Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

HANK    2

zbiorniki do 2500 mają mniej wymagań do spełnienia, na 5000 trzeba robić co jakiś czas atesty i mieć specjalne pozwolenia

gdzieś tu na forum już o tym czytałem chyba

ja wybrałem 2500 za swimera, w ich ulotkach i na stronie int też coś o tym chyba jest

co do powierzchni gruntów to nie ma zakazu obrotu ziemią, tylko trzeba spełnić warunki co do wielkości esu na końcu planu rozwoju gospodarstwa i jeżeli za TUZ były przyznane punkty to ich powierzchnia musi być zachowana

szczepo14    9

Mam takie pytanie troche z innej beczki. Czy jestem zobowiazany hodowac swinie, jesli wziolem mgr. AKtualnie nie hoduje od 2 miesiecy (wiadomo dlaczego) w cyklu pusto pelno dunczyka w ilosci ok (380-500 sztuk/rok). Choc nadal mam sporo bydla.

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0

lubelskie 45xx i na razie cisza któś z lubelskiego dostał juz poprawki ? 

ktos z lubelskiego dostał juz poprawki ? 

Kobys    30

Co potrzebuje aby dostać jakieś dofinansowanie na garaż czy silos ?

czy da sie zamienić działki w modernizacji??,bo mam z pewnym facetem umowe dzierżawy na 6 lat i ta działke wstawiłem do modernizacji a on mi teraz wyjezdza ze chce sprzedać ta działkę ale po 100 tys/ha i nie mam zamiaru tyle płacić za pole :(  a kupiłem w tym roku pole(ktore nie było wstawiane w modernizacji) i na to miejsce chciałbym wstawic to pole,ale nie wiem czy sie da? :( Powiem jeszcze ze ta działka co kupiłem jest duza wieksza od tej wydzierzawionej co wstawiłem do modernizacji

Czy ktos miał podobny przypadek?

kobra89    66

Bez problemu, i według mnie nic nie musisz zmieniac wystarczy ze w 2015 wstawisz ją do dopłat i bedziesz ją robił przez 5 lat od czasu otrzymania pieniędzy dofinansowania, też mam taką samą sytuacje tyle że z łąką.

skywalker89    39

czy da sie zamienić działki w modernizacji??,bo mam z pewnym facetem umowe dzierżawy na 6 lat i ta działke wstawiłem do modernizacji a on mi teraz wyjezdza ze chce sprzedać ta działkę ale po 100 tys/ha i nie mam zamiaru tyle płacić za pole :(  a kupiłem w tym roku pole(ktore nie było wstawiane w modernizacji) i na to miejsce chciałbym wstawic to pole,ale nie wiem czy sie da? :( Powiem jeszcze ze ta działka co kupiłem jest duza wieksza od tej wydzierzawionej co wstawiłem do modernizacji

COOOOO?! kto mu to kupi?! jeżeli to sprzeda to będzie chyba rekord w naszym regionie.. a TY po ile kupujesz, pewnie po 50? :)

HANK    2

da się, po złożeniu wniosku na dopłaty dostaniesz wezwanie do wyjaśnień i wtedy tylko tabelki powymieniasz

możesz to poprawić jeszcze teraz jak poprawki dostaniesz

janczar810    245

dziś dostałem pisemko o tym jak znajda pieniądzki do dostane jak nie to nie . i nic w tym dziwnego tylko fakt ze mieszkam w wlkp. aktualizacje wysyłałem do Poznania a tu pisemko z Czestochowy :o o co biega

ale ja juz dofinansowanie dostałem w maju z modernizacji i chodzi mi oto czy moge teraz działki podmienic?  bo cos mowicie o poprawkach 

skywalker89 ludzie teraz juz sami nie wiedza ile maja za pole brac, ja kupuje za 50 tys tak srednio.

skywalker89    39

ja jestem na miejscu 26.. i zero odzewu póki co. woj lubelskie. 

sami sobie robimy krzywdę, a właściwie to nie my zwykli rolnicy, tylko ludzie którzy dorobili się na chorym systemie prywatyzaji różnego rodzaju dziedzin czy to ziemi czy czegoś innego, bo kto wywindował te ceny? rolnik któremu udało się kilka razy zebrać trochę więcej i sprzedać po lepszej cenie? 

mam marzenie żeby na starość wyjechać do normalnie cywilizowanego państwa  z dobra opieką med, i myślałbym o kraju skandynawskim... 

freetaxi    169

Janczar wydaje mi się, że Twój wniosek w razie czego będzie prowadzony przez BWI Częstochowa. Zdarzały się już mi kilkakrotnie takie przypadki.

Edytowano przez freetaxi

j88    0

ja jestem z wlkp i mój wniosek też jest rozpatrywany w świętokrzyckim

rafooo    4

Nie ma problemu ja tez tak miałem gościu chcial kolosalną kase kupilem inną miałem w modernizacji 2011r  jako dzierżawe teraz mam wniosek z 2013 i nie robią z tym problemu byle miałeś w doplatach, nie bądz frajerem nie ładuj kasy gosciowi bo wyczuł że jesteś w potrzasku.

janczar810    245

Janczar wydaje mi się, że Twój wniosek w razie czego będzie prowadzony przez BWI Częstochowa. Zdarzały się już mi kilkakrotnie takie przypadki.

rozumiem ze wlkp ma nawał pracy ale takie przesyłanie wniosków tj. ta śmieszna aktualizacja lista niby 12listopada a oni co listy przesyłaja jeden tu drugi tam i nie wiadomo skad kolejność. Troche to śmieszne ja juz nadzieji nie mam ale załózmy a z pewnością tak bedzie ze grono ludzi dostanie pozytywa w kwietniu i co wówczas, no własnie ?

A co tam pobujam się jeszcze do czerwca '15 :D

karolek1807    4

ja tez mam miejsce ponad 10 tys najlepsze jest to ze maszyna zamowiona. chociaz nie ma szansy ale czekam do 15 marca  

Edytowano przez karolek1807

kamilrudy    7

a mi dealer sprzedał mój zadatkowany ciągnik ale pociesza mnie tym że sprzeda mi z rocznika 2015 a nie jak miałem 2013. Trochę to irytujące bo po co go zadatkowałem? :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się