jakośródplony i międzyplony "

przechodzi bez siewnika poplonów poprostu ktoś was wprowadzał w błąd

ja tez mam z siewnikiem do poplonów , bo inaczej by nie przeszła, to nie wiem gdzie ktos w błąd wprowadził  ,

kobra89    66

Ja mam agregat talerzowy oddzielnie siewnik poplonów, przecież był przecinek w ich rozporządzeniu, tak mi sami tłumaczyli,

marian20    21

A przypadkiem nie powinno być jedynie tak, że  70 % maszyn ma spełniać wymogi poprawy ochrony środowiska w gospodarstwie? I do takich maszyn między innymi zaliczamy siewniki poplonów, talerzówki , agregaty podorywkowe, opryskiwacze itd? 

Wiadomość z agroFakt.pl

bizon1    18

@massey po prostu ,,fachowiec'' Ci wniosek sknocił. Napisz czego się czepiają?

tomek198402    3

Ja też dzis dostałem do poprawienia troche , nr 85X z sochaczewa a ja z wlkp,

pytania- czy zbiornik na paliwo o poj 5000l potrzeba pozwolenie na budowe, lub zgłoszenie ,jak jest z datami w zapytaniu ofertowym  , oraz co dokładnie sie wpisuje w zapytaniu ofertowym, firma co wystawiła mi oferty zrobiła to kiepsko , i trza poprawić ,

najlepsze jeszcze jest że chca umowy kredytowe , i z ich wypisów wychodzi ze co osiem dni brałem kredyt :mellow: , a mam tylko jeden z dopłatami arimr

Daro20    9

Mi też dzisiaj przysłali poprawki. Lubelskie nr 45**. Na poprawienie 14 dni kalendarzowych a tu tyle świąt...

artur2524    0

Mi też dzisiaj przysłali poprawki. Lubelskie nr 45**. Na poprawienie 14 dni kalendarzowych a tu tyle świąt...

witam

Jak myslicied ci z białej listy maja jakies szanse czy trzeba rozgladac sie za czyms uzywanym?

maseey    76

bizon1 mój prowadzący miał już dotyczenie z tym facetem to mi rozpatruje i od razu mówił że się będzie czepiał wszystkiego :(  muszę powysyłać kopie dowodu osobistego i ukończenia szkoły średniej bo dołączone we wniosku  były nie czytelne , nowy rysunek obory , zaświadczenie nowe od lekarza powiatowego , zaświadczenie o umowach na dzierżawy takie bzdurne sprawy ale aż ich mi wynalazł ich 16 :D będę zmieniał  rozpatrującego mój wniosek :D 

freetaxi    170

Zmiana osoby prowadzącej (o ile jest taka możliwość) raczej nic Ci nie da. Wezwanie to wezwanie.

marian20    21

Podobno sporo osób dostaje do poprawy oferty i zapytania ofertowe. W piątek znajomy dostał poprawki i napisali mu , że zapytania ofertowe nie spełniają kryteriów gdyż tylko cena jest wymieniona a trzeba uwzględnić wpływ na ochronę środowiska. Ma ktoś podobnie?  Wiecie o co chodzi dokładniej?

Dodam jeszcze , że w piątek dostał list. Dziś dzwonił do agencji aby dowiedzieć się o co dokładniej chodzi w tych ofertach i zapytaniach a Pani prowadząca sprawę poszła na urlop do końca roku. Na złożenie poprawek 14 dni kalendarzowych z czego 5 roboczych w tym Wigilia. A Pani prowadząca na urlopie....co teraz? heh

tomek198402    3

@massey po prostu ,,fachowiec'' Ci wniosek sknocił. Napisz czego się czepiają

nie musiał mu sknocić żeby dużo dostac do poprawek , wystarczy ze tak jak u mnie doszło trochę działek ornych , sporawo zmieniło sie w maszynach , a osoba która u mnie rozpatruje chce na stan obecny  mieć wszystko wypisane , i wszystko sie zmieniło z kupnem , były budynki do stawiania , teraz są same maszyny i tez każe zmienic

janczar810    249

pytania- czy zbiornik na paliwo o poj 5000l potrzeba pozwolenie na budowe, lub zgłoszenie 

będąc w tym roku w Poznaniu na targach własnie zainteresowały mnie zbiorniki na paliwo i podczas dyskusji wyszło iż przy zbironiku 5000l. zaczynaja sie poważniejsze problemy dokładnie juz nie pamietam ale CHYBA atest jest ograniczony czasowo jak i takze nie wystarczy zwykła wylewka i przyworza zbironik i gotowe tak jak z 3000l. tylko nie wiem czy trzeba pozwolenie czy zgłoszenie wystarczy ale raczej zgłoszenie styka. Te ograniczenie obowiązuja bodajze od 5000l a ponizej kupujesz i juz spokój :) 

Nie traktuj mojego posta dosłownie pisze tylko to co pozostało mi w pamieci od lutego (okruszki a moze Ci pomogą) a wiem na 100%  ze zbiornika 5000l nie postawisz sobie od tak legalnie a zbiornik 3000l juz tak  dopytaj sie sprzedawce i dokładnie Ci wytłumaczy sytuacje 

strzymek    15

powyżej bodajże 3tys potrzebny DTR ( czy coś takiego)    i coroczne przeglądy a w gospodarstwie można przechowywać legalnie 5tys paliwa a powyżej trzeba robić skład celny 

Małopolska dzisiaj dostarczone poprawki, miejsce 48xx także teraz do pana który wniosek robił niech poprawia pod nich:) Wszystkim oczekujacym zdrowych pogodnych wesołych świąt:)

Wysyłają poprawki na same święta, choć zdają sobie sprawę, że w tym czasie może być trudno pewne sprawy ogarnąć. Ja czekam na rozpatrzenie aneksu od października i niema komu się za to wziąć.

majkel207    18

ale nie trzeba wysłać kompletnych poprawek, wystarczy im chyba wysłać cokolwiek, w informacji od nich jest napisane, że nie wysłanie w ciągu 14 dni żadnych poprawek anie wyjaśnień skutkuje odrzuceniem wniosku, dobrze myślę?

BARABUS    6

Jeżeli odebrałem poprawki 15 grudnia poniedziałek to ostateczny termin ich wysłania Poczta Polska mija poniedziałek 29 grudnia, dobrze myślę ?

freetaxi    170

Nie wiem czy przypadkiem nie liczy się 14 dni od następnego dnia po odebraniu listu ale ręki sobie nie dam urwać więc proszę się nie sugerować tym wpisem w razie czego. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha