Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

mati33    30

I ja również się załapałem miejsce 15x :) Może nowy sprzęt będzie już pod choinkę :D

Witam! Mam pytanie, mianowicie składaliśmy wnioski na ten PROW 07-13 i sie dostaliśmy ale mam mały problem, ponieważ gospodarstwo jest na rodziców a tata jest watowcem a wnioski zostały złożone na mame i teraz mam pytanie czy moja mama musi przechodzić na VAT żeby dostać ten vat spowrotem?? Księgowa powiedziała, że musi przechodzić, a facet co nam wypisywał wnioski mówił, że pierwszy raz o takim czymś słyszy, a już wypełniał kiedyś wnioski innym. Moim zdaniem jeśli sprzęty kupowane są na mamę ale gospodarstwo jest wspólne no to powinno wszystko należeć pod gospodarstwo a nie pod poszczególne osoby. Pomóżcie!!!

U mnie jest tak samo ze tata jest vatowcem a na mamę wnioski już raz dostaliśmy dofinansowanie i mama nie musiała przechodzić na vat tylko pisali jakieś oświadczenie że nie są w rozdzielności majątkowej. 

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

kobra89    66

Dobra to jak oni to liczyli mnie ciekawi??
za ochrone 5pkt miałem, za esu i gva 5, łąki 2pk. i chuuuuuuuuu...... 64.. jutro zadzwonie zapytam , skoro koledzy mając 12 pkt są na 2600 miejscu a tu cyk 6000

Edytowano przez kobra89

rafooo    4

Ja też na praktycznie na koncówce zielonej około 9.5ptk ciekawe jak ruszą z umowami czasu jest bardzo mało :)

Edytowano przez rafooo

Dario23    0

ja 41**, a pkt bylo kolo 11. Nie wierzylem, ze sie uda. Tak na prawde dopiero uwierze jak maszyny beda staly na podworku, a agencja zwroci mi zainwestowane pieniadze. Ktos wczesniej pisal, ze prog zeby dostac bedzie kolo 9 pkt.

rolniczka11    0

gratulacje  :P 

panowie tylko bez szaleństw ...rano do pracy trzeba wstać

ja też na zielonej ,zobaczymy jak pójdzie to szybko dalej...

maseey    76

w sumie to ja już mogę   umowę podpisywać ale jak oni mają te  swoje ruchy to myślę że pod choinkę dopiero będzie :D

Edytowano przez maseey

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja już uczciłem to browarkiem :)

rolniczka11    0
maseey

Napisany Dzisiaj, 20:58

w sumie to ja już mogę   umowę podpisywać ale jak oni mają te  swoje ruchy to myślę że pod choinkę dopiero będzie :D

które mniej więcej miejsce na liście?

Edytowano przez rolniczka11

Pumas    27

Koledzy jest dobrze jest zielona jest zabawa teraz aby czekać na umowę żeby podpiąć a potem czekać na maszyny :D 

darek91    0

To panowie oby w ARiMR im sprawnie szło :)

Pytanie do osób z końca zielonej, początku bialej. Ile mieliście punktów?

eminem    1

ja na zielonej, i mam pytanie.

we wniosku mialem owijarkie stacjonarna a teraz chcialbym kupic samozaladowcza, czy mozna tak zrobic?

Chcialbym tez zrezygnowac z ciagnika i zamiast niego kupic zgrabiarkie i przetrzasarkie do siana.

Edytowano przez eminem

skywalker89    39

nie śledziłem tematu, bo mam sceptyczne podejście i nie chciałem żyć w napięciu.. wchodzę po 22, patrzę.. 26xx miejsce.. ile pkt? nie mam pojęcia, bo ja wniosku nie robiłem, ale celowałem aby maszyny związane z tym środowiskiem wyniosły 50-70% kwoty inwestycji, z gva, gosp do 45ha, bez zwierząt. 

i teraz panowie nie wiem czy się cieszyć czy płakać? czasy ciężkie nastały, nikt mi odłożonych pieniędzy czy też goosp bez kredytów nie dał, nie trafiłem w tłuste lata z dobrymi plonami, ale myślę, że na inwestycje 300-350tys netto mogę chyba się porywać, mając środki na vat.. - same maszyny, bez ciągnika - bo kupiłem używaną renie ( w kredycie), i mam nadzieję że pochodzi kilka lat z tym  nowym sprzętem.. gratuluję tym co się załapali i na prawdę jest mi żal tych którzy mieli większe nadzieje ode mnie! :( żyjemy w chorym kraju, ale przez najbliższych 20-30lat jakoś trzeba sobie tutaj radzić jak zdrowie pozwoli..

a jeszcze w przyszłym roku się hajtam! (wszystko na swój koszt, tzn starzy mi nie fundują)

muszę się chyba napić na dniach z najlepszym kumplem.. ;) 

pozdro

Edytowano przez skywalker89

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie śledziłem tematu, bo mam sceptyczne podejście i nie chciałem żyć w napięciu.. wchodzę po 22, patrzę.. 26xx miejsce.. ile pkt? nie mam pojęcia, bo ja wniosku nie robiłem, ale celowałem aby maszyny związane z tym środowiskiem wyniosły 50-70% kwoty inwestycji, z gva, gosp do 45ha, bez zwierząt. 

i teraz panowie nie wiem czy się cieszyć czy płakać? czasy ciężkie nastały, nikt mi odłożonych pieniędzy czy też goosp bez kredytów nie dał, nie trafiłem w tłuste lata z dobrymi plonami, ale myślę, że na inwestycje 300-350tys netto mogę chyba się porywać, mając środki na vat.. - same maszyny, bez ciągnika - bo kupiłem używaną renie ( w kredycie), i mam nadzieję że pochodzi kilka lat z tym  nowym sprzętem.. gratuluję tym co się załapali i na prawdę jest mi żal tych którzy mieli większe nadzieje ode mnie! :( żyjemy w chorym kraju, ale przez najbliższych 20-30lat jakoś trzeba sobie tutaj radzić jak zdrowie pozwoli..

a jeszcze w przyszłym roku się hajtam! (wszystko na swój koszt, tzn starzy mi nie fundują)

muszę się chyba napić na dniach z najlepszym kumplem.. ;)

pozdro

Hey miałem identyczny tok rozumowania, tez zakupiłem sporo maszyn używanych bo stwierdziłem, że z ta unią nic nie wyjdzie, zaktualizowałem wniosek identycznie tak jak Ty  tzn 75% postawiłem na maszyny punktowane przez armir pod kątem ochrony środowiska- i się udało :) teraz tylko się modlić żeby używany sprzęt nie klęknał przy nowym. Obawy są ale ,oim zdaniem nie ma co się zastanawiać, jestem vatowcem więc to bedzie duży zastrzyk jak armir zwróci kasę, jeszcze vat do zwrotu, nie pozostaje mi nic innego jak tylko znaleźć najlepszą ofertę banku i z niej skorzystać i spłacać, spłacać, spłacać :) Mam nadzieję, że uda się uzyskać te maszyny na które się składało bez większych zmian bo wiadomo, że armir doczepić się możę do wszystkiego. W moim przypadku chodzę do dodatkowej pracy bo niestety nie stać byłoby mnie na takie zabaweczki ale wiem, że inwestując teraz w sprzęt , póki jest się w miarę młodym to będzię lepiej na stare lata o ile się ten sprzecior się nie rozsypie, jak to mówią kto inwestuje ten idzie do przodu,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha