Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

janczar810    252

a podpowiecie mi z jakiego dnia wypisać stan bydła?

czy to jest dzień składania wniosku ? 

edit: 

"- gdy głównym kierunkiem produkcji w gospodarstwie jest trzoda chlewna, na podstawie średniej rocznej liczby sztuk, obliczonej za okres od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r., na podstawie zdarzeń zgłoszonych do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych do dnia 31 lipca 2014 r.," 

czy bydło zalicza sie do dnia 31lipca?

i jeszcze jedno pytanie na czym polega tekst typu :

operacji związanych z ogółem zabiegów stosowanych w gospodarstwie na trwałych użytkach zielonych, jeżeli ich powierzchnia w danym gospodarstwie stanowi co najmniej 30 % użytków rolnych i nie mniej niż 5 hektarów, na podstawie powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanej w 2014 r. we wniosku o przyznanie jednolitej płatności obszarowej. i mowa o dodatkowych punktach i zwiekszeniu powierzchni o min 1ha. Czy chodzi o to ze moge po roku dodzierżawić 1ha ? czy z odłogowanych łak zaadaptuje 1ha?

Edytowano przez janczar810

farmer08    3

Stany na dzień składania wniosku (to co macie w ARiMR zgłoszone)

I jak Wam idzie picowanie wniosków??? Zastanawiają mnie te wszystkie dodatkowe punkty za ochronę środowiska! Mogli sobie darować to. Kto decydował, że dana maszyna poprawi  ochronę środowiska  w gospodarstwie, a np. ciągniki wyrzucili. Nie wiem jak robicie, ale czy jest sens np. rezygnować z ciągnika, żeby podpicować i dostać dużo więcej punktów, kupić jakieś drobne maszyny, a wiem, że ciągnik jest akurat bardzo potrzebny. To po co montują te filtry cząstek stałych, jak ARiMR uważa, że to nie polepsza środowiska. Ogólnie to kształt programów unijnych coraz bardziej mnie rozbawia, ale smuci jak dostaję po kieszeni......jak wszystko tanieje.

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

ma ktoś jakieś przecieki ile wniosków zaktualizowano, trudny rok, embargo, podejrzewam, że sporo ludzi zrezygnuje z inwestowania i może wszystkim się dostanie MGR :)

Farmkeen    7

Mam takie pytanko do Was. Ile czasu mniej więcej w poprzednim zrealizowanym naborze wniosków na modernizacje trwało od złożenia wniosków do wypłaty pieniędzy na maszyny ?

freetaxi    172

Od złożenia wniosku o płatność w przypadku moich klientów do około 3 miesięcy.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

janczar810    252

wszystko zalezy czy macie dodatkowe pkt za +++TUZ+ zwiekszenie,+++ "maszyny tzw. środowiskowe" no i +++produkcja trzody chlewnej

eminem    1

czy maszyny ktore sa wpisane we wniosku moge pozniej zmienic. np mam wpisany ciagnik ale zamiast niego bede chcial kupic kosiarke do trawy lub przetrzasarkie?

jimmy871    5

Możesz pod warunkiem że będzie to uzasadnione ekonomicznie.. Nam przykładowo agencja zaśpiewała że na kosiarke dyskową 2.85 musimy mieć 15h łąk "na dopłaty" a mamy całe 1.5 h bo reszta jest na "pysk". Niestety dobór maszyn przez agencję w większości to kpina z rolnika.

majkel207    18

do ale teraz sa nowe kryteria, i naprzykład maszyna prośrodowiskowa jest punktowana dodatkowo, wątpliwe żeby pozwolili ci taką maszynę zmienić bo ma wpływ na punktu

mati33    30

Witam chciałbym się zapytać czy ktoś wie czy owijarka samozaładowcza do bel wlicza się jako maszyna chroniąca środowisko?

Bo na liście maszyn chroniących środowisko jest napisane tak :

- budowa silosów kiszonkowych ze zbiornikami na odcieki (o ile nie stanowią inwestycji dostosowującej do obowiązujących standardów) w tym zakup maszyn do zakiszania w rękawie foliowym i balotach foliowych. 

I pytanie czy chodzi im tu o owijarki do bel? 

Bo na liście maszyn które podtrzymują użytki zielone też jet wpisana owijarka 

janczar810    252

zapewne chodzi o to ze dostaniesz 2pkt za TUZ jak kupisz  maszyne tzw. zielonkowatą i ona sie tam zalicza a do środowiskowe również a wiec podwójna korzyść :D

podwarunekim jeśli tak pisze w tych wytycznych z ARiMR i zrobiłeś ctrl+c a nastepnie wklej 

dwlkp    0

Pierwotny wniosek zawierał kombajn, agregat uprawowo siewny i opryskiwacz. Pozostając przy tym wychodzi 1 pkt, rezygnując z kombajnu 3 pkt, tak i tak wychodzi mniej niż te wymagane 3,5 pkt wg nowych kryteriów. Pytanie czy warto w ogóle składać aktualizacje ...

jimmy871    5

Ojciec ma podobny stan rzeczy, może okazać się że 3.5 pkt spełni na tyle mało wnioskodawców iż bedą musieli obniżyć ewentualnie zlikwidować owy próg punktowy.

rafooo    4

Szkoda ze nie informują ile osób złożyło  aktualizacje , pewnie sporo zrezygnuje .. okolo 9,5 pkt i zastanawiam sie czy wystarczy :huh:

Edytowano przez rafooo

rafooo    4

te informacje z oddziału regionalnego mają sie nijak  bo to jest w skali kraju, duzo znajomych ma po 11ptk. pozostaje czekać i żyć nadzieją podobno dopiero w polowie grudnia ma być coś wiadomo

ja wczoraj składałem od nowa wniosek, nie aktualizowałem i miłe panie nic nie chcą powiedzieć za pierona ale z tego co słyszę po znajomych sporo się cofnęło bo cięki rok jest i nie chca w kredyty się wiązać. Za pełne gva jest 10 pkt a za optymalne esu drugie 10pkt do tego mam środowiskowe 1pkt

rafooo    4

ja wczoraj składałem od nowa wniosek, nie aktualizowałem i miłe panie nic nie chcą powiedzieć za pierona ale z tego co słyszę po znajomych sporo się cofnęło bo cięki rok jest i nie chca w kredyty się wiązać. Za pełne gva jest 10 pkt a za optymalne esu drugie 10pkt do tego mam środowiskowe 1pkt

za pelne esu +gva masz 10 + 1 za srodowiskowe .=11, a za samo esu 28- 5ptk jest

kamil1616    25

Dużo ludzi rezygnuje z tych nowych wytycznych i składa w aktualizacji te same maszyny co mieli wcześniej. Skąd info że w połowie grudnia ujawni się lista? Ja od dilerów słyszałem że w połowie listopada się ukaże ale coś mi się nie chce w to wierzy że tak wcześnie to ogarną

ekler    0

Agencja ma czas do połowy grudnia żeby listę opublikować, a może to być wcześniej nie wiadomo ile im to zajmie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha