Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

łukasz    29

4 miesiące :) trzeba do ministra napisać co robić panie ministrze jak mamy żyć :) dzwoniłem i wiem tyle że na razie nic nie wiadomo na ten temat okres 4 miesięcy jeszcze nie miną nasze ministerstwo czeka na decyzje z komisji pozostaje tylko czekać :(

Edytowano przez łukasz

jimmy871    5

Ja również dziś dzwoniłem i otrzymałem dość zaskakującą informację. Mianowicie KE nie zgodziła się na przesunięcie środków w sposób i w formie zaproponowanej przez nasze ministerstwo, otrzymaliśmy wytyczne w jaki sposób miało by to ewentualnie zostać wykonane i po uwzględnieniu owych "wskazówek" ministerstwo wysłało prośbę po raz drugi. Sytuacja miała mieć miejsce na początku czerwca, natomiast ministerstwo miało otrzymać zapewnienie że w przeciągu "paru" tygodni otrzyma odpowiedź od KE. Usłyszałem również od miłej Pani że ona sama również nie wyobraża sobie wykonania tej sprawy bo do końca czerwca 2015 każdy rolnik musi przedstawić fakturę na zakupiony sprzęt. Dodała również że ich siły przerobowe są wysoce ograniczone i nie wyobraża sobie jak można w tak krótkim czasie "obsłużyć" ewentualne 8 tys wniosków.

rafooo    4

Jedna wielka paranoja !!!!!!!!!!!! a miał ktos rozpatrywane z białych list bo podobno rozpatrują ale bez podpisywania umow ale informacja nie pewna

Wiadomość z agroFakt.pl

jimmy871    5

Wyżej kolega pisał że brakuje mu do zielonej kilka pozycji, wszystko jest gotowe do podpisania umowy ale trzeba czekać aż znajdzie się na zielonej.

falcon83p    0

Załączam moją korespondencję z agrofoto.pl.

Dzień dobry,

Panie Piotrze, zaraz po otrzymaniu Pana listu skierowałam pytanie do Ministerstwa Rolnictwa - i czekam. Proszę nie myśleć, że zapomniałam. Do tematu na pewno wrócimy.

Pozdrawiam

--

Marzena Kalinowska

"Farmer"

tel. 22 550 69 13

kom. 784 588 620

W dniu 2014-06-26 12:04, Piotr napisał(a):

> Witam.

>

> Na początku czerwca przeczytałem informację, iż minister Sawicki

> spodziewa się w ciągu dwóch tygodni stanowiska KE w sprawie realokacji

> środków PROW.

>

> Po upływie zakładanego terminu nie udało mi się znaleźć nigdzie

> żadnych nowych informacji w tej sprawie. Jeżeli Redakcja dysponuje

> nową wiedzą w tej kwestii lub ma możliwość uzyskania informacji w

> temacie to bardzo proszę o odpowiedź lub publikację. Jak wiadomo

> szerokie grono wnioskodawców z niecierpliwością oczekuje wzmianek w

> tym względzie, licząc na pomoc w ramach działania 121.

>

> Pozdrawiam

>

Edytowano przez falcon83p

rafooo    4

Dziwne bo nie ma nic w dzienniku ustaw ciekawe z kąd mają taka informacje byc może dopiero opublikują...

falcon83p    0

Może jeszcze nie pora żeby iść po flaszkę,ale coś się dzieje na tym polu.

Z drugiej strony dobrze że nie szedłem po wódke przy każdej pogłosce o pieniądzach na MGR bo do dziś bym wszystko przepił :) .

Czy zatem można już przyjąć że pieniążki zostały oficjalnie przesunięte???

Bo ja już tego nie kąsam.

majkel207    18

czyli co teraz, zrobią jedną wielką listę z naborów z 2011 i 2013 i dla 8 tys ma starczyć?

Cichy94    71

Z tego co czytałem w Top Agrar to właśnie tak mają zrobić, że wszyscy do jednego wora i rozpatrywanie na nowo tych wniosków z tym, że będzie to oparte na nowych kryteriach. Więc ten kto jest na białej liście i brakuje mu niewiele może się wkurzyc.

falcon83p    0

Przygotowałem aktualne zestawienie oczekujących i złożonych wniosków w exelu dla wszystkich województw od 2011, ale nie mam uprawnień żeby załączać pliki, a po skopiowaniu robi się sieczka - zatem tylko podsumowanie:

15945 (oczekujących) x 130000 zł (średnia wartość wniosku) = 2 072 850 000zł / 4,15 (kurs EURO) = 499 481 928 EURO

nie wiem czy dobrze przyjąłem śresnią wnioskowanej pomocy.

rolniczka11    0

Napisany Dzisiaj, 08:17

Z tego co czytałem w Top Agrar to właśnie tak mają zrobić, że wszyscy do jednego wora i rozpatrywanie na nowo tych wniosków z tym, że będzie to oparte na nowych kryteriach. Więc ten kto jest na białej liście i brakuje mu niewiele może się wkurzyc.

Cichy94 mógłbyś wrzucić link do tego artykułu....

falcon83p    0

nowe zasady punktacji są uchwała komitetu monitorującego nr 93

Nie są to całkiem nowe zasady tylko zostały wprowadzone trzy dodatkowe kryteria oceny do już istniejacych.

jimmy871    5

Jedno jest pewne o ile pojawią się te słynne już pieniążki to starczy tylko dla połowy z nas. Ojcu na liście wojewódzkiej brakuje ok 100 miejsc czyli nie wiele ale w sytuacji koperty krajowej może się zdarzyć dosłownie wszystko i jedno wiem na pewno przy takim rozwiązaniu szanse mocno maleją.

adam85235    0

@jimmy871 z którego woj jesteś, umnie podobna sytuacja brakuje około 150 miejsc do zielonej, jeśli zrobią listę krajową to ci z naboru mlecznego napewno będą po raz kolejny za zieloną listą ;[

jimmy871    5

Kujawsko pomorskie. Co do tego że będzie krajowa koperta nie ma wątpliwości natomiast nie znane są póki co pozostałe kryteria które będą rozpatrywane..

Dario23    0

to mam propozycje: zgadzamy sie na polowe sumy wnioskowanej, ale niech kazdy cos dostanie. Jakby wszyscy sie zgodzili to moze by to przeszlo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się