Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Case856xl    1

pomorskim pierwsze poprawki dzis przyszły coś jednak sie ruszyło juz miałem o tym zapomniane:)

kiler    10

Małopolska miejscie ponizej 130 i przyszło pismo ze potrzeba im wiecej czasu na rozpatrzenie wniosku no jaja sobie robia. Przeszło rok czekania, zeby tego urzędasa ............

Wiadomość z agroFakt.pl

maniel    0

Ciekawe na ile im wystarczy.Już zapomniałem o wniosku a tu znów nadzieja,oby na niej się nie skończyło. Może ktoś wie czy coś się dzieje w lubuskim?

PATr    242

Małopolska miejscie ponizej 130 i przyszło pismo ze potrzeba im wiecej czasu na rozpatrzenie wniosku no jaja sobie robia. Przeszło rok czekania, zeby tego urzędasa ............

Ty czekasz rok i masz pretensje a co z osobami z naboru 2011?

Furios_pl    0

hymm dziwne to ty jestes o około 40 miejsc za mna a do mnie nic nie przyszło i jak w tym kraju ma byc dobrze :/

aaboack    0

znajomy jest na pozycji 13X i dostał tydzień przedemna :)

u mnie również cisza miejsce 45X

chomik111    18

Wy jesteście naprawdę dziwni delikatnie mówiąc, albo dziećmi ludzi którzy złożyli wnioski... pozycja na liście nie ma nic podkreślam kompletnie nic wspólnego z kolejnością rozpatrywania wniosków i nie ma się tym sensu sugerować!!! Wnioski po złożeniu trafiają do różnych pracowników i np wniosek z numerem 100 trafi do takiego na kupke na sam dół, a wniosek z numerem 500 trafi do innego na kupkę na samą górę albo w środku.. I teraz uwaga ZAGADKA Który wniosek zostanie szybciej poddany werfikacji??? TRUDNE do rozgryzienia?

Case856xl    1

mam pytanie musze złożyć ponownie oferty i chciałbym sie zapytać czy moge znienic dilera ale cenowo bedzie podobnie

Oczywiście że możesz, sam nawet tak robiłem. Mój prowadzący wniosek mówił że dilera można zmienić nawet po podpisaniu umowy i nie jest wymagany aneks. Najważniejsze żeby maszyny się zgadzały.

Wy jesteście naprawdę dziwni delikatnie mówiąc, albo dziećmi ludzi którzy złożyli wnioski... pozycja na liście nie ma nic podkreślam kompletnie nic wspólnego z kolejnością rozpatrywania wniosków i nie ma się tym sensu sugerować!!! Wnioski po złożeniu trafiają do różnych pracowników i np wniosek z numerem 100 trafi do takiego na kupke na sam dół, a wniosek z numerem 500 trafi do innego na kupkę na samą górę albo w środku.. I teraz uwaga ZAGADKA Który wniosek zostanie szybciej poddany werfikacji??? TRUDNE do rozgryzienia?

popieram odp uzytkownika sam wiem jak jest w lubelskim

Dario23    0
Napisano (edytowany)

witam wszystkich. Dla tych, ktorzy oczekuja na jakies wiesci odnosnie dodatkowych srodkow - 200 mln euro - mam ciekawe informacje.

http://www.krir.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2869:resort-rolnictwa-w-odpowiedzi-na-wnioski-krir-dotyczace-dzialania-modernizacja-gospodarstw-rolnych&catid=26&Itemid=170

"Ze względu nieprzychyIne stanowisko Komisji Europejskiej prowadzone są obecnie intensywne działania w celu przedstawienia słuszności polskiej propozycji."

"Równolegle, prowadzone są prace nad zmianą rozporządzenia dla działania „Modernizacja gospodarstw rolnych", aby w przypadku uzyskania akceptacji KE możliwe było szybkie utworzenie ogólnopolskiej listy przysługiwania pomocy złożonej z wniosków z 2011, 2012 i 2013 roku"

"uzasadnione byłoby zaktualizowanie wniosków o przyznanie pomocy, aby wszystkie wnioski dotyczyły jednego roku bazowego (...) niestety ze względu na zbliżający się koniec okresu wdrażania tego działania, konieczne jest jak najszybsze zawarcie umów z beneficjentami, aby mieli oni szansę na zrealizowanie operacji i złożenie wniosku o płatność najpóźniej do końca czerwca 2015 roku"

"nie będzie możliwości dokonania aktualizacji wniosków, aby wszystkie dotyczyły tego samego roku bazowego"

Edytowano przez Dario23

Możesz mieniać, wyrzucać i dodawać jakie tylko Ci się marzy maszyny. Jedyny warunek do spełnienia to nieprzekroczenie wnioskowanej pierwotnie kwoty.

Case856xl    1

składajac wniosek maiłem ujęte 6 maszyn pytanie czy moge dołozyć jeszcze dwie nie przekraczajać kwoty wnioskowanej we wniosku

jarcooo    0

panowie jakie czynnosci (obowiazki papierkowe) trzeba przestrzegać przez te 5 lat po dostaniu dotacji na modernizację?

Henius91    604

możesz zrobić po zakupie ale niech Ci diler wystawi fakturę na termin późniejszy niż termin sprawdzenia aneksu

ktoś już przebrnął przez te całe aneksy? podobno to może trwać od 3 tygodni do nawet 2 miesięcy...

a i skończcie pisać o tych miejscach na liście. tą całą liste możecie sobie najwyżej wydrukować i zabrać do WC, wiadomo w jakim celu ;) znajomy był na prawie 300 miejscu i na początku kwietnia miał już maszyny (w połowie marca podpisywał umowę). ja byłem na 12X a podpisałem umowę dopiero 15 kwietnia więc darujcie sobie. a no i tydzień po podpisaniu umowy spadłem o prawie 100 miejsc więc widać jak ta lista ma się do wszystkiego :)

"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

PATr    242

Czy można zrobić aneks do umowy po zakupie np. ciągnika czy musi być zrobiony przed?

W naborze z 2011 maszyna musiala byc kupiona po dniu zlozenia wniosku czyli marzec 2011, i bez roznicy czy przed umową czy po, ale ty chyba masz z 2013 a nie wiem czy tam też jest tak samo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez carmine2812
      CO zrobic jak nie ma cisnienia w pompie olejowej w u 2812????
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha