Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

janczar810    245

Na pewno wszyscy uczestnicy tego tematu bardzo by również tak chcieli :) ale tylko skad niby te mld. maja byc :(

Ogólnie takze tak słyszałem ze w sierpniu ma byc własnie kasa dla wszystkich składajacych wnioski

sorry ale wybory samorzadowe to wybieranie jak to ujać pionków. nie ta klasa

Edytowano przez janczar810

Wiadomość z agroFakt.pl

sadownik211    0

Witam Wszystkich serdecznie. Dostalem pismo z odmowa o udzielenie mi wsparcia na modernizacje gospodarstwa gdyz spoznilem sie z poprawkami o 1 dzien. Pisalem odwolanie, potwierdzilem iz nie bylem w stanie w terminie wyslac poprawek dajac zwolnienie lekarskie a oni zostali przy swoim tak jakby z gory mnie skreslili i nawet nie wyrazili checi by mi pomoc. Wypadki sie zdazaja i mi wlasnie sie zdarzyl a agencja polskiego rolnika ma w glebokiej d..... z tego co widze. Mimo mojej naglej choroby nie przedluzyli mi terminu poprawek a zgodnie z ich regulaminami i ustawami mogli wyrazic na to zgode. Koledzy uwazajcie i pilnujcie terminow bo agencja tylko czycha zeby jak najwiecej osob wyrzucic z listy. Powodzenia zycze i Pozdrawiam ;(

Arek    113

Pisz skarge do WSA, jeszcze nie jest nic stracone :) Chyba, że minął ci już termin...

sadownik211    0

pod koniec marca wyslalem im odwolanie a wczoraj dopiero dostalem odpowiedz Z tego co pisza do WSA moge skladac skarge do 60 dni a ten termin juz minal a odpowiedz przyslali mi dopiero wczoraj wiec minelo z 80 dni wiec juz chyba pozamiatane Z drugiej strony jak mialem skladac skarge do WSA gdy nie mialem jeszcze odpowiedzi z mojego odwolania? Juz trace glowe w tych ich kombinacjach;(

Moze jest ktos w stanie mi jakos pomoc? Naprawde bylbym wdzieczny Pozdrawiam

Arek    113

W tym piśmie o odmowie masz napisane, że jeśli prezes nie odpowie w ciągu 60 dni to możesz składać skargę do wsa przed upływem tych 60 dni i tak trzeba było zrobić. Teraz to już musztarda po obiedzie.

sadownik211    0

no wlasnie wiem ale jak bylem u nich osobiscie w departamencie inwestycyjnym to powiedziano mi ze jesli mam zwolnienie lekarskie to mnie to usprawiedliwi wiec pisanie skargi byloby bezzasadne gdyz wiedzialem ze dostane odpowiedz na TAK. ale widocznie pograzylem sie tym ze im zaufalem . Wykorzystali to ze nie napisalem skargi Zwolnienie mi uznali ale w odmowie napisali ze moglem upowaznic inna osobe do wyslania poprawek I tak to mnie zalatwili banda oszustow. dodam ze ich informowalem w pismie ze jedyna osoba ktora moglbym upowaznic to byla moja zona ale w tamtym czasie przebywala za granica wiec nikogo innego nie mialem wiec ta odmowa jest dla mnie bezzasadna

marb80    2

21 dni na wysłanie poprawki na min. jeden punkt z pisma...

Nie przesadzajmy w innych urzedach jest 7 dni co wynika z KPA.

Póżniej wszyscy narzekaja że Oddziały ARIMR tak przeciagają sprawy jak sami rolnicy odkładją wszystko na ostnią chwilę.

sadownik211    0

Kolego w urzedach to sie pisze odwolania a nie poprawki wniosku Nie kazdy czai jak te poprawki zrobic, zazwyczaj jest sie wtedy uzaleznionym od doradcy Doradca w kulki przeleci i 21 dni moze byc za krotko wiec pisanie odwolania np za mandat a pisanie poprawek z PROW to calkiem inna bajka Panie zaawansowany

ursus914    6

Witam :) , nie mogłem znaleźć stosownego tematu, ale tu chyba będzie ok. W ostatnim naborze jakie były wytyczne aby otrzymać prasę zwijającą? Ile trzeba hektarów/jaką hodowlę aby otrzymać stałokomorową prasę z docinaczem i siatką? Albo nawet bez docinacza?

rafftti    2

Witam mam podpisaną umowę na mgr ale chcę zrezygnować całkowicie z jednej maszyny. Trzeba pisać jakiś aneks do umowy czy przy wniosku o płatność wystarczy jakieś wyjaśnienie?

malorolny121    25

Witam mam podpisaną umowę na mgr ale chcę zrezygnować całkowicie z jednej maszyny. Trzeba pisać jakiś aneks do umowy czy przy wniosku o płatność wystarczy jakieś wyjaśnienie?

Musisz pisac o aneks do agencj i musi wyrazić zgode. Bo zmienia ci się zestawienie rzeczowo -finansowe. Ale po podpisaniu umowy można z jednej maszyny zrezygnować.

Marcin133    21

Łódzkie pierwsze poprawki w czwartek przyszły...dojść do siebie po ślubie i trzeba łatwić :D

jimmy871    5

Osobiście zaczynam już godzić się z tym że owe 200mln to była zwyczajna kiełbasa wyborcza.. Czas podpisania umów dobiega ku końcowi a nie wiadomo nawet czy KE zgodzi się na przesunięcia :/ Już widzę wypowiedź pana Sawickiego "próbowaliśmy ale się nie udało". Trzeba było zabrać się za ten temat dużo wcześniej a nie czekać do wyborów !

Kolego Marcinie najlepszego na nowej drodze ! :)

Edytowano przez jimmy871

szpadel2012    0

Zmieniając oferanta czy trzeba oneksować umowe tak mi określyła osoba werfikująca wniosek .choć no mój rozum powinnem przedstawić nową oferte o podobnych parametrach

glicer    3

wystarczy jak dasz oferte z firmy z której ostatecznie będziesz brał np. maszyne,no i musi być dokładnie na tą maszyne,z taką praktyką się spotkałem,tzn miałem oferte na przyczepy ale innej firmy ale kupiłem wieltonki,mimo ze ta sama firma i za te same pieniądze sprzedawała,musiałem zamienic oferte w agencji na wieltonki

Jeżeli nie zmieniasz typu ani modelu maszyny, tylko oferenta, to musisz przeprowadzić postępowanie ofertowe (wziąć ofertę od tego który pierwotnie wygrał, i ofertę od tego u któregu kupujesz i złożyć w momencie składania wniosku o płatność. Takie postępowanie nie wymaga aneksowania. Aneks jest konieczny przy zmianie modelu maszyny na inny.

zibo82    0

Byłem w łódzkim 13xx, brakowalo mi 30 miejsc do zielonej listy, atu dzis wywaliło mnie na 16xx pozycje. Wie ktos czemu????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się