Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Ixpert77    0

no to gratuluje! :)

dzwoniła do mnie babka z agencji powiedziała że starają się do końca marca podpisać wszystkich zielonych w lubelski.

Jak widać nie rzucają słów na wiatr.

Marek8606    0

Znajomy dzwonił dziś do ARiMR w Białymstoku ponieważ jest na białej liście MGR a chce przekazać gospodarstwo na córkę i załapać się na Młodego Rolnika( miejsce29xx) i nie wie co robić czy czekać na MGR czy to olać i przepisywać na MR . Miła pani powiedziała mu żeby się wstrzymał ponieważ środków starczy dla wszystkich. :wacko:

Wiadomość z agroFakt.pl

Czyli że jak środków starczy dla wszystkich to dużo osób widąć się załapie z białych list :) u mnie żeby nie te cofnięcie to brakowało mi 60 miejsc a teraz 15 osób cofneło z zielonej na białą i mam 75 miejsc do zielonej :)

TegoNic    1

czy sa osoby które trafiły na zielona liste 6 grudnia i podpisały juz umowe w kuj-pom ?

savas    3

Znajomy dzwonił dziś do ARiMR w Białymstoku ponieważ jest na białej liście MGR a chce przekazać gospodarstwo na córkę i załapać się na Młodego Rolnika( miejsce29xx) i nie wie co robić czy czekać na MGR czy to olać i przepisywać na MR . Miła pani powiedziała mu żeby się wstrzymał ponieważ środków starczy dla wszystkich. :wacko:

Dla wszystkich, tak na pewno, lista jest na 1700 a na bialej jeszcze 1500, w dodatku przysylali pisma ze jezeli w 3 miesiace nie zalapie sie na zielone to wniosek bedzie negatywnie rozpatrzony

Ixpert77    0

ktoś może w skrócie powiedzieć jakie są warunki na dofinansowanie na program MŁODEGO ROLNIKA?

I

subiektywny    4

Wątpię, żeby tak powiedziała, pracownicy arimr są tak ostrożni w słowach, że .....

majkel207    18

też wątpię, tak samo z tym żeby starczyło pieniędzy dla wszystkich, zbyt dużo jest ludzi na białej liście

uglibugli    74

w lubelskim juz wszyscy na zielonej jest aktualizacja :)

Gdzie masz ta aktualizację jeżeli ostatnia była 20 marca ????????

mlody1919    1

Koledzy,

mam pytanie odnośnie załączników do wniosku o płatnośćdo progamu Modenizacaja Gospodarstw Rolnych - kupiłem maszyny i mam do złożenia wniosek o płatność. W wykazie załączników jest poz. 9 "Kopia dokumentacji dotyczącej ewidencji lub wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - w przypadku wnioskodawców zobowiązanych doprowadzenia takiej ewidencji lub wykazu".

W instrukcji do wniosku jest podane, że takie ewidecje muszą załączyć podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych lub prawnych, lub podatnicy podatku zryczałtowanego lub gospodarstwa, którym ustawa o rachunkowości narzuca obowiązek prowadzenie ksiąg rachunkowych (pow. 1,2 mln EUR).

Jestem VATowcem, ale nie jestem płatnikiem podatku dochodowego i nie mam obowiązku prowadzenia takiej ewidencji.

Czy do wniosku o płatność dołączaliście taką ewidencję?

Loczek12345    0

poniosła;p owszem ale pokazuje wam jak inni ludzie robia sobie jaja z nas z w agencji słyszeli....i założe sie że każdy po moim poście szybko wchodził na strone arimr spr liste;p pozdrooooo

Marcin133    21

Sorry pany...nie wiem dlaczego ale jak patrzyłem po 15 to tak było chyba ze to wina mojego kompa ...albo błąd systemu w agencji i tak się pokazało

jacek37    3

dziś umowa podpisana lubelskie będzie kasa na dodatkowe 1200 wniosków i mają byc rozpatszone do końca czerwca taki mają plan wiem ze to mało prawdopodobne ale tak mi powiedział człowiek w agenci w Elizówce

bizon1    18

Wygląda no to że w lubelskim wypadlo 26 osób z zielonej, ciekawie z jakich powodów .

darkuspinex    0

odnośnie tego że niby są pieniądze dla "jakiegoś woj. " to ogólnie lipa z tego co pamiętam nabór wniosków był całkiem na innej zasadzie była jedna koperta na te woj. gdzie było można składać wnioski i "Oni" tę kasę podzielili w zależności od złożonych wniosków. No nie pamiętam dokładnie bo olałem to jak była 1 lista dlatego że w pomorskim miało być od razu kasy na 350 wniosków czy jakoś tak a podali 100 parę w zielonej także wtedy mi brakowało >400 ale po roku czasu brakuje mi nie całe 100. I człowiek robi sobie czasem tą nadzieję że jakimś cudem się załapie. :P Osobiście uważam że wszyscy nie załapią się już na ziel.. No chyba że jak wiadomo nie długo ruszą kampanie wyborcze i będą obiecywać "cuda na kiju" po to tylko żeby przekonać NAS POKRZYWDZONYCH do siebie Pozdrawiam .

Passatb4    0

Mam takie pytanie, składałem wniosek o zwiększenie wartości dodanej brutto, jestem około 500 miejsca na zielonej jutro podpisanie umowy i czy jesli wystarczy pieniążków i zielona lista się powiększy to czy po podpisaniu umowy będę mógł zmienić warunki na zwykłą modernizacje, w tej chwili byłbym około 80 miejsc poza zieloną listą w woj. lubelskim?

subiektywny    4

dziś umowa podpisana lubelskie będzie kasa na dodatkowe 1200 wniosków i mają byc rozpatszone do końca czerwca taki mają plan wiem ze to mało prawdopodobne ale tak mi powiedział człowiek w agenci w Elizówce

to w sobotę arimr pracuje?, te dodatkowe pieniądze na 1200 wniosków to dotyczy całego kraju czy tylko woj. lubelskiego?

subiektywny    4

to w sobotę arimr pracuje?, te dodatkowe pieniądze na 1200 wniosków to dotyczy całego kraju czy tylko woj. lubelskiego?

moje niedopatrzenie, wychodzi, że umowa w piętek podpisana, ale na te 1200 wniosków czekam

jacek37    3

W sobote dzonili rano żeby napoludnie byc do podpisu w sobote było sporo ludzi do podpisu umów dodatkowe wnioski to mają byc na lubelskie to pewne bo dzis słyszałem to poraz drugi od innej osoby

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się